• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מרן הרב עובדיה יוסף: מה צריך לעשות בשעת אזעקה?

הגרח"ק זצ"ל גם לא היה בעד כל "ענייני" הקורונה.
ובכמה דברים כולם ראו שצדק.
עתה נודע הדבר
בדר"כ מתנגדי החיסונים\מכחישי הקורונה וכו' הם גם מתנגדי הזהירות באזעקות,
וחלילה אין כוונתי על מרן הגרח"ק זצ"ל, אלא על אברכים או בחורים שנחמד להם לחשוב כך ולא באמת עיינו בסוגיא ולא באמת הגר"ח הוא הפוסק שלהם... העיקר יש במי להיתלות... בכל אופן אם כך הם פני הדברים שיבושם לכם...

עינתי עכשיו בקונטרס של הרב טולדנו
אין מה לומר הוא עשה עבודה יסודית ומקיפה ויש"כ
אולם יש מקום עיון בדבריו בכמה ענינים
ואכתוב מקופיא:
הרב שם הוכיח דאזלינן בתר רוב אף במיעוט דמיעוט אולם הוא עצמו הודה שם דלא חיישינן כולי האי כגון שיפלו שבריח חללית ולכא' אמאי לא נימא הכי כה"ג, זה עיקר הטענה של הסוברים שאין לחשוש כולי האי.
המעיין היטב בדבריו שם יראה שנגע בזה הארוכה אולם לענ"ד יש לחלק בזה והדברים ארוכים.
ובאמת הענין לא ברור כ"כ בדברי רבותינו וכל מעיין יוכל בכוחו לבחור לו דרך בזה, ובכה"ג אין לנו ללכת אלא כפי הוראת רבותינו שהורו שאין לבטל תורה בכגון דא.
סוף סוף מדברים פה לעניין, כלומר מדברים בלימוד...
ולגופו של עניין, גם אני עברתי על דבריו הנפלאים, וכנראה לא ראית שהסביר את החילוק במה שהקשית...
וביותר כתבת רבותינו... מי הם? האם לא מרן הגרע"י וכל הנ"ל?

עתה נודע הדבר
וחלילה אין כוונתי על מרן הגרח"ק זצ"ל, אלא על אברכים או בחורים שנחמד להם לחשוב כך ולא באמת עיינו בסוגיא ולא באמת הגר"ח הוא הפוסק שלהם... העיקר יש במי להיתלות... בכל אופן אם כך הם פני הדברים שיבושם לכם...
רק כתבתי זאת נגד מה שהצגת כאילו "גדולי ישראל" כולם היו בעד כל ענייני הקורונה.
אני אישית, נהגתי משנה זהירות בכל ענייני הקורונה כפי הוראת מו"ר הראש"ל שליט"א, ואף התחסנתי 2 או 3 חיסונים.
סוף סוף מדברים פה לעניין, כלומר מדברים בלימוד...
ולגופו של עניין, גם אני עברתי על דבריו הנפלאים, וכנראה לא ראית שהסביר את החילוק במה שהקשית...
וביותר כתבת רבותינו... מי הם? האם לא מרן הגרע"י וכל הנ"ל?
גם אני כתבתי כמה דברים לגופם של דברים.
כנראה לא קראת הכל.

עתה נודע הדבר
ניתוח מדויק.
והדבר הוא יסודי בהבנת נפש האדם.
יפה אמרת

חזור
חלק עליון