• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

כוללים ברחבי הארץ. עם פרטי הכולל ומספרים לבירורים.

הרב מאיר מדר בסיס 1.400 ניתן להגיע עם שמירת סדרים וכד,' 1.800 ויותר
הר' חזן עד 1.800 כל סוף זמן עושה ממוצע של מבחנים ומוציא מי שהממוצע מתחת ל85

נערך לאחרונה:
הר' חזן עד 1.800 כל סוף זמן עושה ממוצע של מבחנים ומוצים מי שהממוצע מתחת ל85
אז למה הולכים אליו? הרי הוא לא נותן הרבה ודורש הרבה... (אא"כ הוא משקלל גם שמיר"ס, כי אברך מתמיד אבל חלש לא שמעתי מעולם שזורקים)
היום הרבה כוללים משלמים 2500 ש"ח (כולל דתות) גם כוללים ללא שמיר"ס.

ידוע למישהו על כולל הלכה בבני ברק, בסגנון עיוני ומקבל אברכים בעלי תשובה אף שלא היו בישיבות? (ובלי יותר מידי קשיים בקבלה..)
אני מציע לך לחפש בגלולות בני ברק כיוון שברוב הריכוזים קיים מחסור [חברים שלי יוצאי ישיבות וחלקם עם שם ולקח להם זמן למצוא

הקפדה על זמנים לימוד ללא דברים בטלים
לפני תקופה הגה"צ דב קוק שליט"א פרסם בכוללים בעיר טבריה שכולל שמדברים שם יש לסגור את הכולל מיידי! ואולי אמצא את המכתב ואעלה לכאן.

באמת שאלה שמעניינת אותי מה קורה כיום בכוללים.
האם יש דיבורים באמצע הלימוד? האם יש אוירה של לימוד או (גם) של דיבורים?

לפני תקופה הגה"צ דב קוק שליט"א פרסם בכוללים בעיר טבריה שכולל שמדברים שם יש לסגור את הכולל מיידי! ואולי אמצא את המכתב ואעלה לכאן.

באמת שאלה שמעניינת אותי מה קורה כיום בכוללים.
האם יש דיבורים באמצע הלימוד? האם יש אוירה של לימוד או (גם) של דיבורים?
וזה מה שעשו בכל הכוללים?

כולל פיצוץ שנפתח בלי הרבה רעש ועם עבודת שטח מטורפת זה הכולל של חתנו של מרן הרב מרדכי טולידאנו שלאחר שלושים שנה ברבנות מסיים את תפקידו ופורש לגימלאות בחנוכה הקרוב ובקיץ האחרון פתח בנו הקטן את הכולל שלו שהיה קיים בצעירותו מחדש.
מי שחושב שהוא יוכל לעבור את הרף שם מבחינת התאמה (רף גבוה מאוד) שיתקשר לאחד מבניו לי יש את המספר של הבית של הבן שלו הרב עובדיה 025868301
במכלול מספרים קצת על הכולל:

כולל פיצוץ שנפתח בלי הרבה רעש ועם עבודת שטח מטורפת זה הכולל של חתנו של מרן הרב מרדכי טולידאנו שלאחר שלושים שנה ברבנות מסיים את תפקידו ופורש לגימלאות בחנוכה הקרוב ובקיץ האחרון פתח בנו הקטן את הכולל שלו שהיה קיים בצעירותו מחדש.
מי שחושב שהוא יוכל לעבור את הרף שם מבחינת התאמה (רף גבוה מאוד) שיתקשר לאחד מבניו לי יש את המספר של הבית של הבן שלו הרב עובדיה 025868301
למה להלחיץ אברכים לחינם?
עוד נסיון יח"צ מצוץ...
אגב, אין כזה בית מדרש יביע אומר בשום מקום של הרב טולידנו. גם הכולל שלו נמצא בבית כנסת אחר. [יש חניות שלא פעילות כל השבוע מלבד מניינים בשבת, שיש שם נייר בגודל A4 שכתוב עליו יביע אומר].
אכן לגבי הכולל שמעתי שיש שם שטייגען... אבל לא צריך לעוף יותר מידי...

אפשר קצת פרטים, מה לומדים בכולל? כמה אברכים? כמה משלם?

אפשר קצת פרטים, מה לומדים בכולל? כמה אברכים? כמה משלם?
לומדים חו"מ
עכשיו נראה לי אזור של עשרים אברכים
לא יודע מדוייק, משלם באזור השלוש ומעלה.
האינפורמציא בעזרת אחי גר ברמות ג', ביקר שם.

נערך לאחרונה:
למה להלחיץ אברכים לחינם?
עוד נסיון יח"צ מצוץ...
אגב, אין כזה בית מדרש יביע אומר בשום מקום של הרב טולידנו. גם הכולל שלו נמצא בבית כנסת אחר. [יש חניות שלא פעילות כל השבוע מלבד מניינים בשבת, שיש שם נייר בגודל A4 שכתוב עליו יביע אומר].
זה גם הגזמה,
האמת היא באמצע,
היה בית כנסת של עשרה מתפללים קבועים והיה מנין (כמעט) כל יום שחרית מנחה וערבית, בשבתות בית כנסת מלא (ארבעים מקומות ישיבה)
השנה בית כנסת סמוך משתייך לזרם הדת"ל עשה הסכם עם הרב שבימות החול המנין בבית כנסת שלהם יהיה מאוחד איתו ובתמורה קיבל שימוש שם לכולל.
אז גם @עם ישראל מתעורר וגם @פרי חדש לא להגזים.. לא לכאן ולא לכאן....

למה להלחיץ אברכים לחינם?
עוד נסיון יח"צ מצוץ...
זה גם הגזמה,
האמת היא באמצע,
היה בית כנסת של עשרה מתפללים קבועים והיה מנין (כמעט) כל יום שחרית מנחה וערבית, בשבתות בית כנסת מלא (ארבעים מקומות ישיבה)
השנה בית כנסת סמוך משתייך לזרם הדת"ל עשה הסכם עם הרב שבימות החול המנין בבית כנסת שלהם יהיה מאוחד איתו ובתמורה קיבל שימוש שם לכולל.
אז גם @עם ישראל מתעורר וגם @פרי חדש לא להגזים.. לא לכאן ולא לכאן....
מי יח"צ? למה יח"צ?
ומה הקשר לערב את הבית כנסת לכולל?
גם בצעירותו שהכולל הצליח לכו"ע יצאו משם פירות משובחים הבית כנסת שהיה שם היה קצת יותר ממניין בשבתות....
אגיד את זה כך, הרב טולידאנו בלי לפגוע בכבודו אינו מתאים להיות רב בית כנסת הוא מתאים להיות ראש כולל ראש ישיבה זה מה שמתאים לו....נקודה.
הם מחפשים משהו מוגדר, אני יכול להגיד לך שבכולל שאני לומד בו היום שלוש נבחנו ומאוד רצו והתרשמו, פצצות בלימוד, ורק אחד התקבל..
הרף שלהם גבוה, כמו כל כולל חדש זה יכול להתנפץ ויכול להצליח ויש יותר סיכוי להצליח אחרי שיש לו כבר נסיון בכולל...
לומדים חו"מ
עכשיו נראה לי אזור של עשרים אברכים
לא יודע מדוייק, משלם באזור השלוש ומעלה.
משלם ארבע.

חזור
חלק עליון