• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הראש"ל פוסק הדור במתקפה חריפה על הרב דרוקמן: אתה חולק על מרן והרב אלישיב? התיעוד המלא

ברור שאפשר לקחת מזה כל מיני דברים מחזקים, לא חולק עליך, גם בספרים של כופרים תוכל למצוא קצת דברים טובים, גם בספרים של אנשים שאנסו נשים, תוכל לצמוא טוב
לא קרב זה אל זה כל הלילה. (ואגב אין לי את הספר כלל)
והראיה שמרן קורא בספר הנ"ל ולא בספרים שזכרת (שמצד הנימוס לא הייתי מתנסח כך וכן לא יעשה במקומתינו...)
ועכ"פ הספר הוא לא הנקודה, בוא נביא את המסר...

חכמים היזהרו בלשונכם, סגנון הכתיבה של מר דדון הינו בוטה ומכוער, צריך להיות עדין בהתבטאויות, על אחת כמה וכמה שמדברים על מרן שליט"א. בין אם היה או לא, שהרב מורשת מרן הוא בן בית אצלו, הרי הרב מורשת מרן הוא המנהל את הפורום כאן, וטיפה דרך ארץ, אחרי הכל אנחנו בני תורה... או שכך חושבים עלינו, לא יודע... כל אחד נמדד בכוסו כיסו וכעסו... אדם לא יכול לומר קבלו דעתי ואם בני הבית אומרים דבר מסוים, הרוצה להפוך צריך להביא ראיה לדבריו...

שטויות, לא מאמין לשקרים האלה ולשון הרע הזה, אני בין בית אצל מרן הראשל"צ, בחיים לא ראיתי אותו בבית שלו, הוא פעם אמר לי שאברהם חזן אדם משובש!!!, תסתכלו בסירטון עם נכדו הרב ששון!!!, אברהם חזן הוא אדם רשע מרושע, הוא קורא לרב קוק רשע, וככה אתה- האתר מורשת מרן מחזקים אותו?! תתביישו!! אברהם חזן חייב נידוי ע"פ הלכה, למדתם הלכה בכלל?? ככה אתם מחזקים אותו?!
מדוע ר' אברהם חזן שליט"א רשע מרושע לדעתך?

המזרחי הצמיח פירות ביאושים רבים
שהממשלה הנוכחית היא הדוגמא הכי חיה מה שוה הדת של כל אלה
וה'רבנים' שלהם שוים בדיוק כמותם
רק שיש ביניהם אנשים משכמם ומעלה
וביניהם בישיבת מרכז הרב שאני הייתי שם הרבה ויש לי שם משפחה
ועוד ישיבות שיש לבחורים יראת שמים נפלאה
ויש לעומתם מקולקלים ומעוותים בשכל ובדעות
שהקשר שלהם לדת רופף ביותר
ולא צריך להיות חכם גדול כדי לראות אותם בבתי כנסת שלהם
שהדבר היחיד שהם מקפידים בכל תוקף יהרג ואל יעבור זה מסיכה...
ולפני כחודש כשהייתי בפ''ת אמר לי אחד מתלמידי חכם יעקב יוסף שהוא אמר על אחד מגדולי רבני המזרחי (איני זוכר שמו אם הר' אבינר או אחר) שהוא אפיקורוס גמור ואסור להתקרב אליו!!!
כתבתי שאני לא מתכוון להיכנס לוויכוח אהל מה איצ'יק כתב פה זה פשוט רמה של גנון ולא מתאים לפורום ורואים שלכותב אין שום שמץ על מה הוא מדבר אלא בודה דברים מליבו ע"פ כל מיני שטיות שמאכילים אותו
ולא פוחד לנפשו לכתוב על ציבור שלם הדברים ועוד הוסיף והרבנים שלהם בדיוק כמותם אני מקווה שכוונתו לדוד סתיו ודומיו שהם אינם מייצגים את הציבור ולא לבנש"ק הרה"ג הרב שמואל אליהו שליט"א הרב אבינר שליט"א הרב דרוקמן הרב טאו ועוד רבים
אבל רק רציתי לאמת את דברי חכם משה דדון שאני מכיר אותו אישית והוא ממש בן בית אצל מרן הראש"ל שאוהבו כבנו (ופעם אמר לו גם "תדע לך שאני ואבא שלך עם אותה השקפה בדיוק") הרב יעקב ששון נכד למרן העיד בגודלו על תקיפות מרן נגד המחבר

