• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

יש אומר ויש דברים - ספרי מרן נכנסו באוצר החכמה

אבל מי אמר שזה טוב לציבור, שהרי סו"ס לא יהיה באוצר ספרי מרן? [ולא נראה שמאור ישראל יתנו בחינם]
לאיזה ציבור בדיוק?!
הרי הם לא נותנים את זה בחינם, אל במחיר מפולפל מאוד. לרוב הציבור זה לא טוב בכלל, אולי זה טוב לכמה יחידים עשירים.
ועי' למרן זיע"א בחזו"ע שבת ח"א עמ' י והלא', מש"כ בענין קיום מצוה כשמפקיעים את השערים, וכ"ש כאן שלא יבטל שום מצוה אם לא יקנה חבילה זו.

אני אחראי על עמדת אוצה''ח בצפון (לא במגדל העמק) ובאים אשכנזים רבים לעיין ולהדפיס, ולכן חושבני שבהזדמנות הראשונה נקנה את החבילה הזו במידה ויהיה לנו כסף, כי אני ממש מקושש פרוטה לפרוטה כדי לשדרג את המינימום שאפשר
וזאת למרות שיש לנו את כל ספרי רבינו עובדיה ובנו הראש''ל ויתר הספרים, אך מטבע הדברים הם לא מעיינים בזה
וכשיהיה אפשרות אפילו לעיין אני מאמין ומקוה שיהיה להם חשק לפתוח הספר ולראות בפנים

אבל מדוע שמי שיש לו יכולת ורוצה יפסיד
אולי כדאי יותר לעבוד איתם שיוזילו את המחיר
תשאל את מרן זיע"א שכתב שאפילו מצווה אם מפקיעים שערים אסור לאף אחד לקנות. ולמה מי שיש לו צריך להפסיד?!
התשובה היא פשוטה שדואגים לכלל, אפי' אם יש מעט שזה בא על חשבונם.

מספרים על אחד מאדמור"י גור שתיקן תקנות לעשיית חתונה עד מחיר מסויים, והגיע אליו אחד החסידים העשירים ואמר לו שהוא רוצה לעשות חתונה מפוארת, כי שי לו מספיק כסף. ענה לו האדמו"ר "אז תקנה לך רב'ה אחר"...

תשאל את מרן זיע"א שכתב שאפילו מצווה אם מפקיעים שערים אסור לאף אחד לקנות. ולמה מי שיש לו צריך להפסיד?!
התשובה היא פשוטה שדואגים לכלל, אפי' אם יש מעט שזה בא על חשבונם.

מספרים על אחד מאדמור"י גור שתיקן תקנות לעשיית חתונה עד מחיר מסויים, והגיע אליו אחד החסידים העשירים ואמר לו שהוא רוצה לעשות חתונה מפוארת, כי שי לו מספיק כסף. ענה לו האדמו"ר "אז תקנה לך רב'ה אחר"...
זה שאלה מעניינת, האם באמת מבחינה הלכתית זה איסור גמור לקנות, כיון שמפקיעים את השערים?

אני חושב שמי שיגרום לבטל את זה יצטרך לתת את הדין על הביטול תורה שהוא יגרום לאחרים
לא רוצים לבטל את החבילה, אלא אדרבה להוריד את החמיר, וכך תרבה יותר תורה.
ולצד שלך שביטול החבילה יגרום לביטול תורה, לא מוכרח, כיוון שמי שרוצה מאד את כתבי מרן יכול למצוא בכל בית מדרש ספרדי, ובאותה מידה שליטאי ירצה לקנות החבילה ב-600 ש״ח או ללכת לבית מדרש ספרדי, זה לא כל כך השוואה.

האם מרן זיע"א שכ' בחזו"ע שבת ח"א עמ' י והלא', בענין קיום מצוה כשמפקיעים את השערים, שאין לקיימה. יתן את הדין על ביטול המצוה?
כעת עיינתי בחזו"ע שם, ומשמע מדברי מרן שם שדוקא כשמתקנים תקנה לא לקנות הדגים הוא דהוה איסורא, הלא"ה לא. עי"ש. ועוד די"ל דשאני נידון הדגים דהתם שאם יתקנו תקנה לא לקנות, יהיו מוכרחים מוכרי הדגים למכור ביותר זול, שהרי זה מקצועם, משא"כ הכא יתכן וגם אם ימנעו הציבור מלקנות את החבילה, הם לא ימכרו וזהו, שהרי יש להם ריוח בספרים עצמם ובמכירתם פיזית. ובצירוף מ"ש הרב לביא לעיל שיתכן ואין כאן שער קבוע ומוגדר. לכן נראה שיש להקל בזה.

הרב כל ימיו דרש שספריו ימכרו במינימום האפשרי כדי שיהיו מצויים כמה שיותר. אני מקווה שיפעלו על פי זה.

קיבלתי את הפירוט של עדכון 20 של השנה ולא היה כתוב שם את החבילה של מרן, אם זה בתכנון אז זה רק לשנה הבאה, ולא בטוח שהמחיר והפרטים הם סופיים כלל וכלל.
אגב, מישהו יודע מה קרה לחבירה של 'עוז והדר'? בוטלה? הוכנסה בחינם? אני זוכר שהיא הייתה עולה כאלף ש"ח.
לא פוגע במכירות ספריו
בהתחשב בזה שהרב כמעט/בכלל לא מרוויח מהספרים. הוא מחלק הרבה, מוכר במחיר זול (54₪ ל1000 עמודים וזה בלי לדבר על מחירי הסטים) ואסור לו לקבל תרומות. אני הבנתי ממנו שהוא אפילו מפסיד מזה (לא מיהר לתת למי שבא אליו, אם לא לבי"כ, ומי שביקש 'הקדשה' - אמר לו לשלם על הספר).

קיבלתי את הפירוט של עדכון 20 של השנה ולא היה כתוב שם את החבילה של מרן, אם זה בתכנון אז זה רק לשנה הבאה, ולא בטוח שהמחיר והפרטים הם סופיים כלל וכלל.
לקראת עדכון 21, יכנסו כל ספרי הגרע"י (יביע אומר, יחו"ד, חזון עובדיה, טהרת הבית ועוד) לאוצר החכמה.

בהתחשב בזה שהרב כמעט/בכלל לא מרוויח מהספרים. הוא מחלק הרבה, מוכר במחיר זול (54₪ ל1000 עמודים וזה בלי לדבר על מחירי הסטים) ואסור לו לקבל תרומות. אני הבנתי ממנו שהוא אפילו מפסיד מזה (לא מיהר לתת למי שבא אליו, אם לא לבי"כ, ומי שביקש 'הקדשה' - אמר לו לשלם על הספר).
ועם כל זה נוהג ב"ראש גדול" ועין טובה, ונותן את ספריו בחינם לאוצה"ח, ממנו ילמדו וכן יעשו.

נערך לאחרונה:
אם זה בתכנון אז זה רק לשנה הבאה, ולא בטוח שהמחיר והפרטים הם סופיים כלל וכלל.
אגב, מישהו יודע מה קרה לחבירה של 'עוז והדר'? בוטלה? הוכנסה בחינם? אני זוכר שהיא הייתה עולה כאלף ש"ח.
חתמו חוזה. (איני יודע אם ישנו את המחיר ע"פ מה שיגידו להם מה שכתבו חו"ר הפורום שזה יקר מידאי וכו').
לגבי עוז והדר, אכן היה איזה סכסוך, מי שקנה הרויח, מכאן ולהבא בינתיים מי שירצה לקנות לא יכול. וע"ע כאן.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון