• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הילולת התנא רשב"י במירון ל"ג בעומר תשפ"ג - עידכונים

שימו לב לשינוי - הדלקת תולדות אהרן במירון. האדמור חוזר!

ההדלקה המרכזית בירושלים ברחוב שבטי ישראל פינת שומרי אמונים בשעה 10:30 בערב ליל ל''ג בעומר

חלאקות לילדים בשעה 12:00 בצהריים בבית המדרש הגדול בירושלים

טיש ל''ג בעומר בבית המדרש בשעה 5:00

ריקודים לילדי החלאקא והוריהם בראשות בני האדמו״ר שליט''א בשעה 6:30 ברחבת מתחם יצחק (89) במירון

במוצאי ל''ג בעומר בשעת חצות בערך ב12 בלילה יתקיים הדלקה ע''י האדמו״ר שליט''א בהשתתפות כאלף בחורי הישיבות ברחבת תו''א למעלה

בכלל לא בטוח שהייתי נוסע, אולי כן ואולי לא, אבל לדעת שאני במרחק 25 דקות נסיעה - שביומיום מדי פעם אני פשוט קופץ לשם לתפילה וחזור - ומונעים ממני את האפשרות הזו בל"ג בעומר?! יתכן שאם היו פה יותר חסידי פרוש זה היה שונה?

בכלל לא בטוח שהייתי נוסע, אולי כן ואולי לא, אבל לדעת שאני במרחק 25 דקות נסיעה - שביומיום מדי פעם אני פשוט קופץ לשם לתפילה וחזור - ומונעים ממני את האפשרות הזו בל"ג בעומר?! יתכן שאם היו פה יותר חסידי פרוש זה היה שונה?
סבלנות רבנו , צריך זמן להכשיר את השטח ואת דרכי הגישה

מכרמיאל?? בבני ברק/ירושלים הכשירו שטחים בשביל זה?
שמעתי אתמול מאחד שמעורה בנעשה במירון, שבכוונה תחילה לא הרחיבו את דרך בורמה ליותר נתיבים, וכ"ש לא את הכבישים בדרך למירון
כשהסיבה באמת היא, שגם בשנים הבאות יהיה סיבה להוציא סכומי עתק מהמדינה לטובת שיפור תשתיות ועל הדרך פרנסה לכמה מאנ"ש המקורבים...
אני מקנא במי שזכה לעשות שם את האהלים או כל דבר אחר... החל מעוד שבוע הוא יוכל לשבת ללמוד בנחת בלי טרדה של פרנסה לזמן רב.
ז"א יש תקלות ידועות מראש שנשארות בכוונה תחילה בשביל להתפרנס גם בשנים הבאות, למרות שבאמת יש שיפור גדול השנה במגוון תחומים, אבל יכולים לעשות הרבה יותר במסגרת התקציב הקיימת.
ובגלל זה הרבה אנשים וגם כבודו לא יכלו להגיע.
וגם אלה שיש להם כרטיסים יסבלו מאד מפקקי ענק עקב כבישים צרים שלא הורחבו כל הצורך, ועוד היד נטויה.
חבל מאד

נערך לאחרונה:
אני לא נכנס לדברים כאלו, במחילה.
אבל אני לא מבין מדוע אם מינו 'שר' 'פרויקטור' וכו' וכו' לא יכולים לדאוג גם לתחבורה מכל מקום, במיוחד שכרמיאל זו תחנת הרכבת הקרובה היותר למירון
מי שמגיע דרך הרכבת יוכל להגיע למירון כל הזמן לפי הכרטיס שלן

יש שינויים מי בא בחלום, ולמי בא בחלום.

כך גם אני זוכר ששמעתי.

זה לא שמעתי.
עתה מצאתי שהמעשה הובא בילקו''י עומר עמ' תקי (ואולי הובא למעלה)
ומעשה זה סופר גם על ידי חכם בניהו שמואלי (אייר תשפא) כפי ששמע בעצמו מבעלי המעשה
ואולי אחד החכמים הזריזים כאן יוכל לאתר את שיעורו

בעקבות המחאה נגד אנג'ל: במירון יחלקו פיצות​

בעקבות מחאת הציבור החרדי נגד אנג'ל לאחר שיו"ר דירקטוריון החברה הפגין מול ביתו של מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, בהכנסת אורחים של אור הרשב"י יחלקו פיצות לאחר שביטלו הזמנה ענקית מאנג'ל

הפתעה במירון: תנורי ענק של פיצות ומאפים הוקמו במתחם אור הרשב"י במירון. מוסדות אור הרשב"י הביאו תנורי ענק להכנת פיצות ומאפים שיחולקו לרבבות המתפללים שיגיעו בל"ג בעומר למירון.

