• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הרב יצחק יוסף: שבט לוי פטור מהצבא, אם יכריחו ללכת לצבא נסע כולנו לחוץ לארץ

לכל מי שמרבה לכתוב על גיוס בחורים שלא לומדים, להזכירכם: מרן זיע"א כתב פסק הלכה ברור לחלוטין שאינו משתמע לשני פנים שאף בחור שאינו במסגרת ישיבתית אסור לו להתגייס. ומהטעם הפשוט של ריבוי באיסורים. (ותפסיקו ליפול לקטניות של הוא תורם ואתה לא.. זה תתן לבחור הזה שיעור מוסר במידות, איך זה קשור לצה"ל?).
וכבר כתב מרן הגראי"ל שטינמן שהקים את המסלול החרדי אך ורק למי שוודאי עובר בכל יום על כמה כריתות.
כל עוד גדולי ישראל ובראשם מרן שליט"א לא פסק אחרת, אין על מה לדון גם על בחורים שאינם לומדים.

עוצמה יהודית מסרה בתגובה לדברי הגר"י יוסף: שירות בצה"ל הוא זכות עצומה של יהודי שמגן על עצמו בארצו, ומצווה גדולה. בצבא דוד המלך היו תלמידי חכמים.
אנחנו לא מאמינים בכפיה על ציבור חרדי להתגייס והדברים צריכים להיות מתוך הבנה ואהבה. אפשר לפתור הרבה מהמחלוקת דרך גיוס מותאם למשטרה ולמשמר הלאומי. לעולם לא נעזוב את ארצנו הקדושה!".
"ארצנו הקדושה".... "צדיקים"...

הנה ציטוט שפרסם שדרן בשם ינון מגל [קיבלתי עוד מבול ציטוטים, ואפילו דברים מגוחכים שהערבים ימ"ש הגיבו על דברי מרן, אבל כולם יקח אותם הרוח]:
‏היי ינון,
‏רציתי לשתף אותך בתחושותיי בשיח שמתנהל לאחרונה.
‏כאמא למשפחה חרדית, ברוכת ילדים חשוב לי להגיד לך את שעל ליבי, לי היו 2 בנים שלא כ"כ התחברו ללימוד והחלטנו שיתגייסו לצבא עדיף מאשר יסתובבו ברחובות ללא תכלית, אחד התגייס לנחל החרדי, השני גבעתי החרדי.... לצערי, היום שניהם חילוניים🤢

‏גם אם המסגרת ההיא איפשרה קצת להישאר בדרך... ברגע שהלכו לקורס קצינים ואחד מהם אפילו הגיע להיות מ"פ, ותקופה בשבכ באיזה תפקיד, אותה מסגרת לא נתנה כלים להישאר בדרך התורה....
‏ואין לך מושג כמה זה מאתגר לכל יתר בני המשפחה בתקופת השידוכים... הישיבות וכד'.

‏לכן, לפני שמדברים על גיוס לכולםםםםםם ובפרט לאלה שכן יכולים ורוצים לשבת ללמוד תורה(שזו דרישה שהיא בגדר הזיה מבחינתי, כי יש לי ילדים אחרים שלא זזים מהלימוד ואין לי ספק שאני אלחם נגד)
‏מערכת מותאמת אישית שתשמר את הרוחניות כנדרש לבן תורה.

‏כי ביננו מה יש ליהודי אם לא את השלט, הטייטל שזה להיות יהודי פשוט עושה רצון השם....

אמש (שני) עלה הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף למעונו של ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, זקן חברי מועצת גדולי התורה ברחוב האדמו"ר מגור בני ברק, שם נועדו גדולי ישראל בכדי לתאם חזית אחידה בשמירה על בני הישיבות ועולם התורה, ברקע נושא גזירת גיוס בני הישיבות ודבריו של הראשל"צ הגר"י יוסף בשיעורו השבועי במוצ"ש, שם הכריז כי אם ינסו לגייס את בני הישיבות, יצטרכו כולם לרדת מהארץ.
בתחילת השיחה אמר הגרמ"צ לראשל"צ: אני פשוט רציתי לחזק את הרב, מה שהרב אמר, זה האמת, מה אפשר להגיד אחרת. זה היסוד.

הראשל"צ: הם לא מבינים... הם לא מבינים...

ראש הישיבה: האמת הדברים שאמרת אמר את זה מו"ח הראש ישיבה הרב שך זצ"ל, בשנת תשמ"ח, בפתיחה של הירחי כלה בפוניבז', הוא אמר שאם תהיה גזירה על בני הישיבות, אני ירים את ידי לשמים ואני יגיד "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני" ואנחנו ניקח את המזוודות ולנסוע מכאן. ממש בלשון הזה, נצטרך להגיד "אם אשכך ירושלים תשכח ימיני" אין לנו ברירה, אלא לקחת את המזוודות ולעזוב את הארץ.

