• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הלכה ברורה קיצור

אולי לא הלך.
אני מעולם לא ראיתי מישהו שפותח את זה.
אתה לא ראית
ואני כן ראיתי ועוד איך...
אני מכיר כמה שלומדים בזה בקביעות מידי יום ביומו, והספר כבר בלוי
יש גם בתי מדרש שההלכה ברורה היחיד שיש להם זה הקיצור הזה...
אתה כותב לפי ההרגשות שלך??

אתה לא ראית
ואני כן ראיתי ועוד איך...
אני מכיר כמה שלומדים בזה בקביעות מידי יום ביומו, והספר כבר בלוי
אתה כותב לפי ההרגשות שלך??
לא כתבתי שום דבר לפי הרגשות, אלא כתבתי מה שאני ראיתי, אתה רוצה שאשקר ואכתוב שראיתי אנשים פותחים את זה כשלא ראיתי?
אדרבה אני שמח שלומדים בזה.
אבל זה שבכמה מקומות למדו בזה לא אומר שהמכירות מצליחות כ"כ.

פשוט מאד
אם גילית שכל פרשנותך מבוססת על כך שלא ראית מעולם משהו שפותח, הרי שפרשנותך מופרכת מעיקרא...
ממש לא.
אם אני רואה שיש ספרים שיוצאים מהמדף הרבה (ואני אחראי אוצה"ס בכמה בתי מדרש), ורואה ספרים שכמעט לא יוצאים מהמדף, אז אני מבין שהספרים שיוצאים פחות מהמדף הם ספרים שפחות הולכים.
אגב בכל סט יש ספרים שהולכים פחות ויותר, ולכן יש הרבה ספרים שנמכרים רק בסטים, בגלל הכרכים שנמכרים פחות.

לא כתבתי שום דבר לפי הרגשות, אלא כתבתי מה שאני ראיתי, אתה רוצה שאשקר ואכתוב שראיתי אנשים פותחים את זה כשלא ראיתי?
אדרבה אני שמח שלומדים בזה.
אבל זה שבכמה מקומו למדו בזה לא אומר שהמכירות מצליחות כ"כ.
ראית שלא פתחו? זה לא נקרא לראות.

ממש לא.
אם אני רואה שיש ספרים שיוצאים מהמדף הרבה (ואני אחראי אוצה"ס בכמה בתי מדרש), ורואה ספרים שכמעט לא יוצאים מהמדף, אז אני מבין שהספרים שיוצאים פחות מהמדף הם ספרים שפחות הולכים.
אגב בכל סט יש ספרים שהולכים פחות ויותר, ולכן יש הרבה ספרים שנמכרים רק בסטים, בגלל הכרכים שנמכרים פחות.
מחילה. אבל לא "דחפו" את הקיצור לסט סתם. זה ספר שימושי מאוד. כמו ילקוט יוסף קיצור ש"ע.

יראו עיניך מה שידיך כתבו
אם זה ההלכה ברורה היחיד שיש להם, מובן, שאם הם רוצים לדעת מה דעתו בענין מסויים, הם פותחים את הקיצור...

ואגב, זה מצב ממש מביך, בו בזמן שאפשר להשיג את הספרים האלו בכל חנות!!
למותר לציין, שכל תלמיד חכם מבין, שהרבה פעמים א"א להבין היטב ההכרעה הכתובה בהלכה בלי עיון במקורותיה, ואכמ"ל.

יראו עיניך מה שידיך כתבו
אם זה ההלכה ברורה היחיד שיש להם, מובן, שאם הם רוצים לדעת מה דעתו בענין מסויים, הם פותחים את הקיצור...
מה הפליאה שלך. הראיה שלו חזקה. בדיוק זה העניין שיש כאלה שרוצים להחזיק רק את הקיצור. ולכן לענ"ד כן צריך להוציא קיצור על כל ההלכות

חזור
חלק עליון