• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מרן הרב מוצפי בדברי קודש על מרן הראש"ל שליט"א

תנוח דעתך. הרב לא מקפיד.
תודה לכולם שהנחתם את דעתי. מדהים לראות את האהבה וההערכה של מורנו ורבנו רבי בן ציון מוצפי שליט"א למרן הראשון לציון רבי יצחק יוסף. חבל שמו"ר הרב מוצפי לא יכול להיות הרב המקדים

ברי לי שהרב לא מקפיד, רק אני בצער איתך, שכן היה לי מעשה כעין זה עם ת"ח מופלג ביותר, שכמה שנים חשד בי שעשיתי איזה מעשה שפגע בכבודו, ולאחר כמה שנים קרא לי ואמר לי אני מקפיד עליך כבר כמה שנים מחמת שעשית כך וכך, ולאחר שביררתי הפרטים מה המעשה מתי היה וכו' הוכחתי לו באותות ומופתים שמעשה זה אינו קשור אליי כלל ולא הייתי לא באותו המקום ולא באותה שעה וכו' ולאחר מחשבה אמר לי, נעניתי לך אני סולח לך...
ובאותם שנים כמה הרפתקי עדו עלן ומי יודע אם לא מחמת קפידת הת"ח הצדיק.

ברי לי שהרב לא מקפיד, רק אני בצער איתך, שכן היה לי מעשה כעין זה עם ת"ח מופלג ביותר, שכמה שנים חשד בי שעשיתי איזה מעשה שפגע בכבודו, ולאחר כמה שנים קרא לי ואמר לי אני מקפיד עליך כבר כמה שנים מחמת שעשית כך וכך, ולאחר שביררתי הפרטים מה המעשה מתי היה וכו' הוכחתי לו באותות ומופתים שמעשה זה אינו קשור אליי כלל ולא הייתי לא באותו המקום ולא באותה שעה וכו' ולאחר מחשבה אמר לי, נעניתי לך אני סולח לך...
מה אתה מפחיד את @עבד ה׳ שנייה לפני שבת

מקווה שהרב הגאון @דרך אחת יוודא שהרב לא מקפיד עלי. @פשוט הפחיד אותי
מחילה אלף פעמים.
אבל תנוח דעתך, הגרב"צ שליט"א אינו מקפיד, ואם יש צורך אחר שבת אשלח את אחד מידידיי שגר בסמיכות אליו, להבהיר הענין, ולפייסו.

מקווה שהרב הגאון @דרך אחת יוודא שהרב לא מקפיד עלי. @פשוט הפחיד אותי
כבר כתבו לך הרבה שהרב לא מקפיד. אך כמובן חשוב מאוד לוודא כאמור ולשלוח לרב ע"י @דרך אחת ! זה חשוב מאוד לוודאות זאת!

אשריך! רואים איזה כבוד אתה רוחש לת"ח! אשריך ואשרי חלקך!

מחילה אלף פעמים.
אבל תנוח דעתך, הגרב"צ שליט"א אינו מקפיד, ואם יש צורך אחר שבת אשלח את אחד מידידיי שגר בסמיכות אליו, להבהיר הענין, ולפייסו.
צוחק איתך ידידי היקר/מורי ורבי כבר הרגעתם אותי יהודים יקרים וצדיקים השם ישמור אותך הרב הגאון @פשוט שיהיה לך שבת שלום ומבורך והשם ישלם לך שכר טוב

רשמתי הבהרה וסליחה 3 פעמים ורשמתי שאני בצער אבל לא קיבלתי תשובה
למיטב ידיעתי זה הגיע אל מרן הרב, והוא חלילה לא הקפיד רק היה חשוב לו כבודו של מרן הראש"ל לכך הוא הגיב בצורה זו
וממילא כשהובהר הדבר לא היה לו צורך להגיב

למיטב ידיעתי זה הגיע אל מרן הרב, והוא חלילה לא הקפיד רק היה חשוב לו כבודו של מרן הראש"ל לכך הוא הגיב בצורה זו
וממילא כשהובהר הדבר לא היה לו צורך להגיב
אמת הרב הגאון @דרך אחת בדק עם מורנו ורבנו ואמר שאינו מקפיד

הזכרתם לי שפעם הייתי בברמ"צ של בן לאחד מידידיי ומו"ר הגרב"צ הגיע, וביציאתו אחז בידי ודיבר עמי באיזה ענין, ובחור אחד התערב בדברים ואמר משהו בשם ראש ישיבתו, ומו"ר השתיקו בגערה. כשהגענו לרכב הבחור ניגש לבקש סליחה, ומו"ר מיד אמר לו שאין לו על מה לבקש סליחה כי הוא אוהבו וכו'.

הזכרתם לי שפעם הייתי בברמ"צ של בן לאחד מידידיי ומו"ר הגרב"צ הגיע, וביציאתו אחז בידי ודביר עמי באיזה ענין, ובחור אחד התערב בדברים ואמר משהו בשם ראש ישיבתו, ומו"ר השתיקו בגערה. כשהגענו לרכב הבחור ניגש לבקש סליחה, ומו"ר מיד אמר לו שאין לו על מה לבקש סליחה כי הוא אוהבו וכו'.
מעשים שבכל יום , ובדידי הוה עובדא [לא שהקפיד עלי ח"ו אלא ביקש אותי שרק אני ילווה אותו וגער בכמה שניסו להתערב וכו' ואכמ"ל]

ת"ח מופלג ביותר, שכמה שנים חשד בי שעשיתי איזה מעשה שפגע בכבודו, ולאחר כמה שנים קרא לי ואמר לי אני מקפיד עליך כבר כמה שנים מחמת שעשית כך וכך
רמב"ם פ"ו מהל' דעות ה"ו: "כשיחטא איש לאיש לא ישטמנו וישתוק וכו' אלא מצוה עליו להודיעו ולומר לו למה עשית לי כך וכך ולמה חטאת לי בדבר פלוני".

אם אינך אשם כלל למה שהקפידא תחול?

חזור
חלק עליון