והמשיך ראש הישיבה: הם רוצים להגיד שזה פוליטיקה. הם צריכים לדעת שאצלינו זה לא פוליטיקה. התורה זה לא פוליטיקה.

הראשל"צ: הרב למד אצל רבי ראובן כץ בפ"ת? אבא (מרן הגר"ע יוסף זצ"ל) היה דיין איתו בבית הדין הגדול...

ראש הישיבה: בוודאי אני הרי למדתי בלומז'א, למדתי יחד עם ר' חיים (מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי זצ"ל), למדנו יחד כמדומני 21 מסכתות. ואני יספר לכם שכשלמדתי בישיבת לומז'א, זו היתה תקופה של לפני קום המדינה. בתקופה זו היו לוחמים של המחתרות. והם היו באים לישיבה ומשכנעים ללא הרף את הבחורים, שיצאו להגן על יושבי ארץ ישראל. הם היו אומרים שזו הוראת שעה וצריך לסגור את הגמרא וכו' וכו'

היה מאוד קשה להתמודד איתם, הם היו מתיישבים לידך והם לא היו מרפים. היה קשה ללמוד.
נכנסתי לחזו"א ושאלתי אותו מה להשיב להם. אמר לי החזו"א, "תגיד רק דבר אחד, שאתה לא מוכן בשום אופן. אני רק רוצה ללמוד!! ויותר אל תוסיף כלום. בלי שום הסברים. אם תתחיל להסביר להם, אז הם כבר תפסו אותך, שם נופלים איתם. רק תגיד להם, לא! וזהו".

וזה אני אומר, שצריך להגיד לבני הישיבות שאם באים אליכם ושואלים... אל תסבירו שום דבר, תגידו רק דבר אחד - אני רוצה ללמוד וזהו.

הראשל"צ: לא להיכנס לוויכוחים, לא להתווכח.
ראש הישיבה: כן, לא לענות ולא להשיב כלום, רק להגיד אני לומד תורה ודי.

עוד סיפר ראש הישיבה: אני נזכר שפעם אחת נכנסו מחברי המחתרות לראש הישיבה הגר"ר כץ לדרוש ממנו שיתן לבחורים ללכת איתם, והוא לא הסכים בשום אופן, בתגובה הם כיוונו לעברו נשק ואיימו עליו, רבי ראובן כץ פתח את החולצה ואמר להם, אם אתם רוצים אתם יכולים לירות בי...
בתום השיחה בירכו השנים זה את זה באריכות ימים ושנים.

ראש הישיבה הוסיף ואמר: כל כלי יוצר עלייך לא יצלח. והראשל"צ איחל ובירך: שתשיכו לחזק את עולם התורה, עולם הישיבות. אין לנו שיור רק התורה הזאת.

a71802d67cb84d424a7a.jpg
f2ba3d9b7b5c511daada.jpg

c5b1213997f3447d6afd.jpg
43cc1f0a93596c8308a4.jpg

08ed0f60a8378fd74724.jpg
d627e8ebb47478e03577.jpg
6a44394af31b47231a27.jpg
c5cb8c04f86b2ac2a909.jpg

נראה שהיום הדעה הרווחת שגם מי שלא לומד שלא יתגייס כדי שלא יתקלקל בצבא עם האג'נדות הידועות של שילוב נשים ושאר מרעין בישין. אחרי שיכל לעבר חוק גיוס והאדמורי''ם הפילו אותו ולצערינו גררו את כל הציבור החרדי למצב שבו אנו נמצאים כעת.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
אי שלטון הימין הוא עקירת הדת?! זו דת חדשה שלא שמענוה בלתי היום...
אגב, תברר מי היה מחלל שבת הראשון בבריסק ומיהו בנו...
המלחמה היא לא בימין אלא בדת ובכל מה שקשור אליה,
ומה שבעיקר רואים שם זה שאף אחד לא מעניין אותו המדינה אם הוא לא שולט וזה מה שהשמאל אומר אם אנחנו לא שולטים נשרוף את כל המדינה.

והערה נוספת: אם כל הקיום שלנו בארץ תלוי בלומדי התורה (דבר שאני מאמין בו בכל ליבי), צריך להודות ביושר שבשמחת תורה האחרון הייתה פשלה לא רק של הצבא. כנראה שגם אנחנו בתור לומדי תורה לא עשינו מספיק טוב את העבודה:(
מה לעשות שיש שאור שבעיסה שמעכב וזה כל החילולי שבת ובאמת השומרי שבת ניצלו,
ולא שאין לנו במה להשתפר אבל צריך לזכור שגם החמצן שהם נושמים זה מגיע בזכות לימוד התורה ואילולי זה היו כל העולמות חרבים.
ואיך אמר הרב שכטר ולא יהיה בך... ושב מאחריך איפה יש את זה בצבא או בישיבות?

נערך לאחרונה:
והמשיך ראש הישיבה: הם רוצים להגיד שזה פוליטיקה. הם צריכים לדעת שאצלינו זה לא פוליטיקה. התורה זה לא פוליטיקה.

