• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כתיבה כדיבור בספירת העומר

אברך מבני ברק

Well-known member
זכור לי שמרן שליט"א הזכיר בשיעוריו ופסקיו מה הדין אדם שכתב במחשב או בפלאפון את יום לעומר האם יצא י"ח ויכול להמשיך לספור או אם יכול באותו לילה לספור בברכה וכדו'?

לאחרונה ראיתי בזה תשובה ארוכה להרב הנאמ"ן נר"ו בשו"ת בית נאמן ח"א סי' ל"ד.
הרב מאזוז מסר על זה שיעור באריכות גדולה כיד ה' הטובה עליו במוצ"ש פר' אמור תשע"ו
והובא בעלון "בית נאמן" גליון 12
והודפס גם בספר "השיעור" עמ' רב והלאה

הרב מאזוז מסר על זה שיעור באריכות גדולה כיד ה' הטובה עליו במוצ"ש פר' אמור תשע"ו
והובא בעלון "בית נאמן" גליון 12
והודפס גם בספר "השיעור" עמ' רב והלאה
טרם ראיתי
אבל אני מאמין שזה תמצות של התמצות מהתשובה הארוכה בשו"ת בית נאמן

[באופן כללי אני תמיד מייחס חשיבות לדברים שחכם כותב, יותר ממה שדורש במקהלות. ואכמ"ל].

לאחרונה ראיתי בזה תשובה ארוכה להרב הנאמ"ן נר"ו בשו"ת בית נאמן ח"א סי' ל"ד.

[לפי הנכתב התשובה נכתבה בגיל 16-16 בערך. והדברים מפליאים]
באמת בעלון כתוב במפורש שהוא אומר שזו תשובה שכתב בצעירותו והובאה בשו"ת בית נאמן ח"א סי' ל"ד.
היה מאזוז כתב תשובה זו כשהיה בגיל 14!!! פלא פלאים!!
בספר השיעור (מקבץ עלוני בית נאמן לשנת תשע"ו) בעמוד רו מספר הרב מאזוז שבשנת תשי"ט אביו רבי מצליח מאזוז נתן לו לכתוב תשובה בענין כתיבה כדיבור בספירת העומר
הרב מאזוז נולד בתש"ה (כיום הוא בגיל 79 לאורך ימים ושנים) אז יוצא שכתב את התשובה בגיל 14 כאמור, ולכתוב תשובה מפליאה וראיות והוכחות בגיל כזה זה מפליא מאד, אשרינו שזכינו לגאון אדיר ונורא כמוהו

היה מאזוז כתב תשובה זו כשהיה בגיל 14!!! פלא פלאים!!
בספר השיעור (מקבץ עלוני בית נאמן לשנת תשע"ו) בעמוד רו מספר הרב מאזוז שבשנת תשי"ט אביו רבי מצליח מאזוז נתן לו לכתוב תשובה בענין כתיבה כדיבור בספירת העומר
הרב מאזוז נולד בתש"ה (כיום הוא בגיל 79 לאורך ימים ושנים) אז יוצא שכתב את התשובה בגיל 14 כאמור, ולכתוב תשובה מפליאה וראיות והוכחות בגיל כזה זה מפליא מאד, אשרינו שזכינו לגאון אדיר ונורא כמוהו
אגב, כמדומני שלא כל התשובה בספר נכתבה בצעירותו, אלא אח"כ השלים עוד.

חזור
חלק עליון