• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

הליכות יוסף

אף הגאון בעל המשנה ברורה היה עניו בתכלית ולא האמין שספרו יגיע אל הספרדים... כמו שכתב ר' חיים קניבסקי שליט"א.
אך בכל זאת גם במכתב המצורף לא כתב שהח"ח לא נחית למנהג הספרדים בגלל הענוה, אלא פשוט בגלל שכך מנהגם לפסוק תמיד כדעת מרמ"א

אך בכל זאת גם במכתב המצורף לא כתב שהח"ח לא נחית למנהג הספרדים בגלל הענוה, אלא פשוט בגלל שכך מנהגם לפסוק תמיד כדעת מרמ"א
העומק בזה הוא, שהסיבה שפסק רק לרמ״א כיוון שלא ידע שיגיע לספרדים. ואילו ידע שהיה מגיע המשנ״ב לספרדים לא היה מכריע תמיד כמו הרמ״א. ועוד שידוע שלא ידע שהחיבור שלו יהיה נפוץ כל כך בין כל בני הגולה.

מרן הראש"ל שליט"א לא אמר שר' חיים אמר שזה בגלל ענותנותו של הח"ח, תשמע את המנגינה בשיעור (או שתנסה לנגן את זה אחרת מאיך שקראת), ותבין.

מי הוציא את משנ"ב עמודי הוראה? לא שמעתי עליו בלתי כעת.
במשנ"ב תפארת יש הרבה חסרונות, וכגון שבכמה מקומות כותבים "בענין פלוני עי' יבי"א חלק ... סי' ...". ובזה פיספסו את עיקר המטרה, שהדברים יהיו ערוכים לעיני לומד המשנ"ב בלא שיטרח לקום ולפוח עוד ספרים.
הרב ליאור בצלאל דהן טל: 310-689-9343, הוצאה לאור ע"י חזק. הוא רב מארצות הברית. התקשרתי עליו לא מזמן, קשה להשיג את הספר בארץ.

מה זה קונ' ביאורי הוראה? אני מבין שזה משהו שנמצא בסוף המשנ"ב. מה נמצא בעמוד מול המשנ"ב?
מצו"ב דוגמא לספר משנה ברורה עם עמודי הוראה ח"ג [30 עמודים מתוך הספר ו30 עמודים מהקונטרס שבסופו]. (יצאו חלקים א, ב, ג).

קבצים מצורפים

• משנה ברורה עם עמודי הוראה חלק ג.pdf
    5.7 MB · צפיות: 49
מי הוציא את משנ"ב עמודי הוראה? לא שמעתי עליו בלתי כעת.
במשנ"ב תפארת יש הרבה חסרונות, וכגון שבכמה מקומות כותבים "בענין פלוני עי' יבי"א חלק ... סי' ...". ובזה פיספסו את עיקר המטרה, שהדברים יהיו ערוכים לעיני לומד המשנ"ב בלא שיטרח לקום ולפוח עוד ספרים.
הרב ליאור דהאן. הוא אמריקאי. מוסמך של ישיבת חפץ חיים בקווינס. הוציא כבר חלק א' וב'

מנין לכבודו כן? אנכי לומד בתפארת והרבה פעמים מתכווץ ורע לי מכמה סיבות שלא מוצאות חן בעיני, ואין אני יודע אם יש עם מי לדבר
תוכל אולי לפנות לרב יוסף אביטבול לחתן של העורך הראשי
הרב שמואל יאיר שיעביר לו הדברים
יוסף אביטבול <ctrvurv@gmail.com>

מלבד ההערות בסוף לא זכיתי להבין מה עניין המשנה ברורה? הרי יש כבר אין סוף משנ"ב שמביאים דעת הגר"ע יוסף הלא?
אין מה להשוות, א. עמודי הוראה מדוייק ואפשר לסמוך עליו, הוא באמת מבין מה דעת מרן, ב. קצר ולעניין לא ציטוטים או יותר גרוע שכתובים ארוכים,

נעמת לי מאוד. לו יהי כדבריך. למען חיבת הקודש ואהבת תלמידי החכמים היקרים הנמצאים בפורום אעלה מה שעלה במצודתי בס"ד בכתבי בדיני ברכת הלבנה (עמודי הוראה חלק ד') ישוב וביאור בדעת מרן זצ"ל..

נעמת לי מאוד. לו יהי כדבריך. למען חיבת הקודש ואהבת תלמידי החכמים היקרים הנמצאים בפורום אעלה מה שעלה במצודתי בס"ד בכתבי בדיני ברכת הלבנה (עמודי הוראה חלק ד') ישוב וביאור בדעת מרן זצ"ל..
כדאי לפתוח נושא חדש.

חזור
חלק עליון