• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

ועדת הרבנים

קורסיה

Well-known member
שמעתי שמשרד התקשורת ביום חמישי הקרוב רוצה לבטל את חסימת ועדת הרבנים לענייני תקשורת.

דבר זה יגרום לפתיחת כל סוגי הקווים כולל דברים אסורים.
גם אם יקרה או לא יש חשיבות למחות ברצונם.
  • להתקשר למשרד התקשורת ולהביע מחאה על מעשיהם, שאין רצוננו בכך והם כופים עלינו את דעותיהם וכו'.
  • 03-5198231

• אפשר גם לשלוח פקס ולמחות כנ"ל 03-5198106

• מי שיש לו מספר פלאפון מיותר ומוכן לוותר עליו, יכול להתקשר לחברת הסלולר שלו ולבקש לבטל את הקו ולהדגיש שזה משום שרוצים לבטל החסימה. מכוון שאמרו להם שהרבה חרדים יבטלו את הקווים, וזה יפעיל לחץ על חברות הסלולר להילחם בזה.
  • וה' יהיה בעזרנו ויחיש גאולתנו.

הבעיה היא שהדברים ה'אסורים' שועדת 'הרבנים' (וי"א העסקנים) אוסרת הוא קו דרך המלך ודומיו. עיקר המושג של ועדת הרבנים מיועד למכשירי הטלפון עצמם שיהיו כשרים ולא יהיה בהם גישה לדברים אסורים, אבל לעצם הקו הם חוסמים את הדברים הטובים שלנו ופותחים דברים אחרים כגון קו ההגנה וכד'. מלבד זאת שעל אף ההגבלה ישנם אפשרויות אחרות להיכנס לקווים הטובים, ואין כ"כ קווים בעייתיים כיום. מה שאומר שהחסימה הזו אינה נדרשת ע"פ רוב הציבור (וכמו שהיה בעבר עצומה עם עשרות אלפים שחתמו נגד החסימות השערורתיות), ואכמ"ל.

חברות,
אם לא נתעשת,

אם לא תהיה התעוררות דרסטית

ביום חמישי הזה, חלילה, תתמוטט החומה ונמצא את עצמנו ללא הגנה.

ללא ההגנה הכי בסיסית שלנו כציבור חרדי:

החומה, סליחה, הקומה, הכשרה.

מה את יכולה לעשות?

להתפלל.

לחתום על העצומה כאן

(כל מספר טלפון כשר, מאפשר חתימה נוספת)

וגם, לבחור מישהו מהרשימה הזאת ולשלוח לו מייל במילים שלך

תספרי לו כמה זה פוגע בך כבן-אדם, כאישה, כאם, כעובדת

שחומסים ממך את ההגנה שאת אוהבת כל כך-

זאת ששומרת על הערכים שהם בציפור נפשך.

זאת הרשימה:

Pnyot-moc@moc.gov.il

Pnyot@moc.gov.il

shmilam@moc.gov.il
sar@moc.gov.il
yhendel@knesset.gov.il

Yoazh@moc.gov.il

MANCALMOC@MOC.GOV.IL

ומבקשים ממטה המאבק שתשלחו העתק ל:

telunot123@gmail.com

רוצה להבין קצת יותר?

בבקשה,

הנה חומר נוסף:

עצומת החכי''ם

מסמכי התנועה הרפורמית בעתירה לבג"ץ

מסמך מטלטל, מתווה הנדל לביטול הפלאפון הכשר

קובץ MP-3 – חשיפה: קטעים דרמטיים ממה שהתחולל במפגש ההיסטורי של גדולי ישראל עם שר התקשורת. כנסו >

1639504956638.png
2
1639504976082.png
3
1639504986425.png
4
1639505058628.png

שמעתי שמשרד התקשורת ביום חמישי הקרוב רוצה לבטל את חסימת ועדת הרבנים לענייני תקשורת.
בעיקרון זו בשורה די טובה לכלל האברכים והבחורים מסיבה פשוטה: אין דברים אסורים בפלאפונים ניידים מלבד קווי חדשות למיניהם. גם כיום כלל הציבור החרדי שזה מעניין אותו מאזין להם בדרכים כאלו ואחרות.
למי שיש ילדים שהוא חושש ולא רוצה שישמעו קווי נייעס ומתיחות לא מביא להם כלל פלאפון שכן בין כה וכה הם יכולים להגיע לדברים הללו, ומי שלא חושש וסומך על ילדיו שלא ישמעו את זה או שאין לו בעיה שישמעו ויתעדכנו קצת בבין הסדרים, הרי שזה לא מפריע שלא יהיה חסימה כלל, שכן החסימה רק חוסמת קווי תוכן וכן קווים של שיעורי תורה (!)
מה שכן צריך לכו"ע זה חסימה על המכשירים עצמם שלא יהיה בהם הודעות/אינטרנט וכד', וזה לפי מיטב הבנתי עדיין בתוקף (עד שיופסקו לשווק את המכשירים מדור 2 וכו' כידוע ליודעים)

