• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

מישהו מכיר?

אני מכיר רב בשם הרב משה זכאי. אברך ת"ח. ירא שמים. עם ידע תורני. בעל מידות טובות. נתינה בצורה נדירה.
פעיל למען הגדלת התורה בכוחות חזקים.
והכי חשוב הוא משמש ת"ח, ומקורב מאוד לרב יצחק יוסף.
אולי זה הוא.
בהקשר למה כבודו שואל?

אני מכיר רב בשם הרב משה זכאי. אברך ת"ח. ירא שמים. עם ידע תורני. בעל מידות טובות. נתינה בצורה נדירה.
אולי זה הוא.
בהקשר למה כבודו שואל?
״משה״ או ״יוסף״?

אולי זה הוא.
בהקשר למה כבודו שואל?
נתקלתי באתר "hebrewbooks" בחיבור שכתב אדם בשם זה על החפץ חיים - "חפץ חיים הלכות לשון הרע ורכילות- מהדורת ביקורת".
היו שם הרבה מאוד מקומות שהוא חלק על הח"ח והעיר. ורציתי לדעת האם מדובר בת"ח מוכר (שם לא כתוב כלום מעבר למייל שלו להערות).

בעיקר כי הוא חולק על הח"ח בכך שלשון הרע היא על אמת ודחה את כל ראיותיו בכלל א'.

נתקלתי באתר "hebrewbooks" בחיבור שכתב אדם בשם זה על החפץ חיים - "חפץ חיים הלכות לשון הרע ורכילות- מהדורת ביקורת".
היו שם הרבה מאוד מקומות שהוא חלק על הח"ח והעיר. ורציתי לדעת האם מדובר בת"ח מוכר (שם לא כתוב כלום מעבר למייל שלו להערות).

בעיקר כי הוא חולק על הח"ח בכך שלשון הרע היא על אמת ודחה את כל ראיותיו בכלל א'.
אני מכיר גם את רבי ויוסף וגם את רבי משה, אגב יש עוד ת"ח חשוב בשם רבי משה זכאי שאינו קשור לרבי יוסף,
אולי כבודו יעלה את מה שהוא כתב, מענין!

ראוי לציין שלא קראתי את כל החיבור (קודם כי אני לא יודע מי המחבר ומי מסכים לחיבורו) אבל ממה שכן קראתי נשמע שבקיא והערותיו ענייניות (אם צודק בדין זה אני לא יודע).

והנה הערותיו בנוגע לכלל א ס"א בח"ח: https://hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=61263&st=&pgnum=23&hilite=

ראוי לציין שלא קראתי את כל החיבור (קודם כי אני לא יודע מי המחבר ומי מסכים לחיבורו) אבל ממה שכן קראתי נשמע שבקיא והערותיו ענייניות (אם צודק בדין זה אני לא יודע).

והנה הערותיו בנוגע לכלל א ס"א בח"ח: https://hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=61263&st=&pgnum=23&hilite=

אם מישהו מכיר אודותיו ויודע אם מותר ללמוד דבריו אודה לו מאוד

נראה לי שזה לא אותו ר' משה זכאי (אח של ר' יוסף זכאי).
בכול אופן אם דבריו על הסברא הישרה, מצויין.
זה לא אח של הרב יוסף זכאי (מקורבו וחביבו של מרן הראש"ל שליט"א) אולי זה הרב משה זכאי מאלעד, שהינו איש רב פעלים לתורה ולכל דבר שבקדושה.

נראה לי שזה לא אותו ר' משה זכאי (אח של ר' יוסף זכאי).
בכול אופן אם דבריו על הסברא הישרה, מצויין.
העניין שצריך להיות ת"ח על מנת לקבוע אם דבריו על דרך הסברא הישרה (וכשאין הסכמות לספר הקורא סומך רק על עצמו לומר שדברי המחבר הם לעניין ואני עכ"פ לא יסמוך על עצמי בזה).

ועוד, שצריך להיות ת"ח גברא רבא לחלוק על הח"ח בהרבה מאוד מקומות עד שהוא מעלה חיבור שהוא כולו (רובו) השגות עליו.

חזור
חלק עליון