• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הראש"ל פוסק הדור במתקפה חריפה על הרב דרוקמן: אתה חולק על מרן והרב אלישיב? התיעוד המלא

ראה כאן בסוף הקונטרס מצורף
קונטרס חד שמיה ששון
רק אתמול עברתי על הקונטריס המטופש הזה
וברצוני לומר שהרגשתי גועל נפש
המחבר הזה הוא שוטה וגס רוח שמזלזל במרן מאור עיננו חכם יצחק וכותב שאחרי שהוא נהיה רב ראשי אין לו הוה אמינא לקחת ממנו הסכמה, כאילו מי צריך אותו בכלל, וכי מרן נהיה רב ראשי כדי להתכופף להם?
הוא מצד אישיותו חצוף מחוצף
אני מוחה בתוקף על הכבוד של רבינו, ומתפלא למה אף אחד כאן לא מחה
גם כל הירידה לפרטי פרטים נגד ששון זה קטנוניות מיותרת ולא יכירנה מקומה אצלינו
ומצד שני אני מדגיש
שכל הדיעות שהוא הביא בשם גדולי ישראל ככתבם נגד הציונות
הכל אמת לאמיתה
וזו ההשקפה שהתחנכנו עליה
[ורוב הדברים נגד הגרא"י קוק זה פרשנות שלו, או הנטיה שלו להדגיש דוקא את הקיצונים שהיו נגדו. ודברי מרן חכם עובדיה עליו אמת וקיימים לעד]
וזה שהמחבר בעייתי זה לא אומר שגם הציטוטים לא נכונים ולא אמת

המחבר הזה הוא שוטה וגס רוח שמזלזל במרן מאור עיננו חכם יצחק וכותב שאחרי שהוא נהיה רב ראשי אין לו הוה אמינא לקחת ממנו הסכמה, כאילו מי צריך אותו בכלל, וכי מרן נהיה רב ראשי כדי להתכופף להם?
ומצד שני אני מדגיש
הכל אמת לאמיתה
וזו ההשקפה שהתחנכנו עליה
[ורוב הדברים נגד הגרא"י קוק זה פרשנות שלו, או הנטיה שלו להדגיש דוקא את הקיצונים שהיו נגדו. ודברי מרן חכם עובדיה עליו אמת וקיימים לעד]
דברים חמורים מאוד מצטרף למחאה!(לא מחיתי כי לא קראתי)

כבר הביא הרב מורשת מרן שאכן בפרשנות של הספר עצמו יש הרבה מה להשיב, אבל עם הנתונים אין מה להתווכח.
ואני הוספתי שאי מכיר את המחבר ומכירו ויודע אופיו, וברור שאין רוח חכמים נוחה הימנו. ומ"מ כאן דנו לענין "הנתונים" לגבי הציונות, שזה נכון. ולכן מרן שליט"א מעיין בו. "חכמה בגויים תאמין".

כמו שכתב יצחק משען גם אני עברתי על הקונטרס וככה הוא מזלזל ברב קוק וברב יצחק ואתם מחזקים את האיש הזה?? בושה! (עיינו בדבריו הראשונים של יצחק משען, אך הדברים לאחר מכן שכתב טעות גמורה היא בידו...)

ומצד שני אני מדגיש
הכל אמת לאמיתה
וזו ההשקפה שהתחנכנו עליה
חכם יצחק שליט"א
המחבר הדגיש שם בהערה שהדברים אינם טענה אישית
כלפי מרן הראש"ל שליט"א

@משה דדון עכשיו אני מבין היטב מה הבעיה שלך עם המחבר הזה, אחר ראותי את אשר פתח חרצובותיו על אביך שיחי' (שכמדומני זכה גם לחסל את המרצח המתועב), ואני מבין גם מדוע אתה נבהל ונלחץ מדברינו המצודקים, בחושבך שאנחנו בדרכו של אותו אדם
אך לא ולא
מסרתי מודעה רבא שאני מוחה בו בתוקף ומסתייג מדרכו
וכל מה שאני כותב זה מתוך דאגה לדרך המסורה בידינו שתמשיך בלי שינוי
קבל נא את דברינו באהבה מתוך אובייקטיביות וכנות
וה' יעזור שיתקבלו דברינו לרצון

יש כאן הרבה זלזול ברבנים שלנו אם כל הכבוד יש בו אחד שהוא מושפע מכמה רבנים והם הרבנים: שמואל אליהו, דרוקמן, דוד סתיו (שר"י), אבינר שליט"א

לצערינו הוא רק מקלקל אותנו ופרט שיש לו התמונה של אותו הרב

ואגב ספר זה מאוד גרוע מי שרוצה לקרוא בו על מנת להבדל מהם

אע"פ יקרא ויבין כמה הם משוגעים ועמלקים

ושוב יש בו אחד שעוזר להם.......

