• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הגאון הרב שריאל רוזנברג בהסכמתו לגליון ואתם הדבקים מעורר בעניין תקרובת ע"ז בפאות בעקבות המלחמה

אני ממליץ מאד לכולם לשמוע את הדרשה של הרה"ג בנימין חותה שליט"א - הוא מסביר שהפסל הבודהה זה עבודה זרה גמורה כפשוטו, ואין שום פוסק שמתיר את זה!!!! ועוד דברי חיזוק לחזור בתשובה

נערך לאחרונה:
מה זה קשור, אני יודע שקשה לך לשמוע אותו בגלל שגדלת בישיבות... וגם אני...
אבל בסוף הוא אומר את האמת... והוא הציל אלפים של נשמות טועות.... חרדים וחילונים... וזה המציאות, כי לצערי הרב הרבנים אצלינו מרדימים ולא מדברים להתעורר, חוץ מר' דן סגל שמדבר...
עם כל הכבוד, זה לא צורה של רב לדבר בצרחות ואיומים, דברי חכמים בנחת נשמעים.
פעם אחת יצא לי לשמוע אותו ומאז אני לא מסוגל יותר... גם אם הוא אומר דברי אמת, יש דרך איך להגיד, צעקות כעס ואיומים לא מוסיפים לשכנע אלא ממעיטים בערך של הרב המדבר.
כל גדולי ישראל דיברו בנחת ובענווה ומתוך אהבה, וזה לא סותר לדיבור בתקיפות, והגדיל המשגיח הרב דן סגל שמדבר מלב אל לב בבכי ותחנונים, ודברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב.
הכרתי אדם שהיה חם מאד לנושא הצניעות ופעם אחת הלך לשמוע את הרב הנ"ל, וראה אותו צועק וכו' ואז ירד לו לתקופה ארוכה כל החשק להתעסק עם הנושא, וחבל מאד, זה רק עושה נזק.

עם כל הכבוד, זה לא צורה של רב לדבר בצרחות ואיומים, דברי חכמים בנחת נשמעים.
פעם אחת יצא לי לשמוע אותו ומאז אני לא מסוגל יותר... גם אם הוא אומר דברי אמת, יש דרך איך להגיד, צעקות כעס ואיומים לא מוסיפים לשכנע אלא ממעיטים בערך של הרב המדבר.
כל גדולי ישראל דיברו בנחת ובענווה ומתוך אהבה, וזה לא סותר לדיבור בתקיפות, והגדיל המשגיח הרב דן סגל שמדבר מלב אל לב בבכי ותחנונים, ודברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב.
הכרתי אדם שהיה חם מאד לנושא הצניעות ופעם אחת הלך לשמוע את הרב הנ"ל, וראה אותו צועק וכו' ואז ירד לו לתקופה ארוכה כל החשק להתעסק עם הנושא, וחבל מאד, זה רק עושה נזק.
אני מסכים איתך בכל מילה, לכן רשמתי מתחילה למעונינים בלבד!

יש שני קבוצות, יש אנשים שמדבר אליהם יותר לב, רגש, בכיות, שפה עדינה, וזה מתאים לבחורי הישיבות והאברכים בעיקר. וזה הדרך של בית הלל.

ויש את הקבוצה השניה שכבר הספיקה להדרדר למקומות יותר גרועים והם יותר כבר מודרניים לגמרי, ולא נמצאים בפסים העדיניים האלה, אליהם לא מדברים כלל הרבנים האלה שמדברים בתחנונים, יותר מדבר אליהם תקיפות, אם הם רואים תקיפות ועוצמה הם מתחילים להתעורר. וזה הדרך של בית שמאי - דחפו באמת הבנין, שלפעמים צריך את התקיפות הזאת, אני מכיר אחד שהוא היה במצב גרוע מאד, והוא אמר לי מי שמחזק אותי זה הרב אברהם ברוך אם לא הייתי בשאול תחתית... ודו"ק.

חזור
חלק עליון