• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הילולת התנא רשב"י במירון ל"ג בעומר תשפ"ג - עידכונים

אינני יודע מה אתה סח.
עד השעה 3:30 כשעזבתי את אתרא קדישא מירון, העסק תקתק כמו שצריך, זרמו כמויות אנשים בלעה"ר כ"י, בששון ובשמחה, לא נראה שוטר אחד בהר, למעט בכניסה התחתונה בלבד, והכל נוהל על ידי סדרנים שותו"מ, אמנם הדרך והגישה לציון היו ארוכים מאוד, עקב השינויים שעשו במתחם כולו.

באיזור אליפלט פילון לא ראיתי שום חניון אוטובוסים ולא שום עיכוב לאוטובוסים
אמנם בסביבות 3:30 יצאה הנחייה לעצור נסיעות להר עקב המצב הביטחוני, אבל אנשים שהיו בחניונים קרובים, ככחל ואליפלט עלו חופשי להר.
בדרכי לאליפלט ראיתי אוטובוסים מלאים עולים לציון.

מה היה בשנים שעברו איני יודע, אבל השנה עד השעה 3:30 בה עזבתי היתה זרימה יפה של אוטובוסים ואנשים, ללא חניוני וויסות וכיוצ"ב.

ופה המקום להגיד תודה גדולה לשר פרוש וליוסי דייטש, ולכל העוסקים במלאכה, באמת שהמצב היה מעולה מעל ומעבר.
גם אני מעיד ממש כך מילה במילה. היה לי עונג רוחני גדול. שיתקבלו התפילות לרצון. אמן.

אינני יודע מה אתה סח.
עד השעה 3:30 כשעזבתי את אתרא קדישא מירון, העסק תקתק כמו שצריך, זרמו כמויות אנשים בלעה"ר כ"י, בששון ובשמחה, לא נראה שוטר אחד בהר, למעט בכניסה התחתונה בלבד, והכל נוהל על ידי סדרנים שותו"מ, אמנם הדרך והגישה לציון היו ארוכים מאוד, עקב השינויים שעשו במתחם כולו.

באיזור אליפלט פילון לא ראיתי שום חניון אוטובוסים ולא שום עיכוב לאוטובוסים
אמנם בסביבות 3:30 יצאה הנחייה לעצור נסיעות להר עקב המצב הביטחוני, אבל אנשים שהיו בחניונים קרובים, ככחל ואליפלט עלו חופשי להר.
בדרכי לאליפלט ראיתי אוטובוסים מלאים עולים לציון.

מה היה בשנים שעברו איני יודע, אבל השנה עד השעה 3:30 בה עזבתי היתה זרימה יפה של אוטובוסים ואנשים, ללא חניוני וויסות וכיוצ"ב.

ופה המקום להגיד תודה גדולה לשר פרוש וליוסי דייטש, ולכל העוסקים במלאכה, באמת שהמצב היה מעולה מעל ומעבר.
אני לא יודע מה היה כשאתה נסעת,
חבל שלא צילמתי, בשעה 3:00 בערך הורדו עשרות אוטובסים לשטח מת מלא בחצץ בסמוך מאד לצומת אליפלט.
אמנם אחרי כחצי שעה האוטובוס שלנו ועוד כמה שוחררו לדרכם, לא יודע מתי שחררו את שאר האוטובוסים.
ד"א שוטרים עלו לאוטובוס ולקחו את המטף לכיבוי אש שהיה ליד הדלת האחורית, למה? אין לי מושג.
אכן בהר עצמו היה הרבה הרבה יותר טוב מבשנים עברו, גם הרחבת הריקודים מאחרי הציון היה ממש מרווח.
האהלים היו צפופים בטירוף בשעת התפילה בנץ ולא היה שייך למצוא מקום להניח תפילין בתוך האהל, בחוץ היה לילדים ממש קר והם רצו להתפלל באהל.
קצת חבל לי שלא ידעתי שבדרך התחתונה שיוצאת ממתחם הילל יש הרבה שוטרים ושוטרות, ובחזור עברתי שם והצטערתי מכך.
אילו ידעתי הייתי מאריך את הדרך וחוזר בדרך מהדרין השניה למרות הצפיפות.

נערך לאחרונה:
עד עכשיו ניתן לסכם שלמעט עצירה לזמן סביר באמצע הלילה עד שתרד הנגלה הראשונה שהיא המרכזית הכל עובר ללא תקלות, זה נס!!! לא היה ככה אף פעם!! כל שנה בעשרים השנים האחרונות היתה קריסה רח''ל.

אני לא יודע מה היה כשאתה נסעת,
חבל שלא צילמתי, בשעה 3:00 בערך הורדו עשרות אוטובסים לשטח מת מלא בחצץ בסמוך מאד לצומת אליפלט.
אמנם אחרי כחצי שעה האוטובוס שלנו ועוד כמה שוחררו לדרכם, לא יודע מתי שחררו את שאר האוטובוסים.
אם אתה אומר אני מאמין לך, אני לא ראיתי, אולי בגלל העומסים הכבדים בהדלקת הרב בידרמן אולי בגלל המצב הבטחוני, העיקר שבסופו של דבר זכיתם לעלות.
הקב"ה יקבל תפילותיכם, ותפילת עמו בית ישראל.
ד"א שוטרים עלו לאוטובוס ולקחו את המטף לכיבוי אש שהיה ליד הדלת האחורית, למה? אין לי מושג.
אכן בהר עצמו היה הרבה הרבה יותר טוב מבשנים עברו, גם הרחבת הריקודים מאחרי הציון היה ממש מרווח.
האהלים היו צפופים בטירוף בשעת התפילה בנץ ולא היה שייך למצוא מקום להניח תפילין בתוך האהל, בחוץ היה לילדים ממש קר
אכן היה קר השנה.
והם רצו להתפלל באהל.
קצת חבל לי שלא ידעתי שבדרך התחתונה שיוצאת ממתחם הילל יש הרבה שוטרים ושוטרות, ובחזור עברתי שם והצטערתי מכך.
אילו ידעתי הייתי מאריך את הדרך וחוזר בדרך מהדרין השניה למרות הצפיפות.
זכות רשב"י תגן בעדכם באלף המגן.

אם אתה אומר אני מאמין לך, אני לא ראיתי, אולי בגלל העומסים הכבדים בהדלקת הרב בידרמן אולי בגלל המצב הבטחוני, העיקר שבסופו של דבר זכיתם לעלות.
הקב"ה יקבל תפילותיכם, ותפילת עמו בית ישראל.

אכן היה קר השנה.

זכות רשב"י תגן בעדכם באלף המגן.
אמן
וכן למר

עד עכשיו ניתן לסכם שלמעט עצירה לזמן סביר באמצע הלילה עד שתרד הנגלה הראשונה שהיא המרכזית הכל עובר ללא תקלות, זה נס!!! לא היה ככה אף פעם!! כל שנה בעשרים השנים האחרונות היתה קריסה רח''ל.
יש לך מושג מה קרה בבוקר?
כי אנחנו הזדרזנו מאד לרדת מההר מיד אחרי התפילה בנץ, כי ידענו שתהיה הצפה על האוטובוסים שבדרך כלל גורמת לקריסה, וכשהגענו לקו 111 (בסביבות השעה 7:00) היה עומס מסוים והסדרן האחראי התלונן לחבריו בקול שיש מחסור גדול באוטובוסים כי המשטרה חוסמת אותם מלעלות להר, ולכן הוא בעצמו אמר שכנראה יהיה קריסה רצינית.
מסקרן אותי מה באמת קרה בשעות שאח"כ.

חזור
חלק עליון