• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

חישגד חול המועד

ב"ה
שלום וברכה,
גם בחול שאינו מועד אסור,
אם משום הימור כדין אסמכתא שהוא גזל דרבנן,
ואם משום מסייע ידי עוברי עבירה כנודע.

ואם היה בהגרלה של מצוה שאין בו את האיסורים הנ"ל,
היה מותר במועד כדין מעשה הדיוט לצורך המועד שמותר.

בברכת מועדים לשמחה

ב"ה
שלום וברכה,
גם בחול שאינו מועד אסור,
אם משום הימור כדין אסמכתא שהוא גזל דרבנן,
ואם משום מסייע ידי עוברי עבירה כנודע.

ואם היה בהגרלה של מצוה שאין בו את האיסורים הנ"ל,
היה מותר במועד כדין מעשה הדיוט לצורך המועד שמותר.

בברכת מועדים לשמחה
למרות שיש מכתב של מרן שליט"א שיש צד להקל בשעת הדחק ואומנם כבר נדחקו החברים בפורום מהי שעת הדחק בעניין זה, אבל מ"מ יצא מפי השליט.

ב"ה
הוא דיבר על לוטו, וגם בזה ביאר שהדין נשאר לאסור, ורק מרן זצ"ל הראה פנים להקל, ויתכן לסמוך ע"ז בדחוק לפרנסתו שאין למחות בידו.
לפי מה שהסבירו לי פעם חיש גד הוא שייך לכדור רגל ויש בו איסור נוסף של מסייע שאינו קיים בלוטו.

ב"ה
הוא דיבר על לוטו, וגם בזה ביאר שהדין נשאר לאסור, ורק מרן זצ"ל הרעה פנים להקל, ויתכן לסמוך ע"ז בדחוק לפרנסתו שאין למחות בידו.
לפי מה שהסבירו לי פעם חיש גד הוא שייך לכדור רגל ויש בו איסור נוסף של מסייע שאינו קיים בלוטו.
אז החומרא של חישגד שאין בלוטו זה מצד הכדורגל?
אבל חישגד זה לא טוטו שמהמרים על משחקי כדורגל.
זה כרטיס שמגרדים אותו. ישנם כרטיסים במחיר 5 שקל וישנן כרטיסים שיכולים להגיע למאה שקל.
מגרדים וצריך לצאת דברים מסויימים בגירוד. נגיד 3 צורות מתוך 6. מזכה את הפרס שמופיע באותו כרטיס.
וזה סדרות כרטיסים שלימות שמודפסות. נגיד מיליון כרטיסים. ומפעל הפיס מראש מודיע שבכל סידרה ישנן 2 זוכים של 100 אלף. 10 זוכים של 50 אלף. 20 זוכים של 10 אלף. 200 זוכים של 1,000 וכן הלאה.

לא יודע לא מבין בזה
אם אני זוכר נכון הסבירו לי שזה שייך לכדור רגל איך שהוא, אולי המימון הולך לשם, איני זוכר,
אם זה לא כך איני יודע מה דינו

לא יודע לא מבין בזה
אם אני זוכר נכון הסבירו לי שזה שייך לכדור רגל איך שהוא, אולי המימון הולך לשם, איני זוכר,
אם זה לא כך איני יודע מה דינו
אולי מי שאמר לרב התכוון למילה 'וינר' שזה אכן קשור לכדורגל.
חישגד זה תחת מפעל הפיס. אפשר לראות זאת גם באתר שלהם. וכן בכל דוכן פיס אפשר לקנות חישגד

אין לך הרשאות מספיקות להגיב כאן.
חזור
חלק עליון