הראשל"צ: הרב למד אצל רבי ראובן כץ בפ"ת? אבא (מרן הגר"ע יוסף זצ"ל) היה דיין איתו בבית הדין הגדול...

ראש הישיבה: בוודאי אני הרי למדתי בלומז'א, למדתי יחד עם ר' חיים (מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי זצ"ל), למדנו יחד כמדומני 21 מסכתות. ואני יספר לכם שכשלמדתי בישיבת לומז'א, זו היתה תקופה של לפני קום המדינה. בתקופה זו היו לוחמים של המחתרות. והם היו באים לישיבה ומשכנעים ללא הרף את הבחורים, שיצאו להגן על יושבי ארץ ישראל. הם היו אומרים שזו הוראת שעה וצריך לסגור את הגמרא וכו' וכו'

היה מאוד קשה להתמודד איתם, הם היו מתיישבים לידך והם לא היו מרפים. היה קשה ללמוד.
נכנסתי לחזו"א ושאלתי אותו מה להשיב להם. אמר לי החזו"א, "תגיד רק דבר אחד, שאתה לא מוכן בשום אופן. אני רק רוצה ללמוד!! ויותר אל תוסיף כלום. בלי שום הסברים. אם תתחיל להסביר להם, אז הם כבר תפסו אותך, שם נופלים איתם. רק תגיד להם, לא! וזהו".

וזה אני אומר, שצריך להגיד לבני הישיבות שאם באים אליכם ושואלים... אל תסבירו שום דבר, תגידו רק דבר אחד - אני רוצה ללמוד וזהו.

הראשל"צ: לא להיכנס לוויכוחים, לא להתווכח.
ראש הישיבה: כן, לא לענות ולא להשיב כלום, רק להגיד אני לומד תורה ודי.

עוד סיפר ראש הישיבה: אני נזכר שפעם אחת נכנסו מחברי המחתרות לראש הישיבה הגר"ר כץ לדרוש ממנו שיתן לבחורים ללכת איתם, והוא לא הסכים בשום אופן, בתגובה הם כיוונו לעברו נשק ואיימו עליו, רבי ראובן כץ פתח את החולצה ואמר להם, אם אתם רוצים אתם יכולים לירות בי...
כל זה לא הביאו בהסרטה למה ?...???

"ארצנו הקדושה".... "צדיקים"...
ידוע מה שאמר הרב מבריסק על אחד מראשי התנועה שממנה יצא עוצמה יהודית והציונות הדתית,
דבר אחד אני לא יודע אם הוא אוהב את ארץ ישראל מה שבטוח שהוא שונא את תורת ישראל,
ומבחינת האנשים האלה ארץ ישראל זה לפני היהדות ולפני הכל עפ"ל.
ואם אתה גם מצליח לקיים מצוות אז למה לא הרווחת בונוס אבל העיקר זה קודם כל הצבא וארץ ישראל וכו' וכו',
למי נתגייס למדינה שחרתה על דגלה מרידה במלכות שמים???
אגב גם בראש חילוני צריך להיות טיפש כדי להתגייס לכזה צבא אויל שמוכן למכור חיי חיילים כדי שלא תיפול שערה מראשו של חמאסניק חף מפשע שכל חטאו שלא הספיק עדיין להתקבל לשורות הנוחבה.

נערך לאחרונה:
אולי זה לא מתאים לפורום הקדוש הזה
אבל אחר המחשבה אני חושב שיש מי שזה יענין אותו
שמעתי, שנסראללה ימ"ש בנאומו היום הזכיר את מרן הראש"ל שליט"א בענין זה
וב"ה מתוך שיצא מקלל יצא לברך
שהרי כל השומע לדבריו יתהה בלבו האמנם, ומה זאת
והיוצא מזה למעשה
שנגרם בזה קידוש ה' גדול
שידעו כל העמים
את יקר כבודם של לומדי התורה
שבשום הון בעולם לא מסכימים לגיוס
ואם יגייסום אכן ירדו מן הארץ
וכמו שאמר הרב של הדתיים בארץ.........

אולי זה לא מתאים לפורום הקדוש הזה
אבל אחר המחשבה אני חושב שיש מי שזה יענין אותו
שמעתי, שנסראללה ימ"ש בנאומו היום הזכיר את מרן הראש"ל שליט"א בענין זה
וב"ה מתוך שיצא מקלל יצא לברך
שהרי כל השומע לדבריו יתהה בלבו האמנם, ומה זאת
והיוצא מזה למעשה
שנגרם בזה קידוש ה' גדול
שידעו כל העמים
את יקר כבודם של לומדי התורה
שבשום הון בעולם לא מסכימים לגיוס
ואם יגייסום אכן ירדו מן הארץ
וכמו שאמר הרב של הדתיים בארץ.........
נשמע מעניין...! מה ימ''ש הנ''ל אמר בדיוק?

חזור
חלק עליון