חתימה על העצומה למשרד התקשורת

בעיקרון זו בשורה די טובה לכלל האברכים והבחורים מסיבה פשוטה: אין דברים אסורים בפלאפונים ניידים מלבד קווי חדשות למיניהם. גם כיום כלל הציבור החרדי שזה מעניין אותו מאזין להם בדרכים כאלו ואחרות.
למי שיש ילדים שהוא חושש ולא רוצה שישמעו קווי נייעס ומתיחות לא מביא להם כלל פלאפון שכן בין כה וכה הם יכולים להגיע לדברים הללו, ומי שלא חושש וסומך על ילדיו שלא ישמעו את זה או שאין לו בעיה שישמעו ויתעדכנו קצת בבין הסדרים, הרי שזה לא מפריע שלא יהיה חסימה כלל, שכן החסימה רק חוסמת קווי תוכן וכן קווים של שיעורי תורה (!)
מה שכן צריך לכו"ע זה חסימה על המכשירים עצמם שלא יהיה בהם הודעות/אינטרנט וכד', וזה לפי מיטב הבנתי עדיין בתוקף (עד שיופסקו לשווק את המכשירים מדור 2 וכו' כידוע ליודעים)
הבעיה כאן שתהיה אפשרות לאנשים לנייד את המספר הכשר לאייפון!!
זאת הבעיה, לא הבעיה בסגירת הוועדה.
זה נושא אחר לגמרי.
יכול להיות שיהיה לבחור אייפון עם מספר כשר, ואף אחד לא יחשוד בו.

הבעיה כאן שתהיה אפשרות לאנשים לנייד את המספר הכשר לאייפון!!
זאת הבעיה, לא הבעיה בסגירת הוועדה.
זה נושא אחר לגמרי.
יכול להיות שיהיה לבחור אייפון עם מספר כשר, ואף אחד לא יחשוד בו.
אה... אז חבל שלא אמרו ככה! אני מאמין שרוב האנשים מבינים כמוני ולכן הרבה פחות תומכים בעצומה ובמתנגדים לממשלה בעניין הזה...

בכנות (ואנשים אולי יופתעו ממני) הדברים האלו לא משנים לי כי יש לי מכשיר שלא תומך באינטרנט ובלי הודעות, אז מה זה באמת משנה לי אם המספר שלי כשר או לא?

בכנות (ואנשים אולי יופתעו ממני) הדברים האלו לא משנים לי כי יש לי מכשיר שלא תומך באינטרנט ובלי הודעות, אז מה זה באמת משנה לי אם המספר שלי כשר או לא?
אם אתה מסתכל על עצמך, יש מה לדון (יש צד שני, כמו שאומרים הרבה רבנים, שברגע שקהל שלם כל אחד יש לו מספר כשר, זה כמין הכרזה וכו', ולא כאן המקום). עכ"פ כאן מדברים על שאר הציבור, הרבה בחורים שנמצאים קצת בשוליים ועדיין יש להם מכשיר כשר, יוכלו בכמה דקות להעביר את המספר שלהם לאייפון, ואף אחד לא אמור לדעת. היום הרבה רוצים שיהיה להם מספר כשר, כדי להיות עדיין שייך לציבור החרדי (כי הרי מי שאין לו מספר כשר מסתכלים עליו בעין אחרת), וגם אם הם לא מאה אחוז "חרדים" מחזיקים 2 מכשירים, זה כבר יותר מסובך, מאשר יש לך את הכל במכשיר אחד.

אם אתה מסתכל על עצמך, יש מה לדון
אני לא דוגמא לאף אחד, כל אחד נידון לגופו, ובכל ציבור יש חלקים חלשים שיפנו לטלפונים חכמים.
(כי הרי מי שאין לו מספר כשר מסתכלים עליו בעין אחרת)
תלוי באיזה נקודה. לאברכים יש פחות את הבעיה הזו, לבחורים בשידוכים יש.
וגם אם הם לא מאה אחוז "חרדים" מחזיקים 2 מכשירים,
אני מכיר חרדים 200% שמחזיקים מכשיר ״פחות כשר״ בגלל התחום שלהם כזה או אחר, ומשתמשים בו רק לעת הצורך.

