• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הרב עובדיה יוסף בחידה-טריוויה

תיקון לשאלה 14 באמת שתי התשובות נכונות, אבל הרבנים היו רבי עזרא עטייה ורבי אליהו לופס
שאלה 15 תשובה ב- ידוע לי שהיה חכם בן ציון, וחכם ברוך בן חיים היה לומד איתו בלילות כמו שכתב בהליכות עולם חלק ח שהיו לומדים מוסר, וגם כן לאחר הישיבה היו צועדים ברגל. אבל לא בהלוך, אלא בחזור...
63 תשובה ג - זה לא היה ארון לילדים, אלא ארון בגדים...
66 בעיקרון זה תשובה ב, אם מוסיפים את מה שיצא לאחר הפטירה מכתביו זו התשובה שכתבו, תשובה ג.

תיקון לשאלה 14 באמת שתי התשובות נכונות, אבל הרבנים היו רבי עזרא עטייה ורבי אליהו לופס
שאלה 15 תשובה ב- ידוע לי שהיה חכם בן ציון, וחכם ברוך בן חיים היה לומד איתו בלילות כמו שכתב בהליכות עולם חלק ח שהיו לומדים מוסר, וגם כן לאחר הישיבה היו צועדים ברגל. אבל לא בהלוך, אלא בחזור...
63 תשובה ג - זה לא היה ארון לילדים, אלא ארון בגדים...
66 בעיקרון זה תשובה ב, אם מוסיפים את מה שיצא לאחר הפטירה מכתביו זו התשובה שכתבו, תשובה ג.
אפשר מקורות לדברים הנ"ל?
שלחתי למישהו שיבדוק, ואמר לי שהוא שאל רבנים ובדק בספרים ואין מקום לתקן.

מה שכתבתי לגבי שאלה 14 - כך הביא בספר "בדרכיו של מרן". וכמדומני שגם אביר הרועים חלק א, ואינו תחת ידי כעת.
שאלה 15 - כפי שכתבתי, מהליכות עולם חלק ח מבואר כן, שהיה לומד עם רבי ברוך ראשית חכמה שבט מוסר ועוד בדמעות, וחכם בן ציון היה לומד איתו בדרך. אבל באמת לא היה למרן חברותא. וכבר האריך בזה הרב אליהו אביטן בספר מרן פאר הדור שיצא לאור על ידי אבי בן ישראל, שמרן היה לומד הרבה יותר ממה שהם הספיקו ללמוד בתור בחורים.
מה שכתבתי על 63 - כך אמר הרב אברהם יוסף, ספר באשר תלך, ומלך שהשלום שלו.
66 - צא ובדוק...

החידות בסוף קצת מבולבלות אך הפיתרון ברור
1667075173042.pngהכוונה לחזון עובדיה. (חילזון בלי לי. חזון. מה זה ושבת שמה לא ידעתי)
1667075243847.pngיביע אומר
שוב ראיתי שכתבו הפיתרונות בסוף. ובהרבה מהם יכלו לכתוב רמזים יותר מתאימים.

במשדר הזכירו שמרן כתב 53 ספרים.
לפי החשבון של: הליכות עולם 8, יביע אומר 10, יחוה דעת 6, חזון עובדיה 19, לוית חן 1, ענף עץ אבות 1, טהרת הבית 3, שו"ת חזון עובדיה 2, מאור ישראל 4, יוצא 54, אז איך יצא להם 53?

לפי החשבון של: הליכות עולם 8, יביע אומר 10, יחוה דעת 6, חזון עובדיה 19, לוית חן 1, ענף עץ אבות 1, טהרת הבית 3, שו"ת חזון עובדיה 2, מאור ישראל 4, יוצא 54, אז איך יצא להם 53?
גם אני הקשתי ביני לבין עצמי... בטעות. מה לעשות. [אל תיכנסו לחשבונות שאולי ספר אחד מרן לא כתב... אל תתחילו עם זה תעשו טובה לאנושות...]

53 י"ל לפני שנפטר הוספת גם חזון עובדיה ו'

חזור
חלק עליון