• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הראש"ל שליט"א יצא מגדרו וזימן את הרב המחבר לביתו! ספר פסקי שבת הכולל מעל 800 עמודים של פסקי הלכות עם מקורות בהלכות שבת בנושאים מצויים ואקטואליים

ככלל האמת אומר ובזה אני חותם דברי בפורום זה:
אין לך מה לחשוש לקנטרנים שאין להם מה לעשות אלא להגיב על כל דבר מה שעולה להם בראש. תתייחס לתגובות היעילות ותתעלם מהקנטרניות. לא תשרוד בשום פורום אם תחשוש מכאלה.

תודה רבה [אם כי איני יודע ממי למסור...] ב"ה יש הצלחה גדולה והיענות נפלאה. יישר כוח.
זה לא כ"כ משנה מי אני כי הוא לא מכירני. אבל תוכל למסור לו, שהציבור התפעל ששמע על עבודה כזו גדולה, של 800 עמודים. בנושא כ"כ לא קל כשבת. ושזכה לשבת עם מרן ולדון. אשריו ואשרי חלקו. אם אהיה באיזור של החנויות הנ"ל שדיברתם בהן בלי נדר אשתדל להכניס הברכה הבית.

לא תשרוד בשום פורום אם תחשוש מכאלה.
לאו דוקא בפורומים. בכל צעד ושעל במשעולי החיים... היה מי שאתה והאמן בצדקת דרכך.
תודה רבה [אם כי איני יודע ממי למסור...] ב"ה יש הצלחה גדולה והיענות נפלאה. יישר כוח.
ישר כחכם לאורייתא.
להעביר שיש תגובות נלהבות מכלל הציבור וגם מפורום זה

גם אני יצחק הצעיר מצטרף בכל לב לכל הברכות האמורות למעלה, וניכר מאוד מבין דפי הספר שהמחבר עמל ויגע וטרח מאוד לברר ההלכה לאמיתה, ובלי נדר בהזדמנות הראשונה שתהיה לי להיכנס לחנות כאן באזור ארכוש את הספר
רק תאמר לו אם אפשר לכתוב המסקנות יותר בקצרה ובאופן חותך, כיון שלא הצלחתי בדיוק להבין מה הוא פסק לגבי הממרח, בהיות שאין לי זמן להתעמק בהכל ונראה שדעתו נוטה להחמיר, וזכורני שמרן חכם יצחק היקל בממרח בכמה אופנים נגד הכתוב בספר כאן, ויש עמי בכתובים עוד מראי מקומות להקל בזה
גם לגבי קליפות הביצים כך נודע לנו מכבר על ידי מגדלי סוגים שונים של עופות קטנים [שנקראים פינקים כמדומה] שהם אוכלים את הקליפות והם בריאים להם, אלא שיש לדון אם זה נקרא שהעופות הללו מצוים בעיר, ולכשיגיע הספר לידי נוכל להחכים ולידע הדבר דבור על אופניו

לכל החברים היקרים שליט"א
היום ביררנו עם יפה נוף שוב והתנצלו מאוד שהיה עיכוב והבטיחו שמחר הכל יישלח. למעשה אני חושב שעדיף למי שהולך במיוחד לחכות ליום ראשון שיהיה בטוח בכל הסניפים.
תודה על העידכונים [אם עדיין יהיה בהמשך עדכון כיו"ב על איזה סניף אשמח שתודיעוני ואפי' בפרטי].
לרב משען. בספר הרב האריך בחלק התשובות להוכיח שגדר מצויים הוא כדעת מרן רבנו הגדול זיע"א שכל שיש בעיר הוי מצוי ולא כהגרב"צ א"ש שחייב שיהיה קרוב אליו. ולפ"ז הדבר ברור דחשיבי מצויים. אלא שבשנים אלו שהדבר [גידול תוכים] הינו מצוי ביותר, הדבר בגדר מצוי לכ"ע. חזק וברוך.

מסימן רמב עד מוקצה
בעיקרון : הכנה לשבת, כבוד ועונג שבת, הדלקת נרות, קבלת שבת, קידוש, מוקצה [9 פרקים רק על מוקצה- שבו פורטו כל הנושאים, למשל פרק שלם על משחקים!] פרק שלם על כל הכלים החשמליים.

מסימן רמב עד מוקצה
בעיקרון : הכנה לשבת, כבוד ועונג שבת, הדלקת נרות, קבלת שבת, קידוש, מוקצה [9 פרקים רק על מוקצה- שבו פורטו כל הנושאים, למשל פרק שלם על משחקים!] פרק שלם על כל הכלים החשמליים.
ישנם חידושים מיוחדים על מוקצה שתרצה לשתף אותנו? הוא בקו של מרן זצ"ל לגבי המוקצה לגדולים במשחקים?

יש חידושים רבים קשה לי להתחיל לפורטם [לשאלת כת"ר הספציפית, כן, הרב חיזק שיטה זו באורך בתחילת הפרק של משחקים].
חידושים למשל, שקליפות ביצים לא מוקצה
שמותר לקטנים לטלטל חיות מחמד
מה הדין של פלאפון [אגב היום הרב היה אצל הגר"ד יוסף שליט"א והרב דוד שאל אותו מה דעתו על פלאפון כי הוא מאוד מסתפק בזה, וליבנו את הדברים יחד.], יש מאות הלכות. יש פרק שלם רק על כלים שנשברו וזה רק בענינים מצויים. הכל רק במצוי. שלחנו כאן לעיל פרק של כלים חשמליים תוכל לראות מזה ולהקיש על השאר. אולי תוכל לראות גם במסמך הראשוני את התוכן ושם תראה החידושים
תודה לכל המברכים. ברוכים תהיו לה'.

יש חידושים רבים קשה לי להתחיל לפורטם [לשאלת כת"ר הספציפית, כן, הרב חיזק שיטה זו באורך בתחילת הפרק של משחקים].
חידושים למשל, שקליפות ביצים לא מוקצה
שמותר לקטנים לטלטל חיות מחמד
מה הדין של פלאפון [אגב היום הרב היה אצל הגר"ד יוסף שליט"א והרב דוד שאל אותו מה דעתו על פלאפון כי הוא מאוד מסתפק בזה, וליבנו את הדברים יחד.], יש מאות הלכות. יש פרק שלם רק על כלים שנשברו וזה רק בענינים מצויים. הכל רק במצוי. שלחנו כאן לעיל פרק של כלים חשמליים תוכל לראות מזה ולהקיש על השאר. אולי תוכל לראות גם במסמך הראשוני את התוכן ושם תראה החידושים
תודה לכל המברכים. ברוכים תהיו לה'.
משמח אותי בהודעתך שני דברים:
א. שב"ה לא אלמן ישראל, וישנם ת"ח הממשיכים לחזק את דרכו של מרן זיע"א ולעריך את גדולתו.
ב. שב"ה ישנם תלמידים נאמנים כמוך לרבם. באמת כל הכבוד שאתה דואג להפיץ את ספרי רבך. זה חשוב שיהיו תלמידים נאמנים לרבותיהם, שיסייעו להם. כי הרבה פעמים הרבנים עצמם, משקיעים בהפצת התורה אבל צריך מישהו שיסייע בהפצת הספרים, קביעת שיעורים, אירגון ועוד. אשריך.

חזור
חלק עליון