• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הראש"ל פוסק הדור במתקפה חריפה על הרב דרוקמן: אתה חולק על מרן והרב אלישיב? התיעוד המלא

אני לא יודע מי כתב את הבילבולי מח האלה הרב דרוקמן הוציא מכתב נגד צי שכתב את השטויות האלה אני מקווה בשביל נשמתו האומללה שהוא ביקש סליחה מהרב דרוקמן

ביררתי למה תקף אותו, ואמרו לי שזה על עניין הכשרות, והוא חתם על הגרות.
ראשית בשיעור מרן שליט"א תקף אותו על גיור רבני ערים, ולא על הכשרות.
שנית, במכתב כתוב גם על נושא הגיור, וגם כתב בכתב ידו "לגבי חיזוק הכשרות וגם בנושא הגיור" (מצו"ב). צריך יותר מזה?

קבצים מצורפים

•  לשר כהנא-מכתבם הנחרץ של הרבנים הראשיים וחברי מועצת הרבנות הראשית לישראל, מנהיג הציונות הדתית ...jpg
    לשר כהנא-מכתבם הנחרץ של הרבנים הראשיים וחברי מועצת הרבנות הראשית לישראל, מנהיג הציונות הדתית ...jpg
    485 KB · צפיות: 18
יצא המרצע מן השק
זה אהבת ישראל?
זה שנאת ישראל!
עומד כאן איש צר ואויב ומבקש לקעקע את יסודות העם היהודי, והיפי נפש המזרחניקים מתחמקים מלמחות כי יש להם אהבת ישראל
ואחר כך הם עוד מתבכיינים בדמעות תנין למה יורדים עליהם
על זה בדיוק צעק מרן חכם יצחק מנהמת לבו הטהור
וכי לכל גדולי ישראל שדרוקמן לא מגיע לקרסוליים שלהם אין אהבת ישראל???
שוב אינך עונה.
שהרי הרב דרוקמן חתם על המכתב יחד עם מרן הראש"ל שליט"א במועצת הרה"ר.

שוב אינך עונה.
שהרי הרב דרוקמן חתם על המכתב יחד עם מרן הראש"ל שליט"א במועצת הרה"ר.
כבר אמרתי שאני לא אמור לתת על זה תשובה, אני מכיר את מרן חכם יצחק שנים ארוכות ויודע שהוא שקול ומתון בלי פליטות פה, וברי לי שאם הוא אמר מה שאמר זה לא היה לחינם
כמדומני שלבנתיים אני פורש מהדיון כאן, מכיון שיש כאן ילד קטן מזרחניק (עם 2 שמות...) שמבלבל את המוח עם טיעונים ילדותיים, שמורידים את הרמה למינוס אפס ומי שצריך בייבי סיטר זה לא אשמתי

כבר אמרתי שאני לא אמור לתת על זה תשובה, אני מכיר את מרן חכם יצחק שנים ארוכות ויודע שהוא שקול ומתון בלי פליטות פה, וברי לי שאם הוא אמר מה שאמר זה לא היה לחינם
כמדומני שלבנתיים אני פורש מהדיון כאן, מכיון שיש כאן ילד קטן מזרחניק (עם 2 שמות...) שמבלבל את המוח עם טיעונים ילדותיים, שמורידים את הרמה למינוס אפס ומי שצריך בייבי סיטר זה לא אשמתי
מצחיק שאתה כותב כאילו דבריך מעלים את היחס למרן הראש"ל שליט"א, שודאי אינו צריך הסכמה ממך!!!
רק השאלה שנשאלה כאן היא האם מישהו מבין או יודע מה המהלך.
זה שכל דברי מרן הראש"ל שליט"א הם אחרי מחשבה רבה, הוא דבר פשוט, ובדבריך שאתה כותב שהוא בלי וכו' זה רק זלזול במרן שליט"א.
זה שתנסה לקרוא לחבר זה או אחר בשם "מזרחניק" וכד', לא תורם לא לדיון ולא לכבודך. (אגב, אני חרדי הרבה יותר ממך).
אם אין לך תשובה אינו בושה, גם לנו אין תשובה, וגם אנו לא יודעים הכל. (זה בושה רק למי שחושב שהוא "חייב" לדעת הכל!!!). ולא יועיל שתכתוב שאתה פורש מהדיון בגלל סיבה זו או אחרת, מובן שאין לך תשובה ולכן תה לא ממשיך להראות שאין לך מה לענות.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
בענין מחבר ספרי דת הציונות שהא בעצם כותב מאמרים אלו. מבלי להתייחס כלל לנושא זה (גם לא קראתי עדיין את המאמר שצורף כאן).
ראה כאן דעת הגרי"ש אלישיב (והגר"ד יפה).