מדוע ר' אברהם חזן שליט"א רשע מרושע לדעתך?
א. אל תגיד לדעתך זה גם דעת מרן ועוד רבים
ב. הרשע הזה כתב ספר שכולו מלא בהשמצות ושקרים על אחד מגודלי הדור מרן הרב קוק ב"ה עכשיו שהורסים את הרבנות יש כאלו שהבינו את גדולתו אבל יש כאלו שעוד מכחישים...
ועיין במכתב של מרן הראש"ל שפורסם בגליון השיעור השבועי פרשת תולדות וז"ל "כל מי שעיניו בראשו רואה את הרמת היד בתורת משה, סטייה מן הדרך שהתוו לנו גדולי ישראל זיע"א מייסדי הרבנות ובראשם מרן הגראי"ה קוק זצ"ל" עכ"ל

לא כל מי שהרב נותן לו דקה של יחס הוא נקרא בן בית....

לאורך השרשור הודגש שוב ושוב שלא מדברים על פרשנות המחבר אלא על עובדות פשוטות בצורה ההתנהלות ההשקפתית של הזרם המזרחי. על כך שמרן זיע"א יצא על ההשקפה המעוותת וסולם הערכים שאינו נכון כולם כבר יודעים והוא אמר זאת בקולו כמה וכמה פעמים.

מה אתם מנסים לומר? שמרן שליט"א בעד דרכה של המזרחי? (שוב בהדגשה רק מבחינה השקפתית והתנהלות תורנית ולא אישית)....
אז נסכם לגבי הדיון על הספר-
1. הספר נמצא בשלחנו של מרן כבר העידו פה כבר שלוש ולחלק מהם גם אמר ע"כ משהו בהתאם...
2. בספר יש עובדות ומסמכים חזקים שהיחס הוא אליהם ולא לפרשנות המחבר בייחוד לא לגבי רב כזה או אחר

אתם עונים רק בתקיפות דבר שמוכיח עד כמה אינכם מבינים את עומק העינין למה העולם החרדי חולק מכל וכל את דרך החיים בהשקפה של הזרם המזרחי ולא משנה איזה זרם מביניהם.... (פעם מישהו שאל את מרן שליט"א לגבי אשתו אם יכולה לעבוד כמזכירה במוסד של חרדלניקים או לחילופין בגן ילדים של העיריה שיש פגישה פעם בחודש עם סדנא מהבעלות החילונית והוא אמר לא לחרדלניקים....)
ושוב אין פה ח"ו בכדי לצאת באופן אישי על אישיות כזו או אחרת ועל גדולה בתורה של רבנים ותלמידי חכמים...

יש לנו דרך חיים שאותה מנווטים גדולי הדור ובה אנו צריכים ללכת כי הם קודמים לכל ת"ח שעדיין לא הגיע לגדולתם וזאת בלי לזלזל בגדולתו.

לאורך השרשור הודגש שוב ושוב שלא מדברים על פרשנות המחבר אלא על עובדות פשוטות בצורה ההתנהלות ההשקפתית של הזרם המזרחי. על כך שמרן זיע"א יצא על ההשקפה המעוותת וסולם הערכים שאינו נכון כולם כבר יודעים והוא אמר זאת בקולו כמה וכמה פעמים.

מה אתם מנסים לומר? שמרן שליט"א בעד דרכה של המזרחי?
שוב פעם אני ממליץ לעיין פה
במה שכתב הרב הררי
אתם עונים רק בתקיפות דבר שמוכיח עד כמה אינכם מבינים את עומק העינין
זה לא מוכיח שום דבר חוץ מזה שאכפת לי מזה שמבזים גדולי ישראל
שמרן זיע"א יצא על ההשקפה המעוותת וסולם הערכים שאינו נכון כולם כבר יודעים והוא אמר זאת בקולו כמה וכמה פעמים.
כניראה שאינך מכיר את מרן טוב כי דווקא מרן לא היה כל כך חרדי והסיבה העיקרית שהוא נחשב חרדי זה בגלל הכיפה שלראשו כבר אמרתי לך שהרב יצחק יוסף אמר לחכם משה בזה"ל "תדע לך שאני ואביך אותם השקפות בדיוק" (אביו מחבר הספרים אתחלתא היא) וכן ראיתי שהוא כתב לו בהקדשה לאחד מספריו

