• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הסרת עין הרע

מרן הראש"ל שליט"א אמר לי כמה פעמים בהזדמנויות שונות, שמרן האבא זיע"א היה חושש לעין הרע, אלא שלא היה קיצוני בזה. (והביא לי כמה דוגמאות. ואכמ"ל.)

בזמנו היתה תמונה בבחירות בה אגודלו של רבינו ז"ל היה נתון תוך אצבעותיו, ואמרו שזה נגד עין רעה. ואיני יודע אם יש לזה מקור.
אני לא זוכר תמונה כזו כ"כ, אבל עתה חיפשתי ומצאתי שאולי כוונתך לתנועה שמרן היה רגיל בה ויתכן שבאמת זה הסיבהיד ביד.jpeg

אני לא זוכר תמונה כזו כ"כ, אבל עתה חיפשתי ומצאתי שאולי כוונתך לתנועה שמרן היה רגיל בה ויתכן שבאמת זה הסיבההצג קובץ מצורף 17221
תמונות מאוד נאות
אבל כוונתי למשהו אחר

אני אישית עשיתי חיפוש גדול כמה פעמים באוצר החכמה. לא מופיע שם מקור מוסמך לעופרת. ויש אומרים אפילו שזה איסור אגב. יעווין בקובץ בית הלל בשם הרב בר שלום לי שיש אוצר החכמה. ואני עשיתי כמה פעמים עם עופרת. אולם שחיפשתי פנימה מקורות לא נמצא. וגם מרן החידא כתב לחש לעין הרע אבל לא מה שאומרים בשמו עופרת

סיפר לי לפני כמה שנים, ידידי הג"ר בנימין אטיאס שליט"א - מרא דאתרא וראב"ד פתח תקווה, שהיה ממקורביו של מרן זיע"א (המחותן עם הרב משה יוסף שליט"א), כי מרן ביקש שיהיה אקווריום עם דגים בבית, וכל פעם שהיו חוזרים משמחה משפחתית או חתונה מפורסמת וכדו', היו מוצאים כמה דגים מתים. (ועל אף שמרן לא נהג במנהגי קבלה, בנושא עין הרע היה מאמין).
אהבתי את ה"ידידי"...

אני אישית עשיתי חיפוש גדול כמה פעמים באוצר החכמה. לא מופיע שם מקור מוסמך לעופרת. ויש אומרים אפילו שזה איסור אגב. יעווין בקובץ בית הלל בשם הרב בר שלום לי שיש אוצר החכמה. ואני עשיתי כמה פעמים עם עופרת. אולם שחיפשתי פנימה מקורות לא נמצא. וגם מרן החידא כתב לחש לעין הרע אבל לא מה שאומרים בשמו עופרת
עיין שו"ת מענה לשון בתשובה לרב יניב בוזגלו.

יש רבנית בירושלים בשכונת סנהדריה שמוציאה עין הרע על ידי עופרת בתשלום סמלי
מספר הפל' 0583238064
אשתי היתה אצלה וב"ה יצאו ממנה כל הפחדים מהמלחמה ומהמצב מומלץ מאוד
היא עושה על פי המקובל הרה"ג יצחק כדורי זיע"א
כולל האמירת לחש של החיד"א ועוד
כמו כן הם לא עושים עופרת משוחזרת אלא חדשה לכל אחד

חזור
חלק עליון