לדעתי זו טעות לחשוב רק לפי המציאות של האדם בעצמו
ישנה כאן פעילות כלל ארצית וזה נוגע להרבה מאוד אנשים וא"א לעשות לומד'ס שמי יפגע ומי נפגע עכשיו, ולמי לא ממש מעניין וכד'
הרי הראו כאן שזה רק התחלה ממה שהם זוממים, ואם לא יהיה פלאפונים כשרים במה נשתמש? בסמרטפון פרוץ או מוגן למחצה, לשליש או לרביע?
אין בזה שום קושי להכנס לעצומה כאן לחתום

מצד אחד כמובן שכוונתם לרעה וכמובן שלא שופכים את התינוק עם המים. ומצד שני העצומות האלו לא יעשו שום דבר כי אם לחזק את 'ועידת העסקנים' שימשיכו לעשות בעניין כרצונם.

לכן לענ"ד אין עניין להצטרף לעצומות וכדו' בעניין כי יש לזה רק השפעה שלילית למרות שבאמת זו החלטה רעה וכו'.

ואין זה דומה לעצומה שהיתה בעניין מרן הראש"ל כיון ששם היתה לזה השפעה חיובית על הציבור שלנו למחות על כבוד התורה ולחזק את אמונת החכמים.

לכן לענ"ד אין עניין להצטרף לעצומות
קודם כל זה כן עזר כי הם דחו את ההחלטה ל 45 יום (משבוע שעבר)
ואתה תהיה אחראי לכל מי שישמע בפלאפון הפשוט שלנו קווים של כפירה או פריצות וכל שאר מרעין בישין הבאים מהעולם הרחוק מתורה??

גם אם יש עסקנים שלפעמים עושים מה שבא להם, זה לא סיבה להפסיק את עבודתם, שהרי בהרבה מקרים הם צודקים

קודם כל זה כן עזר כי הם דחו את ההחלטה ל 45 יום (משבוע שעבר)
מי אמר שזה בגלל העצומה
ואתה תהיה אחראי לכל מי שישמע בפלאפון הפשוט שלנו קווים של כפירה או פריצות וכל שאר מרעין בישין הבאים מהעולם הרחוק מתורה??
אף אחד לא יעשה ניוד בשביל לשמוע קווי תוכן... הבעיה היחידה היא בקווים של מסיון וכדו' שאני לא חושב שיש מי שיטעה בהם. ואותם מותר לחסום גם בלא כשר כיון שהם לא חוקיים.
גם אם יש עסקנים שלפעמים עושים מה שבא להם, זה לא סיבה להפסיק את עבודתם, שהרי בהרבה מקרים הם צודקים
אכן, אבל:
יש לזה רק השפעה שלילית למרות שבאמת זו החלטה רעה

מי אמר שזה בגלל העצומה
משרד התקשורת
הבעיה היחידה היא בקווים של מסיון וכדו'
גם היום שיש חסימה בכל זאת מצליחים לפעמים לעקוף את החסימה, כגון להכניס קווים בתוך קו תוכן מורשה בלי שישמיעו בקו שיש אפשרות להתחבר לקווי תוכן אחרים. ובתוך הקווים האלו יש קישור לתוכניות מהטלוויזיה חדשות תחקירים וכד'.
אולי כבודו ספון היטב בביהמ"ד אבל מי שמכיר יודע שהיסחפות אחר דברים כאלה יוצר משיכה לעוד ועוד דברים אסורים, בבחינת למען ספות הרוה את הצמאה (ראה רמב"ן שם). ומשם הדרך סלולה מטה.
לא סתם גדולי ישראל פסקו לקנות פלאפון כשר בועדת הרבנים, הם רואים את הנולד

משרד התקשורת

גם היום שיש חסימה בכל זאת מצליחים לפעמים לעקוף את החסימה, כגון להכניס קווים בתוך קו תוכן מורשה בלי שישמיעו בקו שיש אפשרות להתחבר לקווי תוכן אחרים. ובתוך הקווים האלו יש קישור לתוכניות מהטלוויזיה חדשות תחקירים וכד'.

אם כן, מה הועילו חכמים בתקנתם? הרי הניסיון מוכיח שגם כיום כל מי שחפץ לשמוע דברים אלו יכול לעשות זאת מפלאפון כשר בנקל...

לא ממש בנקל רק לאנ"ש....

אבל פשוט שאין דמיון בין פרוץ לחלוטין לבין מעט מזעיר שאפשר לפרוץ
רק באתי לומר דוגמא לאן אפשר להגיע כ"ש וכ"ש שאין שמירה מעלייתא

חזור
חלק עליון