• ניתן לשלוח מערכות ויישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מכתב בעניין מכונות גילוח

לפי מה שזכור לי במכונות עם ההכשר גם אם לוחץ חזק עדיין נשאר משהו כי זה לא סכין כפול
ראשית כמה אמרו לי שלחצו חזק במכונת גילוח עם הכשר ולא נשאר להם קוצים בלחיים... [אני מדבר אפילו על הכשר הרב גרוס, על אחת כמה וכמה בהכשרים אחרים...]
זאת ועוד, ראיתי בעבר תשובה של רבי יצחק שכתב שגם מכונה עם הכשר צריך שימת לב שלא ללחוץ חזק.

הנני עוסק עתה בענין גילוח הזקן במכונות המצויות כיום ידוע בזה תשובתו של מרן [בח''ט] ודברי הראש''ל בילק''י כבוד אב ואם אולם מאחר והדברים נכתבו לפני זמן זמנים טובא רציתי לשאול אם יש לחברי הפורום ידיע בענין זה הלכה למעשה אם המקלים להשתמש במכונות הגילוח המצויות כיום יש להם ע''מ לסמוך לפי דעת רבותינו מאורי דרכנו

הנני עוסק עתה בענין גילוח הזקן במכונות המצויות כיום ידוע בזה תשובתו של מרן [בח''ט] ודברי הראש''ל בילק''י כבוד אב ואם אולם מאחר והדברים נכתבו לפני זמן זמנים טובא רציתי לשאול אם יש לחברי הפורום ידיע בענין זה הלכה למעשה אם המקלים להשתמש במכונות הגילוח המצויות כיום יש להם ע''מ לסמוך לפי דעת רבותינו מאורי דרכנו
אם זכרוני לא מטעה אותי, מרן שליט"א חזר על זה לפני כמה חודשיים בלווין ואמר שמותר לגלח בנחת.

אם זכרוני לא מטעה אותי, מרן שליט"א חזר על זה לפני כמה חודשיים בלווין ואמר שמותר לגלח בנחת.
כוונתך למוצ"ש ויקהל-פקודי תשפ"ג?
(מתוך העלון של ויקרא תשפ"ג:)
1696499255620.png
גם במוצ"ש בלק תשפ"ב הזכיר הנ"ל.
(מתוך העלון השיעור השבועי פנחס תשפ"ב:)
1696499425471.png
[וגם במוצ"ש תזריע תשפ"ב]

חזור
חלק עליון