קודם כל אין לי הכרות עם הכותב כדי לדעת אמיתות דבריו, עכ"פ זה לא סותר בכלל את כל הנכתב פה. אנו מכבדים כל ת"ח באשר הוא אך לא מכבדים דרך שדורכת על השקפת התורה הטהורה ע"פ דברי קודשם של גדולי ישראל האמתיתיים כמקן זיע"א ומרן שליט"א ועל זה וכיוצ"ב יצא וכעס מרן שליט"א.

זה לא מוכיח שום דבר חוץ מזה שאכפת לי מזה שמבזים גדולי ישראל
א"א לא מבזה את הגדולים וגדולתם בתורה אלא רק מביאים את דברי גדולינו ובראשם מרן שליט"א ע"מ שנדע ללכת בדרך נכוכה ולא לטעות וללכת אחר השקפות שונות שאין בהם מדרך ההשקפה התורנית הנכונה כדרכו של מרן זיע"א

כניראה שאינך מכיר את מרן טוב כי דווקא מרן לא היה כל כך חרדי והסיבה העיקרית שהוא נחשב חרדי זה בגלל הכיפה שלראשו כבר אמרתי לך שהרב יצחק יוסף אמר לחכם משה בזה"ל "תדע לך שאני ואביך אותם השקפות בדיוק" (אביו מחבר הספרים אתחלתא היא) וכן ראיתי שהוא כתב לו בהקדשה לאחד מספריו
עפרא לפומיא, מרן הוא החרדי וירא השמים הגדול ביותר!!! אתה עכשיו מזלזל בו!! מרן ידע לנוות ולכבד כל אחד אך עד שזה הגיע להשקפה מעוותת.... זה שהוא כיבד את הגדולים בתורה זה לא סותר שהוא יצא על השקפותיהם בקול גדול כמו מרן שליט"א במוצ"ש האחרון!!!
אם אתה רוצה הוכחות משיחותיו נוכל להעלות לפה אחד לאחד....

קודם כל אין לי הכרות עם הכותב כדי לדעת אמיתות דבריו
! אתה עכשיו מזלזל בו!!
לא התכוונתי פחות חרדי שהוא היה פחות יר"ש אלא שמרן היה קרוב מאוד לציבור הדתי לאומי
מרן שליט"א במוצ"ש האחרון!!!
מה שאמר הרב דרוקמן (שכבר דנו בזה רבות ונראה שהוא לא אמר כן) זה ממש לא מייצג את הציבור וגדולי הציבור הדתי לאומי יוצאים על הדבר הזה

ולגבי דת הציונות אני אצטט מה שכתוב עליו במכלול
"הרב עובדיה יוסף [דרושה הבהרה] יצא בחריפות נגד הספר וכתב: "הספר נתחבר על ידי אדם אשר אין בו דעת... וטוב היה לו לאותו מחבר אילו נתהפכה שליתו על פניו, ונוח לו שלא היה חוזר בתשובה כלל והיה נשאר בקלקולו שלא יערך עדי עד לעומת הקלקול שהביא עתה לעולם על ידי ספרו, קנצי למילין שאסור לקרות בספר הנזכר כי דינו כשאר ספרי מינות"

לגבי מה שכתבו כאן:
מומלץ לראות את הקישור הבא, תגובות מהציבור החרדי בסוף העמוד...
וכן בקישור הבא
גבי מה שאמרו למה אני קורא לאברהם חזן שר"י, רשע, וכי אדם שקורא לרב קוק רשע אינו רשע????
פעם באתי לביתו של הראשון לציון שליט"א, שאלתי אותו שאלה וכו', וכמובן שהראל"צ ענה לי ודיבר איתי קצת, ואמר לי שעזר לאבי שליט"א להילחם נגד אברהם חזן, "האדם הזה משובש, ככה יוצא על רבנים", פעם רצה להיכנס לבית של מרן זצ"ל, התקשרתי מיד לצבי חקק שלא יכניסו לביתו...

