• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

יש אומר ויש דברים - ספרי מרן נכנסו באוצר החכמה

חכם באשי

Active member
מתוך פורום אוצר החכמה

רבים וכן שלמים העירו על חסרון ספרי הגרע"י באוצר.

לקראת עדכון 21, יכנסו כל ספרי הגרע"י (יביע אומר, יחו"ד, חזון עובדיה, טהרת הבית ועוד) לאוצר החכמה.

הספרים יכנסו כחבילה נפרדת, דוגמת שאר חבילות המכונים.

מחיר החבילה יעמוד על שש מאות ש"ח.

לא תתאפשר הדפסה מתוך הספרים

כאילו שזה ימנע אנשים מלצלם מתוך אוצה״ח וכידוע לכל.

לא אספתי את ספרי מרן במשך שנים בשביל לשלם עליהם 600 ש״ח באוצה״ח, ומובן לי שזה לא בשביל אלו שאוהבים ריח ומגע של ספר.
(בדיוק לפני שבועיים קבלתי במשלוח עד הבית את הסט החדש של יבי״א אחרי שנים שהייתי תקוע במהדורה הישנה עם 2 חלקים חסרים שלא אוכל למוצאם בנפרד בשום אופן אם לא בקניית סט חדש. אני נהנה מכל רגע.)

הספרים היחידים שחסרים לי זה הליכו״ע שאני מתעכב מלקנותו כי אמור לצאת מהדו״ח כמו שאמרו כאן בנושא אחר. לוית חן, מאור ישראל ושו״ת חזו״ע.

מתוך פורום אוצר החכמה

רבים וכן שלמים העירו על חסרון ספרי הגרע"י באוצר.

לקראת עדכון 21, יכנסו כל ספרי הגרע"י (יביע אומר, יחו"ד, חזון עובדיה, טהרת הבית ועוד) לאוצר החכמה.

הספרים יכנסו כחבילה נפרדת, דוגמת שאר חבילות המכונים.

מחיר החבילה יעמוד על שש מאות ש"ח.

אכן, דיברתי היום עם הרב דוד סופר נר"ו ואמר לי שממש בימים האחרונים הגיע להסכם ופשרה עם שני הצדדים.
אפריון נמטייה. (אע"פ שזה עלול להזיק שמכונים אחרים ג"כ יבקשו חבילה וכד').

אגב, בפורום של אוצר החכמה הנ"ל, הרבה כתבו שם שאולי זה בשורה טובה לרב משה יוסף אבל לנו לא וכו' וכו', אשמח אם חברי פורום נכבדים זה, יגיבו לדברים הנכתבים שם. הנה הקישור: פורום אוצר החכמה - יש אומר ויש דברים. [לחילופין ניתן לכתוב לי בפרטי ואני ארכז כל מה שתכתבו ואכתוב שם בבת אחת].

נערך לאחרונה:
אגב, בפורום של אוצר החכמה הנ"ל, הרבה כתבו שם שאולי זה בשורה טובה לרב משה יוסף אבל לנו לא וכו' וכו', אשמח אם חברי פורום נכבדים זה, יגיבו לדברים הנכתבים שם. הנה הקישור: פורום אוצר החכמה - יש אומר ויש דברים. [לחילופין ניתן לכתוב לי בפרטי ואני ארכז כל מה שתכתבו ואכתוב שם בבת אחת].
פורום אוצר החכמה חסום בנטפרי.
אך מעניין אותי למה הם טוענים ״זה לא לנו״...

לא הבנתי על מה הדיון שלהם. יבי״א לחוד עולה 600 ש״ח, יחד עם חזו״ע יחו״ד טה״ב הליכו״ע זה יכול להגיע ליותר מאלף.
יש להם שם עוד טענות. ע"ש.
(באופן עקרוני אני בכלל לא מבין מה נותן אוצה״ח לאנשים אם זה בתשלום, שילכו לשלם על הספרים)
התשלום לא שווה כלל למחיר הספרים עצמם. לדוגמא ספרי מכון זכרון אהרן, יש להם מעל 150 ספרים, שזה עולה חמש מאות ומשהו ש"ח, כאילו כל ספר עולה חמש ומשהו שקל. וכן על זה הדרך בשאר המכונים. וזה ודאי שמשתלם ללקוחות של אוצה"ח. ומאידך גם המכון מרוויח בזה הרבה, כי בתי מדרשות בין כה אם ירצו יקנו את זה פיזית, ואנשים פרטיים אין להם מקום כ"כ בבית אא"כ לספרים בודדים ממש שבאמת לא מגיעים ל500 ש"ח, ועוד שגם בכך אין למכון את ההוצאות של הדפוס והמפיצים וכד'.

התשלום לא שווה כלל למחיר הספרים עצמם. לדוגמא ספרי מכון זכרון אהרן, יש להם מעל 150 ספרים, שזה עולה חמש מאות ומשהו ש"ח, כאילו כל ספר עולה חמש ומשהו שקל. וכן על זה הדרך בשאר המכונים. וזה ודאי שמשתלם ללקוחות של אוצה"ח. ומאידך גם המכון מרוויח בזה הרבה, כי בתי מדרשות בין כה אם ירצו יקנו את זה פיזית, ואנשים פרטיים אין להם מקום כ"כ בבית אא"כ לספרים בודדים ממש שבאמת לא מגיעים ל500 ש"ח, ועוד שגם בכך אין למכון את ההוצאות של הדפוס והמפיצים וכד'.
לא הבנת אותי. התכוונתי לומר שמה נותן אוצה״ח, גם אם זה לא עולה אותו דבר, למה לי לרצות לקנות את זה במקום הספרים ממש? למה הדור שלנו התדרדר ללימודי קודש דרך מחשבים ולא דרך ספרים, ועוד מקלים עלינו בממון עבור זה?
עד היום ראיתי אוצה״ח במקרה שבביהמ״ד לא נמצא איזה ספר נדיר או קדמון או מכאלו שלא תמצא בביהמ״ד אלא בספרייה פרטית וכד׳, אבל להרחיק לכת ולקנות חבילות בעלות של יותר מאלף ש״ח בשביל משהו במחשב מרגיש לי שזה יוצא מפרופורציות.

הדבר היחיד שמשמח אותי בכך שספרי מרן נכנסים לאוצה״ח הוא שליטאים שבחיים שלהם לא ראו את ספרי מרן ירצו לטעום מעט מתורתו, אבל ככל הנראה הם לא ישקיעו בזה כל כך הרבה כסף.

ובהקשר של מה שאמרת
ואנשים פרטיים אין להם מקום כ"כ בבית אא"כ לספרים בודדים ממש שבאמת לא מגיעים ל500 ש"ח'.
לסיבה הזו אפשר לקנות ארון חדש, ותמיד מוצאים מקום לדחוף אותם.
(ואני בעצמי קניתי ארון חדש רק בשביל לאכסן בו את היבי״א הישנים שלי, ובשביל עוד ספרים)

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון