• ניתן לשלוח מערכות ויישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מהפכה בציבור הספרדי?????????

אתמול בלילה היה כנס ענק מאד בבניני האומה של ארגון לבקר בהיכלו. על הבמה היו כל גדולי ראשי הישיבות הספרדיות. למעלה מארבע אלף בחורי ישיבות בלי מודעת רחוב אחת!!!!
אבל האם יש מי ששם לב למשהו חסר שהיה על הבמה שם? אני כן!! מסתמא אתם מבינים הדק היטב, האם יש לכם הסבר שכביכול רוצים לתת לראשי הישיבות הספרדיות הנהגה במועצת חכמי התורה ולקרב את הספרדים 'הבני תורה' שברחו לאשכנזים בחזרה הביתה. האם אתם רוצים למחות שהמטרה לא מקדשת את כל האמצעים וזה בזיון בכבוד הראשל''צ. אנא הביעו את דעתכם אבל נא לשמור על הכבוד ושיח ראוי.

אכן לא היה שום איזכור של בחירות. [קצת אמרו תודה לרב צביקה כהן, אבל בודאי זה לא מהפך את כל הערב לערב פוליטי]. ומעתה צע''ג מדוע הראשל''צ לא השתתף.
ולצרוך חידוד השאלה, ביודעי ומכירי קאמינא, שהראשל''צ הסכים ואפי' רצה לבוא, אבל משום מה הדבר לא יצא לפועל....

אכן לא היה שום איזכור של בחירות. [קצת אמרו תודה לרב צביקה כהן, אבל בודאי זה לא מהפך את כל הערב לערב פוליטי]. ומעתה צע''ג מדוע הראשל''צ לא השתתף.
ולצרוך חידוד השאלה, ביודעי ומכירי קאמינא, שהראשל''צ הסכים ואפי' רצה לבוא, אבל משום מה הדבר לא יצא לפועל....
כי יש אנשים קטנים בתוך ש"ס שרוצים להחניף למשוכנזים ולצערנו לא מכבדים את מורינו הראשון לציון שליט"א
ומתרצים את זה שרוצים רק ראשי ישיבססססס ושוכחים שמרן הראשון לציון היה ראש ישיבה של ישיבה שהוציא תלמידי חכמים גדולים לא פחות מכל הראשי ישיבות שמזמנים לכנסים אלו
בושה וחרפה

אולי חששו שהראש"ל שליט"א ידבר ויעודד לימוד ההלכה, מה שלא כ"כ מתאים לשיטת ראשי הישיבות?!
אני אומר כלימוד זכות בעלמא, ואין לי שום מושג על הכנס המדובר, מי היה, מה היה, ומי אירגן.

אולי חששו שהראש"ל שליט"א ידבר ויעודד לימוד ההלכה, מה שלא כ"כ מתאים לשיטת ראשי הישיבות?!
אני אומר כלימוד זכות בעלמא, ואין לי שום מושג על הכנס המדובר, מי היה, מה היה, ומי אירגן.

ולבקר בהיכלו מארגנים זאת אנשי ש"ס בעריית ירושלים בבין הזמנים לבוחרי הישיבות

ולבקר בהיכלו מארגנים זאת אנשי ש"ס בעריית ירושלים בבין הזמנים לבוחרי הישיבות
חבר אתה קצת משועמם מחפש ספקולציות זה לעשות פילפולים בשטויות דרך אגב גם כש היקימו את ישיבת אוהל יוסף הרשל"צ שליט"א לא היגיע לישיבה באופן מובלט אז למה אתה מחפש לדעת מה עשו אחרים במקום זאת תראה איך ברוך השם היום כולם מצביעים ש"ס ללא יוצא מין הכלל בקלפי לא כתוב על הפתק מי הכניס אותו למעטפה פשוט כתוב ש"ס עד כדי כך שמעתי וכך פורסם שהרב זעפרני והרבסאלים חתמו באופן מפורש להצביע ש"ס גם אם זה בניגוד לדעתו של כבוד הרב יהודה עדס שליט"א (אני לא מזלזל בו)

קודם כל צריך להניח שזה לא היה במכוון, וכי בשופטני עסקינן?? ברור שכל מארגן כזה לא יחשוב אפי' להגיע לכדי פגיעה ברב כלשהו, וכ"ש ברב יצחק.
וגם אם כן תאמר שזה היה במכוון, אחרי הכל, הלא מדובר בראשי ישיבות שהיו אומרים עד היום להצביע ג', וכעת רצו לפתוח כמין קואליציה של ראשי ישיבות משוכנזים שאפי"ה אומרים להצביע ש"ס, ולא שח"ו הרב יצחק לא יכול להיות שם, אבל הוא לא במעמד ראש ישיבה, ולא נמצא בישיבות כ"כ, ורצו לשמור על ה"ארומה"...

דרך אגב חייב לציין, שמגיע לאותם אלה שהצליחו לגייס את אותם ראשי ישיבות שאפו ענק!
ראיתי בהדרך כ"כ הרבה ראשי ישיבות ממש ראוי לשבח.
כמובן שחסר שם את חכם עדס שעדיין אומר להצביע ג' משום מה...

קודם כל צריך להניח שזה לא היה במכוון, וכי בשופטני עסקינן?? ברור שכל מארגן כזה לא יחשוב אפי' להגיע לכדי פגיעה ברב כלשהו, וכ"ש ברב יצחק.
וגם אם כן תאמר שזה היה במכוון, אחרי הכל, הלא מדובר בראשי ישיבות שהיו אומרים עד היום להצביע ג', וכעת רצו לפתוח כמין קואליציה של ראשי ישיבות משוכנזים שאפי"ה אומרים להצביע ש"ס, ולא שח"ו הרב יצחק לא יכול להיות שם, אבל הוא לא במעמד ראש ישיבה, ולא נמצא בישיבות כ"כ, ורצו לשמור על ה"ארומה"...

דרך אגב חייב לציין, שמגיע לאותם אלה שהצליחו לגייס את אותם ראשי ישיבות שאפו ענק!
ראיתי בהדרך כ"כ הרבה ראשי ישיבות ממש ראוי לשבח.
כמובן שחסר שם את חכם עדס שעדיין אומר להצביע ג' משום מה...
אתה צודק זוהי חשיבה נכונה להיכנס בראש פתוח ולא לחפש ביבולים

דרך אגב חשוב לציין אם נכנס לכל ישיבה ספרדית נמצא שיש שם חצי ישיבה בחורים המגיעים מערי הפריפרייה אז גם אותם ראשי ישיבות מביחנים שאותם בחורים למדו בתת של מעיין החינוך התורני ולכן יש תרעומת גדולה על כמה רבני קהילות בפריפרייה לא רוצה לפגוע באנשים שמורים לבני הקהילה שהם להצביע ג' כאילו לא הבנתי מילא אתה למדת אצלם נו אבל כל אותם חברה אצלך חלקם הגדול למדו אצל ספרדים אז לא הבנתי למה

חזור
חלק עליון