התפתחות מעניינת!!!
*ישי כהן מדווח:* ‏הגאון רבי יצחק לוי, חבר מועצת הרבנות ותלמיד מרן הראש"ל הגר"י יוסף, בשליחות אישית אל זקן רבני הציונית הדתית הרב דרוקמן: "הראש"ל מעריך ומוקיר את גדלותו ותמיכתו ברבנות".
IMG-20220127-WA0069.jpg

ניתן לראות את האייפון של הר' דרוקמן, בבחינת לא יסור מידו...

ספר דת הציונות נמצא בחודשים האחרונים על שלחנו של מרן שליט"א וקורא בו מידי פעם בפעם.
על הפרשנויות של המחבר יש מה לדון, יש שם מסמכים שא"א להתווכח איתם...
נכון, כמה פעימם שהיינו אצל מרן שליט"א אמר לנו להביא ספר זה מהספרייה ואז היה קורא ומעמידנו על האמת וכו' וכו'
אבל כבר לפני חצי שנה התעוררה תמיהה זו בליבי אחר שראיתי דברי מרן בסרטון, וצ"ב.

נערך לאחרונה:
יום הסליחות. מעניין מה קרה?

ישי כהן: ‏הרב יצחק לוי רבה של נשר התקשר לרב אריה שטרן רבה של ירושלים והתנצל על דברים שנכתבו עליו בעלון ׳השיעור השבועי׳.

הרב יצחק פנה אל הרב מיכה הלוי ושאל אותו למה הרב דרוקמן לא יוצא נגד רפורמת הגיור הוא שאל את הרב דרוקמן והוא השיב לו שהוא נגד אבל הוא לא רוצה לצאת על יהודי (אהבת ישראל של הרב דרוקמן למי שלא מכיר)
יש לנו תורה והיא תקבע!!!!!!!!!!!
יש הלכות ברורות מתי אסור לדבר לה"ר ומתי חייבים לדבר!!!!!!!!!!!!!!
כל הדיבורים האלו על "אהבת ישראל" [כביכול] הם סילוף!!!!!!!!!!!!

יש לנו תורה והיא תקבע!!!!!!!!!!!
יש הלכות ברורות מתי אסור לדבר לה"ר ומתי חייבים לדבר!!!!!!!!!!!!!!
כל הדיבורים האלו על "אהבת ישראל" [כביכול] הם סילוף!!!!!!!!!!!!
משנאיך ה' אשנא ובתקוממיך אתקוטט תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי.

*עדכני*
הרב חיים דרוקמן בראיון ל'מקור ראשון':
"חוק הגיור הוא חוק חשוב. אני חושב שבמציאות הקיימת המתווה הזה טוב כי יש רבים הזקוקים לגיור. אם אפשר שרבני ערים יגיירו, צריך להסכים לכך"
.

יש עוד מישהו שיש לו שאלות על מרן הראשל"צ?
יש כאלו ש'לא הבינו' מדוע ולמה...

לא כ"כ הבנתי,
אבל הרי הוא חתם למרן?
אולי הוא מתכוון במישור העקרוני, כי לפי מה שכתבו כאן עד כה הוא מסכים באופן עקרוני רק מתנגד כי הרבנות הראשית מתנגדת כי כך דעתו שמהלך כזה צריך להיות בהסכמה.

אולי הוא מתכוון במישור העקרוני, כי לפי מה שכתבו כאן עד כה הוא מסכים באופן עקרוני רק מתנגד כי הרבנות הראשית מתנגדת כי כך דעתו שמהלך כזה צריך להיות בהסכמה.
הנה באתר של ערוץ 7 ציטטו מהראיון למקור ראשון והוא כמו שהצעתי:
בראיון משותף של הרב חיים דרוקמן ויו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ לעיתונאי מיכאל טוכפלד במקור ראשון התייחס הרב לחוק הגיור.

"חוק הגיור הוא חוק חשוב. אני חושב שבמציאות הקיימת המתווה הזה טוב כי יש רבים הזקוקים לגיור. אם אפשר שרבני ערים יגיירו, צריך להסכים לכך".

על עמדתם של הרבנים הראשיים אמר הרב, "אם הרבנים הראשיים היו יושבים ומבקשים להוסיף פרטים לחוק - אפשר, אבל הם דוחים הכל על הסף ולא מוכנים לדבר. אני חושב שהרצי"ה היה מבין זאת".

מנגד מודה הרב דרוקמן שעל אף החוק הטוב: "לא אצביע בעד אם הרבנות הראשית מתנגדת לזה".

בנוסף תקף את הרב חיים אמסלם התומך בחוק, "מי מתחשב ברב אמסלם?! הוא לא יכול להקים בית דין, אין לו כושר לרב עיר".
*ההדגשה ממני.

חזור
חלק עליון