• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

גיוס החברים לאיתור ספרים ומחבריהם, החסרים באוצר החכמה

יש ספר הנקרא אשד הנחלים ג"ח שו"ת ודרשות הרב אברהם ד. שלם זצ"ל, מישהו מכיר אולי קצה חוט?
כמדומני שכתב את דברי הפתיחה לספר גט פשוט למהר"מ בן חביב ז"ל, והיה קשור לשלוחת אור המזרח של מכון ירושלים, אולי מכון ירושלים יוכל לעזור?

שלום רב
אין באוצר החכמה את שו"ת דברי דוד טהרני חלק ו' לרב אח'א משבחא
בהיות שעתה זה האזכרה של צרור המור דו"ל החכם השלם יעקב טהרני זצ"ל, אשר בצלו חמדתי וישבתי והיה גברא רבא בתורה ועבודה, ורציתי להעלות נושא חדש לזכרו ולהביא את דברי בנו עליו בשו"ת הנ"ל ולא הצלחתי להשיגם כקובץ
תודה לכולם

שלום רב
אין באוצר החכמה את שו"ת דברי דוד טהרני חלק ו' לרב אח'א משבחא
בהיות שעתה זה האזכרה של צרור המור דו"ל החכם השלם יעקב טהרני זצ"ל, אשר בצלו חמדתי וישבתי והיה גברא רבא בתורה ועבודה, ורציתי להעלות נושא חדש לזכרו ולהביא את דברי בנו עליו בשו"ת הנ"ל ולא הצלחתי להשיגם כקובץ
תודה לכולם
באיזה נושא כב' רצה לשתף אותנו אם אפשר לדעת (אני זוכרו משני מקומות א. מביהכנ"ס היזדים שהיה יושב בחוץ עם אקדחו לשמור על הבאים לשיעורו של מרן זצוק"ל ב. וכן בהיותו לומד בישיבת שושנים לדוד לעדת הבבלים ובערוב ימיו למד עם ר' ציון כהן [פרסי] משושנים קבלה)

היה יהודי בשם טהרני גבאי נאמן בבית הכנסת ברוכוב, וכמדומני שלפרנסתו היה מתעסק בשרברבות. יש קשר? ומה עם היהודי היקר הזה כיום?
באיזה נושא כב' רצה לשתף אותנו אם אפשר לדעת (אני זוכרו משני מקומות א. מביהכנ"ס היזדים שהיה יושב בחוץ עם אקדחו לשמור על הבאים לשיעורו של מרן זצוק"ל ב. וכן בהיותו לומד בישיבת שושנים לדוד לעדת הבבלים ובערוב ימיו למד עם ר' ציון כהן [פרסי] משושנים קבלה)
היו שלשה אחים יעקב יצחק ומשה
ר' יעקב נלב"ע לפני כמה שנים והייה גברא רבא, שאם מישהו יעלה לכאן את הקובץ המדובר יבין מה אני מדבר
ואכן היה יושב ביזדים עם הרובה שלו
וגם שני האחים יבלח"א יצחק ומשה עד היום בבורוכוב עושים חיל
והרב @מוישי ס"ט מכירם היטב וקשור למשפחתם...

חזור
חלק עליון