Re: הקלטה נדירה מדברי הרב אלישיב לגבי הספר דת הציונות.

ודעת מרן זיע"א ראה כאן:
דעת הרב עובדיה יוסף על הרב קוק ועל ספר
יצויין שהנ"ל הוציא לאחמ"כ קונ' נגד נכדו חביבו של מרן רבי יעקב ששון.

(גם לא קראתי עדיין את המאמר שצורף כאן).
כעת קראתי את מאמרו.
2 הערות.
א'. הוא כותב בחוצפה כלפי הרבנות הראשית "הרבנות החילונית הראשית".
ב'. עצם המאמר והטענות נגד' הר' דרוקמן ידועות ונכונות. אם מישהו יוכל להוריד את פסק הדין של ביה"ד הגדול בענין, ולהעלות לכאן.
מועתק מתוך המכלול (אין לי גישה לקישור זה):
בשנת 2008 נמתחה ביקורת חריפה על הרב דרוקמן ועל גיוריו, על ידי הרכב של שלושה דיינים של בית הדין הרבני הגדול בראשות הרב אברהם שרמן, שדן בתקפות גיורה של אישה שהתגיירה בבית דינו של הרב דרוקמן ופסק שכל הגיורים שנעשו על ידו הינם פסולים[10]. בעקבות תלונה שהגיש הרב דרוקמן קבעה נציב תלונות הציבור על שופטים, טובה שטרסברג־כהן, כי הרב שרמן הסתמך "על תיק עלום שלא הוצג כראיה" והמליצה להדיחו, המלצה שנתמכה על ידי שר המשפטים דניאל פרידמן[11], אך הוועדה למינוי דיינים לא אישרה המלצה זו. בשנת 2012 קיבל בית המשפט הגבוה לצדק את עתירת היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, משנת 2008, פסל את החלטות בית הדין הרבני באשדוד ובית הדין הרבני הגדול, והכיר בגיוריו של הרב דרוקמן[12].

קבצים מצורפים

• ערעור על עיכוב נישואין עקב פגמים בגיור.pdf
    260.5 KB · צפיות: 8
  • ערעור על עיכוב נישואין עקב פגמים בגיור - המשך2.pdf
    228.5 KB · צפיות: 2
  • ערעור על עיכוב נישואין עקב פגמים בגיור - המשך.pdf
    240.5 KB · צפיות: 2
ממליץ לך בחום לקרוא את ספר דת הציונות.
מרן היה נגד הספר הזה כמו שתראה פה
אברהם חזן פעם רצה להגיע לבית של מרן והרב יצחק אמר לר' צבי חקק לא לתת לו להיכנס בגלל הספר שלו
אבל אני ממליץ לך בחום ללמוד את הספר קמעה קמעה של הרה"ג ר' חיים דרוקמן שליט"א
זה יעזור לך המון בחיים

אני מכיר מישהו שדיבר עם מרן הראש"ל על הספר והא אמר לו שהוא זרק אותו כי כולו מלא השמצות על הרב קוק
לי אישית באסרו חג סוכות השנה אמר דברים אחרים על הספר. [ויתכן שמ"ש על הרב קוק לא מוצא חן בעיניו כלל, אבל בכללי הוא צודק]

אני לא מספר לך סיפורי לילה טוב
הרב יצחק אמר כך בפירוש בכל אופן הנושא הזה ממש לא קשור לוויכוח ואני לא עומד להכנס לזה אבל אם אתה רוצה קצת להעמיק תעיין בקובץ המשביר על מרן יש שם מאמר של הרב הררי על הנושא הזה וכן בספר אתחלתא היא

אבי ואני לפני שנים הלכנו אל מרן הראשל"צ שליט"א, (אבי שליט"א והרב יצחק ידידים), וכמובן שהתנגד מאוד לספר הזה, ולא רצה להכניסו לביתו, והתנגד מאוד לאדם הזה, שכן אמר מילים באתר שלו נגד מרן הגרע"י זצ"ל, ונגד הרב קוק זצ"ל, שמרן זצ"ל אמר עליו שהוא מלאך ה' צבאות-הרב קוק, ופעם שאברהם חזן רצה להגיע למרן והרב יצחק התקשר לצבי חקק והזהירו שלא יכניס את אברהם חזן לבית הזה!!!

חזור
חלק עליון