• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הסרת עין הרע

מרן הראש"ל שליט"א אמר לי כמה פעמים בהזדמנויות שונות, שמרן האבא זיע"א היה חושש לעין הרע, אלא שלא היה קיצוני בזה. (והביא לי כמה דוגמאות. ואכמ"ל.)

בזמנו היתה תמונה בבחירות בה אגודלו של רבינו ז"ל היה נתון תוך אצבעותיו, ואמרו שזה נגד עין רעה. ואיני יודע אם יש לזה מקור.
אני לא זוכר תמונה כזו כ"כ, אבל עתה חיפשתי ומצאתי שאולי כוונתך לתנועה שמרן היה רגיל בה ויתכן שבאמת זה הסיבהיד ביד.jpeg

אני לא זוכר תמונה כזו כ"כ, אבל עתה חיפשתי ומצאתי שאולי כוונתך לתנועה שמרן היה רגיל בה ויתכן שבאמת זה הסיבההצג קובץ מצורף 17221
תמונות מאוד נאות
אבל כוונתי למשהו אחר

אני אישית עשיתי חיפוש גדול כמה פעמים באוצר החכמה. לא מופיע שם מקור מוסמך לעופרת. ויש אומרים אפילו שזה איסור אגב. יעווין בקובץ בית הלל בשם הרב בר שלום לי שיש אוצר החכמה. ואני עשיתי כמה פעמים עם עופרת. אולם שחיפשתי פנימה מקורות לא נמצא. וגם מרן החידא כתב לחש לעין הרע אבל לא מה שאומרים בשמו עופרת

סיפר לי לפני כמה שנים, ידידי הג"ר בנימין אטיאס שליט"א - מרא דאתרא וראב"ד פתח תקווה, שהיה ממקורביו של מרן זיע"א (המחותן עם הרב משה יוסף שליט"א), כי מרן ביקש שיהיה אקווריום עם דגים בבית, וכל פעם שהיו חוזרים משמחה משפחתית או חתונה מפורסמת וכדו', היו מוצאים כמה דגים מתים. (ועל אף שמרן לא נהג במנהגי קבלה, בנושא עין הרע היה מאמין).
אהבתי את ה"ידידי"...

אני אישית עשיתי חיפוש גדול כמה פעמים באוצר החכמה. לא מופיע שם מקור מוסמך לעופרת. ויש אומרים אפילו שזה איסור אגב. יעווין בקובץ בית הלל בשם הרב בר שלום לי שיש אוצר החכמה. ואני עשיתי כמה פעמים עם עופרת. אולם שחיפשתי פנימה מקורות לא נמצא. וגם מרן החידא כתב לחש לעין הרע אבל לא מה שאומרים בשמו עופרת
עיין שו"ת מענה לשון בתשובה לרב יניב בוזגלו.

יש רבנית בירושלים בשכונת סנהדריה שמוציאה עין הרע על ידי עופרת בתשלום סמלי
מספר הפל' 0583238064
אשתי היתה אצלה וב"ה יצאו ממנה כל הפחדים מהמלחמה ומהמצב מומלץ מאוד
היא עושה על פי המקובל הרה"ג יצחק כדורי זיע"א
כולל האמירת לחש של החיד"א ועוד
כמו כן הם לא עושים עופרת משוחזרת אלא חדשה לכל אחד

מהבן של חכם יעקב יוסף
חלק מהדברים שלו צריכים בדיקה
גם מה שאומר שחכם בן ציון הקפיד שבנו לא ידרוש אחריו, זכור לי שהיה לבנו שיעור קבוע באהל רחל לפני השיעור שלו, ואולי היה מנחה בנתיים, שמא הרב לא @פשוט זוכר
1714552124738.png1714552146669.png

מהבן של חכם יעקב יוסף
גם מה שאומר שחכם בן ציון הקפיד שבנו לא ידרוש אחריו, זכור לי שהיה לבנו שיעור קבוע באהל רחל לפני השיעור שלו, ואולי היה מנחה בנתיים, שמא הרב לא @פשוט זוכר
הצג קובץ מצורף 20019הצג קובץ מצורף 20020
לפני השיעור של חכם בן ציון נ"ע היה מנחה. אבל לא הייתי בשיעוריו של רבי אליהו ז"ל שם, ואיני זוכר אם מסר שיעור קודם מנחה.
אמנם לאחר חוליו היתה תקופה שרבי אליהו ז"ל מסר השיעור בפני אביו חכם בן ציון נ"ע ואביו היה מוסיף על דבריו, מקשה ומתרץ וכו'.

נערך לאחרונה:
מהבן של חכם יעקב יוסף
הצג קובץ מצורף 20019הצג קובץ מצורף 20020
זכיתי להיות נוכח בפגישה אחת לפני האחרונה של מו"ר הראש"ל שליט"א עם אחיו הגר"י זצ"ל, זה היה באזכרה לגיסו של הגר"י זצ"ל הרב חאוי, שהיה שכנו של מרן שליט"א, ובסיום דברי הגר"י זצ"ל אמר שכיון שיש לחוש לעין הרע לכן מכבד את גיסו הרב משה אזולאי לדבר ולאחמ"כ ידבר מו"ר הראש"ל. (וכמובן נשאר עד סיום דברי אחיו שליט"א), ואח"כ שוחחו ביניהם. (צילמתי זאת אך לדאבוני אבד לי הכרטיס).

זכיתי להיות נוכח בפגישה אחת לפני האחרונה של מו"ר הראש"ל שליט"א עם אחיו הגר"י זצ"ל, זה היה באזכרה לגיסו של הגר"י זצ"ל הרב חאוי, שהיה שכנו של מרן שליט"א, ובסיום דברי הגר"י זצ"ל אמר שכיון שיש לחוש לעין הרע לכן מכבד את גיסו הרב משה אזולאי לדבר ולאחמ"כ ידבר מו"ר הראש"ל. (וכמובן נשאר עד סיום דברי אחיו שליט"א), ואח"כ שוחחו ביניהם. (צילמתי זאת אך לדאבוני אבד לי הכרטיס).
חבל על דאבדין.

חזור
חלק עליון