• ל"מרכז למורשת מרן" דרוש מפעיל לתכנית על מרן בתלמודי תורה, וכן מפעילה בבתי ספר לבנות. דרישות התפקיד: א. גישה לילדים חובה. ב. כושר רטורי. ג. פנוי/ה בשעות הבוקר לפחות בחלק מימות השבוע. יצירת קשר במייל: office@moreshet-maran.com

לאפרושי מאיסורא

יי"ש

Active member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

15%

בענין השוקולד זה לא רק לאפרוש מאיסורא אלא חמירא סכנתא מאיסורא
לפני כשבועיים נפטרה ילדה שהייתה אלרגית לחלבי בגלל שאכלה את השוקולד המריר החלבי...
כרגע דברתי עם המשגיח של העדה החרדית, ותחילה אמר שבציבור השתרש שמריר זה פרווה וטעות גדולה היא!! מריר זה שוקולד מסוים והוא מר מטבעו ויש לשרש זאת בציבור..

גם אמר שייצור השוקולד הוא פרווה לחלוטין ובסוף התהליך הוא עובר בכלי שהיה בו שוקולד חלב ונשארו בו נגיעות קלות של שוקולד ומבחינה הלכתית זה בטל בשישים ויתכן ואין לו דין חלבי...

וביותר כל שוקולד פרווה כתוב עליו שיוצר על קו חלבי שהוכשר לפרווה ומי שאלרגי לחלב צריך ליזהר ולהימנע ואולי גם אסור לו לאכול מוצר כזה.. מה גם שבעלי הרגישיות יודעים וחייבים לדעת שעליהם לבדוק כל מרכיב ומרכיב ולא לסמוך על נראות וכדו'.

עוד אמר שיש שינוי ברור בין הטבלאות גם במלל - כתוב על החלבי טבלה בטעם שוקולד ולא שוקולד מריר! גם שהחלבי הוא ללא תוספת סוכר ויוצר בפרט לאלה שלא אוכלים סוכר. ואנשים לא אוהבים ורגילים להסתכל אלא לקנות בעיניים עצומות ולכן סוף דבר ששינו את העטיפה.

גם כבר אין את הייצור של העטיפה הזו כיום היא בצבע כחול (כמדומני) ומה שיש בחנויות זה מה שנותר מקדמת דנא
 
חלק עליון