• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הראש"ל פוסק הדור במתקפה חריפה על הרב דרוקמן: אתה חולק על מרן והרב אלישיב? התיעוד המלא

ספר דת הציונות נמצא בחודשים האחרונים על שלחנו של מרן שליט"א וקורא בו מידי פעם בפעם.
על הפרשנויות של המחבר יש מה לדון, יש שם מסמכים שא"א אפשר להתווכח איתם...
שטויות, לא מאמין לשקרים האלה ולשון הרע הזה, אני בין בית אצל מרן הראשל"צ, בחיים לא ראיתי אותו בבית שלו, הוא פעם אמר לי שאברהם חזן אדם משובש!!!, תסתכלו בסירטון עם נכדו הרב ששון!!!, אברהם חזן הוא אדם רשע מרושע, הוא קורא לרב קוק רשע, וככה אתה- האתר מורשת מרן מחזקים אותו?! תתביישו!! אברהם חזן חייב נידוי ע"פ הלכה, למדתם הלכה בכלל?? ככה אתם מחזקים אותו?!

נערך לאחרונה:
אני בין בית אצל מרן הראשל"צ
אם @מורשת מרן כתב לך שהוא ראה אצלו את הספר וגם הרב @ראובן יוסף מיארה ראה אצלו את הספר תוכיח שלא ראית.... בין בני הבית של הרב לא מוכר @משה דדון

לגופו של עינין לא נראה שבאים לצאת על מישהו באופן אישי אלא על התנהלות כזו או אחרת מבחינה השקפתית.
וידועים דעותיו של מרן זיע"א ומרן הראש"ל על כך שמקבלים כל יהודי באשר הוא רק שצריך לשים לב לא לדרוך על דרך התורה בדרך....

אגב דווקא בספרו של הרב יעקב ששון על מרן הוא מביא הרבה השקפה גם בתחומים האלו.

אם @מורשת מרן כתב לך שהוא ראה אצלו את הספר וגם הרב @ראובן יוסף מיארה ראה אצלו את הספר תוכיח שלא ראית.... בין בני הבית של הרב לא מוכר @משה דדון

לגופו של עינין לא נראה שבאים לצאת על מישהו באופן אישי אלא על התנהלות כזו או אחרת מבחינה השקפתית.
וידועים דעותיו של מרן זיע"א ומרן הראש"ל על כך שמקבלים כל יהודי באשר הוא רק שצריך לשים לב לא לדרוך על דרך התורה בדרך....

אגב דווקא בספרו של הרב יעקב ששון על מרן הוא מביא הרבה השקפה גם בתחומים האלו.
אני הרבה בביתו של הראשל"צ, אם אני לא נחשב בין בית אז גם מורשת מרן לא בני בית, לדעתי מורשת מרן לא נמצאים אצל הרב יצחק יוסף כל יום...

ידועים דברי רש"י (ביצה ב:) טוב לו להשמיענו כח דברי המתיר, שהוא סומך על שמועתו ואינו ירא להתיר, אבל כח האוסרין אינה ראיה, שהכל יכולין להחמיר, ואפילו בדבר המותר, ע"כ. להגיד לא ראיתי את הספר אינה ראיה. כולם לא ראו...., להגיד ראיתי זה ראיה.
אנחנו ראינו זה מציאות, וגם בקונטרס הנ"ל שצורף מובא שהוא קרא ורצה לתת להם הסכמה.
ועכ"פ אין בזה נפקותא כי כולנו יודעים מה דעתו.

ידועים דברי רש"י (ביצה ב:) טוב לו להשמיענו כח דברי המתיר, שהוא סומך על שמועתו ואינו ירא להתיר, אבל כח האוסרין אינה ראיה, שהכל יכולין להחמיר, ואפילו בדבר המותר, ע"כ. להגיד לא ראיתי את הספר אינה ראיה. כולם לא ראו...., להגיד ראיתי זה ראיה.
אנחנו ראינו זה מציאות, וגם בקונטרס הנ"ל שצורף מובא שהוא קרא ורצה לתת להם הסכמה.
ועכ"פ אין בזה נפקותא כי כולנו יודעים מה דעתו.
אני לא מאמין לשום מילה מאברהם חזן, וגם לך, אני מאמין למה שאני יודע, וששמעתי מהראשל"צ, כך שזה בטוח לא הגיוני, אסור להאמין לרשעים!!!, אני תמה על כל מי שבעד הספר הזה?? אני שואל אותך שאלה אתה מכבד את הרב קוק?

נערך לאחרונה:
וכי צריך לשבח את השמש?, מרן כבר אמר "מלאך ה' צבאות". ויש לי ג"כ ספר שמבואר באריכות את יחסו של הח"ח לגאון הנ"ל. מי שילמד תשובותיו יפעם.

ברור שאנו לא סוברים מה שכתוב בדת וציונות לא פרשנות שלו, וכ"ש לא זלזול בת"ח (ואני אישית מכיר את המחבר ויש עליו הרבה השגות, ואכ"מ), וכפי שהביא ממרן הרב מורשת מרן. אך יש דברים שהם נתונים מסמכין וכו', שאת זה כן אפשר לקחת ולהתחזק ממנו כפי שאמר לי מרן שהוא לומד בזה.

