• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הרב עובדיה יוסף והרב שלמה גורן

חיפשתי את מילים פרשת הממזרים
מחיפוש קל עולה שמרוב עוצמתה של פרשת הממזרים, שחכנו מגיור הלן זיידמן.
עברתי על כמה מהתוצאות באוצה"ח. כמדומה שאת העבדה הכי מקיפה עשו בקונ' "המערכה על הצלת הרבנות בישראל" הם מביאים שם בעיות רבות בפסקיו גישתו וכו'. (גיוס לבנים, ולבנות, קבלת מצוות בגיור, ועוד).

זה ממש עיוות המציאות.
בתחילה כל הגדולים מכל הפלגים יצאו נגדו. אח"כ קיבל תמיכה מזערית מכמה מרבני המזרחי.
תוכל לראות את כל ההיסטוריה בזה בקובץ "אסיף" (שנתון איגוד ישיבות ההסדר, חלק א' עמ' 329 והלא') במאמרו המרתק של החוקר התורני הרב איתם הנקין הי"ד, "זה פאליטיק לא הלכה".
אני בכוונה מפנה אותך לקובץ של המזרחי, ושהכותב בו גם הוא ג"כ מהמזרחי, כך שאין שם ענין לאף אחד לסלף את העובדות לכיון החרדים.
ותראה שהמחאות נגדו היו מגדול"י מכל הזרמים. הן מהקנאים והן מהמתונים (אף אלו שלא שמענו את קולם במחאות אחרות). כשלצידו לא ניצבה אף דמות תורנית העומדת במשקל מול המתנגדים.
לא רציני עם כל הכבוד לקדוש הרב איתן הינקין ה' יקום דמו ברור כשמש הדבר שהרי הרב גורן עם כל הכבוד מבחינתו היה לו עניין ללכת על ההיתר בכל מחיר ואתה לא מתייחס לכך שאפילו הרב האשכנזי התנגד לו וחוץ מזה קראתי את הקובץ שלו
מה לא מובן אחרי שאפילו הגאון רבי שלמה זלמן אוירבך זצ"ל חתם נגדו אחרי שנפסק בבי"ד של המדינה מה שנפסק מה פיתאום לנסות להיתעקש
סליחה מחילה מכבודך
אני מכבד את הרב גורן אני לא משמיץ אותו אבל ברור כשמש שעל דברים כמו גיוס בנות הוא לא בזה ראה בזה דבר פסול
דבר שהחזו"א אמר שזה יהרג ובל יעבור וחוץ מזה ידוע ופורסם שחלק מי הפסק הזה נעשה מלחץ שהפעילה מערכת השילטון של הממשלה ראש הממשלה גולדה מאיר ושר הביטחון משה דיין
אז תבין שזה הרבנים שלך בהסדר כך מחנכים אותך זה לא אומר שהם צודקים

נערך לאחרונה:
לא רציני עם כל הכבוד לקדוש הרב איתן הינקין ה' יקום דמו ברור כשמש הדבר שהרי הרב גורן עם כל הכבוד מבחינתו היה לו עניין ללכת על ההיתר בכל מחיר ואתה לא מתייחס לכך שאפילו הרב האשכנזי התנגד לו וחוץ מזה קראתי את הקובץ שלו
מה לא מובן אחרי שאפילו הגאון רבי שלמה זלמן אוירבך זצ"ל חתם נגדו אחרי שנפסק בבי"ד של המדינה מה שנפסק מה פיתאום לנסות להיתעקש
סליחה מחילה מכבודך
אני מכבד את הרב גורן אני לא משמיץ אותו אבל ברור כשמש שעל דברים כמו גיוס בנות הוא לא בזה ראה בזה דבר פסול
דבר שהחזו"א אמר שזה יהרג ובל יעבור וחוץ מזה ידוע ופורסם שחלק מי הפסק הזה נעשה מלחץ שהפעילה מערכת השילטון של הממשלה ראש הממשלה גולדה מאיר ושר הביטחון משה דיין
אז תבין שזה הרבנים שלך בהסדר כך מחנכים אותך זה לא אומר שהם צודקים
חבל שאתה שוגה בהבנת הנקרא. (אם היית רואה דברי באו כתגובה נגד דברי מתניה)
איני מזרחניק, וכתבתי נגד.
ובכוונה הבאתי מהקדוש איתם הנקין, שאפי' הוא כמזרחניק במאמרו לא עיוות את המציאות. והביא את זה שגדול"י מכל הפלגים היו נגד היתרו.

חבל שאתה שוגה בהבנת הנקרא. (אם היית רואה דברי באו כתגובה נגד דברי מתניה)
איני מזרחניק, וכתבתי נגד.
ובכוונה הבאתי מהקדוש איתם הנקין, שאפי' הוא כמזרחניק במאמרו לא עיוות את המציאות. והביא את זה שגדול"י מכל הפלגים היו נגד היתרו.
הא סליחה לא הבנתי אותך כיון שפעם עיינתי בקובץ שלו חשוב מאוד אבל לא לקרוא להם מזרחניקים אלא דתיים לאומיים זה יותר יפה

לפני עור לא תתן מכשול...
ואין לך עיור ממי שסימו את עיניו מגיל צעיר, ומאמין או מודה להגדרת הכלאים 'דתי - לאומי'.
ברמת העיקרון אתה צודק רק היות ואני ואלו חברים של איתמר בן גביר שעוקים בהצלת בנות שאפילו רבי חיים קנייבסקי ברך אותם זה לא סתם

חזור
חלק עליון