כזכור, בהכנסת האורחים של מוסדות אור הרשב"י ביטלו בשבוע שעבר מחברת אנג'ל את הזמנת הענק שתוכננה לקראת הגעת הרבבות למירון בל"ג בעומר עקב המחאה נגד אנג'ל בעקבות הגעתו של יו"ר דירקטוריון אנג'ל השר לשעבר עמר ברלב להפגנה בסמוך לביתו של מרן הגרי"ג אדלשטיין בבני ברק.

גורם בכיר בישיבת אור הרשב"י מסר הבוקר: "כל ההשקעה שווה בשביל כבוד התורה ולכן בעקבות החרם על אנג'ל יזמנו הבאת תנורי ענק של פיצות ומאפים. תורמי מוסדות אור הרשב"י לא יממנו שונאי תלמידי חכמים. נמשיך לפנק את רבבות העולים למירון במאפים, עוגות, לחמניות, ולחמים. והשנה לראשונה נחלק לרבבות גם פיצות".

כצפוי.
המשטרה מורידה אוטובוסים מהכביש ליד מחלף אליפלט ומכניסה אותם למעצר (על מתחם ענק מרוצף בחצץ שהוכן מראש), ללא הגבלת זמן וללא הסבר, כמובן שהטענה שלהם תהיה שיש עומס בהר והם מחכים לדילול בהר.
סיפר לי חבר שמתנדב באמבולנס ומעלה נוסעים למירון, שבשנים הקודמות ראה בעצמו שכל הזמן יורדים אוטובוסים מההר ולמרות זאת המשטרה עצרה את האוטובוסים שעות ארוכות בטענה שמחכים שיצאו אוטובוסים מההר, כביכול הנוסחה אוטובוס עולה כנגד אוטובוס שיורד, אבל בפועל אוטובוס אחד עולה אחרי שהרבה אוטובוסים יורדים.
כנראה שהמשטרה נשארת ותשאר אותה משטרה גם ללא בר לב בשטח.

כצפוי.
המשטרה מורידה אוטובוסים מהכביש ליד מחלף אליפלט ומכניסה אותם למעצר (על מתחם ענק מרוצף בחצץ שהוכן מראש), ללא הגבלת זמן וללא הסבר, כמובן שהטענה שלהם תהיה שיש עומס בהר והם מחכים לדילול בהר.
אינני יודע מה אתה סח.
עד השעה 3:30 כשעזבתי את אתרא קדישא מירון, העסק תקתק כמו שצריך, זרמו כמויות אנשים בלעה"ר כ"י, בששון ובשמחה, לא נראה שוטר אחד בהר, למעט בכניסה התחתונה בלבד, והכל נוהל על ידי סדרנים שותו"מ, אמנם הדרך והגישה לציון היו ארוכים מאוד, עקב השינויים שעשו במתחם כולו.

באיזור אליפלט פילון לא ראיתי שום חניון אוטובוסים ולא שום עיכוב לאוטובוסים
אמנם בסביבות 3:30 יצאה הנחייה לעצור נסיעות להר עקב המצב הביטחוני, אבל אנשים שהיו בחניונים קרובים, ככחל ואליפלט עלו חופשי להר.
בדרכי לאליפלט ראיתי אוטובוסים מלאים עולים לציון.
סיפר לי חבר שמתנדב באמבולנס ומעלה נוסעים למירון, שבשנים הקודמות ראה בעצמו שכל הזמן יורדים אוטובוסים מההר ולמרות זאת המשטרה עצרה את האוטובוסים שעות ארוכות בטענה שמחכים שיצאו אוטובוסים מההר, כביכול הנוסחה אוטובוס עולה כנגד אוטובוס שיורד, אבל בפועל אוטובוס אחד עולה אחרי שהרבה אוטובוסים יורדים.
כנראה שהמשטרה נשארת ותשאר אותה משטרה גם ללא בר לב בשטח.
מה היה בשנים שעברו איני יודע, אבל השנה עד השעה 3:30 בה עזבתי היתה זרימה יפה של אוטובוסים ואנשים, ללא חניוני וויסות וכיוצ"ב.

ופה המקום להגיד תודה גדולה לשר פרוש וליוסי דייטש, ולכל העוסקים במלאכה, באמת שהמצב היה מעולה מעל ומעבר.

חזור
חלק עליון