וכי צריך לשבח את השמש?, מרן כבר אמר "מלאך ה' צבאות". ויש לי ג"כ ספר שמבואר באריכות את יחסו של הח"ח לגאון הנ"ל. מי שילמד תשובותיו יפעם.

ברור שאנו לא סוברים מה שכתוב בדת וציונות לא פרשנות שלו, וכ"ש לא זלזול בת"ח (ואני אישית מכיר את המחבר ויש עליו הרבה השגות, ואכ"מ), וכפי שהביא ממרן הרב מורשת מרן. אך יש דברים שהם נתונים מסמכין וכו', שאת זה כן אפשר לקחת ולהתחזק ממנו כפי שאמר לי מרן שהוא לומד בזה.
ברור שאפשר לקחת מזה כל מיני דברים מחזקים, לא חולק עליך, גם בספרים של כופרים תוכל למצוא קצת דברים טובים, גם בספרים של אנשים שאנסו נשים, תוכל לצמוא טוב, השאלה איך אתה מסכים לקרוא מאדם שאמר דברים כאלו על רב? לא מציק לך?
אם הילדים שלך בבית שלך ראו שאתה קורא בזה, ויתחילו לקרוא בזה וישתכנעו ממה שאמר הר' נגד הרב קוק, לא מזיז לך?

אני הרבה בביתו של הראשל"צ, אם אני לא נחשב בין בית אז גם מורשת מרן לא בני בית, לדעתי מורשת מרן לא נמצאים אצל הרב יצחק יוסף כל יום...
הרב @מורשת מרן שליט"א הוא אחד האנשים הכי קרובים למרן שליט"א, וגם רעייתו של הרב מורשת מרן שתחי' היא כמו בת של הרבנית אשת חבר למרן שליט"א.
וכמעט אין יום שלא נמצא בבית הרב שליט"א.
וגם אני הייתי שם יחד עם הרב מורשת מרן שליט"א כשמרן שליט"א אמר את זה.
אז אנא ממך אתה חדש כאן בפורום. דבר יפה בפרט למארח שלך שהוא הרב מורשת מרן.
מינימום של נימוס.
בהצלחה.

ספר דת הציונות נמצא בחודשים האחרונים על שלחנו של מרן שליט"א וקורא בו מידי פעם בפעם.
על הפרשנויות של המחבר יש מה לדון, יש שם מסמכים שא"א אפשר להתווכח איתם...
זאת הייתה כוונתי, שמרן הרים את הספר מהשלחן והראה לי אותו, ואמר בזה"ל: אני קורא בו כל יום כדי שאדע להתחזק לא להיות כמוהם...
תודה לא'ל יתברך
סוף סוף אתם פותחים את הפה
ומסייעים למה שאני נלחם כאן זמן רב
הוא הדבר אשר דיברתי
המזרחי הצמיח פירות ביאושים רבים
שהממשלה הנוכחית היא הדוגמא הכי חיה מה שוה הדת של כל אלה
וה'רבנים' שלהם שוים בדיוק כמותם
רק שיש ביניהם אנשים משכמם ומעלה
וביניהם בישיבת מרכז הרב שאני הייתי שם הרבה ויש לי שם משפחה
ועוד ישיבות שיש לבחורים יראת שמים נפלאה
ויש לעומתם מקולקלים ומעוותים בשכל ובדעות
שהקשר שלהם לדת רופף ביותר
ולא צריך להיות חכם גדול כדי לראות אותם בבתי כנסת שלהם
שהדבר היחיד שהם מקפידים בכל תוקף יהרג ואל יעבור זה מסיכה...
ולפני כחודש כשהייתי בפ''ת אמר לי אחד מתלמידי חכם יעקב יוסף שהוא אמר על אחד מגדולי רבני המזרחי (איני זוכר שמו אם הר' אבינר או אחר) שהוא אפיקורוס גמור ואסור להתקרב אליו!!!
ואת החלוקה הזו לא ידע חזן לעשות
אבל כל דבריו הם עובדות יצוקות
וזו ההשקפה הנכונה שצריכה להיות בלי לזלזל בת''ח כהרב קוק ודומיו
ובמזרחניקים עצמם יש שיסוע בין הפלגים השונים
ושילכו להסתדר עם עצמם
ואח''כ יבוא להטיף לנו מוסר

אבי ואני לפני שנים הלכנו אל מרן הראשל"צ שליט"א, (אבי שליט"א והרב יצחק ידידים), וכמובן שהתנגד מאוד לספר הזה, ולא רצה להכניסו לביתו, והתנגד מאוד לאדם הזה, שכן אמר מילים באתר שלו נגד מרן הגרע"י זצ"ל, ונגד הרב קוק זצ"ל, שמרן זצ"ל אמר עליו שהוא מלאך ה' צבאות-הרב קוק, ופעם שאברהם חזן רצה להגיע למרן והרב יצחק התקשר לצבי חקק והזהירו שלא יכניס את אברהם חזן לבית הזה!!!

שקר. אני הייתי אצל מרן הראש"ל שליט"א לפני זמן מה בביתו, והספר היה מונח על שולחנו.

חזור
חלק עליון