"הרב עובדיה יוסף [דרושה הבהרה] יצא בחריפות נגד הספר וכתב: "הספר נתחבר על ידי אדם אשר אין בו דעת... וטוב היה לו לאותו מחבר אילו נתהפכה שליתו על פניו, ונוח לו שלא היה חוזר בתשובה כלל והיה נשאר בקלקולו שלא יערך עדי עד לעומת הקלקול שהביא עתה לעולם על ידי ספרו, קנצי למילין שאסור לקרות בספר הנזכר כי דינו כשאר ספרי מינות"
חשוב לדייק, אין אלו דברי מרן זצ"ל אלא דברי הרב יעקב ששון הי"ו נכד מרן זצ"ל.

מאיפה את מביא את זה?
במכלול זה כתוב בשם מרן!!!
במכלול גם כתוב דרוש הבהרה כי מי שכתב את הדברים לא סיפק מקור. אני זוכר שראיתי את זה לפני שנים באתר הלכה יומית של הרב יעקב ששון שכתב כן מעצמו. ורק אחר כך פנה למרן זצ"ל לשאול אם נהג בסדר שמחה והשאר ידוע.

א. אל תגיד לדעתך זה גם דעת מרן ועוד רבים
ב. הרשע הזה כתב ספר שכולו מלא בהשמצות ושקרים על אחד מגודלי הדור מרן הרב קוק ב"ה עכשיו שהורסים את הרבנות יש כאלו שהבינו את גדולתו אבל יש כאלו שעוד מכחישים...
ועיין במכתב של מרן הראש"ל שפורסם בגליון השיעור השבועי פרשת תולדות וז"ל "כל מי שעיניו בראשו רואה את הרמת היד בתורת משה, סטייה מן הדרך שהתוו לנו גדולי ישראל זיע"א מייסדי הרבנות ובראשם מרן הגראי"ה קוק זצ"ל" עכ"ל
א. דעת מרן?
אתה שמעת?
ב. זה כל מה שיש לך להגיב על הספר?
אולי תביא טענות מסודרות במקום להשמיץ?
ג. יש לו הסכמות מהגרמ"מ שולזינגר זצ"ל
ומיבדלחט"א הגר"י סילמן שליט"א

לגבי מה שכתבו כאן:
מומלץ לראות את הקישור הבא, תגובות מהציבור החרדי בסוף העמוד...
וכן בקישור הבא
גבי מה שאמרו למה אני קורא לאברהם חזן שר"י, רשע, וכי אדם שקורא לרב קוק רשע אינו רשע????
פעם באתי לביתו של הראשון לציון שליט"א, שאלתי אותו שאלה וכו', וכמובן שהראל"צ ענה לי ודיבר איתי קצת, ואמר לי שעזר לאבי שליט"א להילחם נגד אברהם חזן, "האדם הזה משובש, ככה יוצא על רבנים", פעם רצה להיכנס לבית של מרן זצ"ל, התקשרתי מיד לצבי חקק שלא יכניסו לביתו...
האם לדעתך מרן הגר"א וסרמן הי"ד הוא ח"ו...?

דעת מרן?
אתה שמעת?
כבר הבאנו מספר ראיות לדבר חלק אני שמעתי חלק אחרים שכתבו פה אני לא מתכוון לחזור עליהם
זה כל מה שיש לך להגיב על הספר?
אולי תביא טענות מסודרות במקום להשמיץ?
אתה כנראה באת באמצע וויכוח לפני שקראת כלום כבר כתבנו את הבעיות אני לא חזור עליהם כדי לא לפתוח את הוויכוח מחדש
יש לו הסכמות מהגרמ"מ שולזינגר זצ"ל
ומיבדלחט"א הגר"י סילמן שליט"א
גם הרב יוסף ידיד הלוי בעדו ומרן אמר על זה שלא כל מה שהוא אמר זה תורה מסיני (תסתכל בקישור ששלח חכם משה

חזור
חלק עליון