• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

משנה ברורה עם פסקי הלכות לספרדים - בקשת עזרה

מאיפה העזות לחרוץ ולצאת באמירות על סמך כל מיני השערות!!

אתמהה

הורידו ילקוט יוסף אז הם שונאי מרן?
(ראשית צריך לברר מולם למה, ושנית ילקוט יוסף זה לא הרב עובדיה ודו"ק)
מחילה מכבודו,
כנראה אינך מודע למה שאתה כותב!!
במשנ"ב 'אליבא דהלכתא' לא מוזכר מרן הגרע"י בשום אופן.
בתחילה הביאו את מרן הגר"ע אבל לאחר ששאלו את יו"ר 'אהבת שלום' (וצ"ע על השם שהם בחרו למרות שאין אהבה ואין שלום)
אמר להוריד את פסקי מרן זיע"א.
מכמה סיבות לענ"ד:
א. הם לא פוסקים כמרן זיע"א בהמון דברים.
ב. שלא יגידו ח"ו שהם בעלי בתים.
(מה זאת אומרת ילקו"י זה לא הרב עובדיה??
ברא כרעא דאבוה, ועוד, להביא את הרב עובדיה ולא להביא את פסקי בניו זה לא כ"כ הגיוני,
כי הרי הם המון דנים בתורתו ונושאים ונותנים בפסקיו עד לליבון ההלכה!)

מחילה מכבודו,
כנראה אינך מודע למה שאתה כותב!!
במשנ"ב 'אליבא דהלכתא' לא מוזכר מרן הגרע"י בשום אופן.
בתחילה הביאו את מרן הגר"ע אבל לאחר ששאלו את יו"ר 'אהבת שלום' (וצ"ע על השם שהם בחרו למרות שאין אהבה ואין שלום)
אמר להוריד את פסקי מרן זיע"א.
מכמה סיבות לענ"ד:
א. הם לא פוסקים כמרן זיע"א בהמון דברים.
ב. שלא יגידו ח"ו שהם בעלי בתים.
(מה זאת אומרת ילקו"י זה לא הרב עובדיה??
ברא כרעא דאבוה, ועוד, להביא את הרב עובדיה ולא להביא את פסקי בניו זה לא כ"כ הגיוני,
כי הרי הם המון דנים בתורתו ונושאים ונותנים בפסקיו עד לליבון ההלכה!)
חבר'ה לא להיפגע,
אני דיברתי עם אחד מהתחי"ם הגדולים באורו של מרן בנושא,
הוא אמר לי שלמד ממרן שכל פעם היה רואה ספר של אשכנזים שלא מביאים ממנו היה אומר 'הם הפסידו'
זה הגישה הנכונה
אם הם לא הביאו ילקוט יוסף הם הפסידו
הם רק מחייכים לשמוע שתלמידי רשכבה"ג נפגעים מזה
זה המטרה שלהם.....
ותכל'ס גם הגיונית הם הפסידו כמו שדרשו הפסידו מזה...
סתכלו, אוצר הפוסקים זה פרוייקט שהיה אמור לקום לו מליארד מתחרים, הסיבה הפשוטה שזה לא קרה כי לאף אחד לא היה אינטרס, הם הביאו את כולם, כיבדו את כולם, והצליחו, דרשו אם היו מביאים את מרן היה אותו הדבר הם היו היחידים ובציבור החרדי כולו 'דרשו' היה מושג, אבל הם הפסידו ופתחו שוק שלם לידם, שגרם שגם בשוק האשכנזי יש מתחרים, (לא שמאיימים עליהם אבל כן מאמין שמפריע ליו"ר דרשו שהוא לא הבלעדי), כך לגבי אהבת שלום, הם ערכו את זה בצורה כ"כ מקצועית שאם היו שמים את מרן כול היו עוברים אליהם, אז מה קורה עכשיו? אפי' חסידי הרב בן צין לא מביאים אותו כי גם חסידי הרב בן ציון אוהבים לראות את שאר פוסקי ספרד....
אז חבר'ה אין לנו ממה להיפגע ולזעוק חמס, הם הפסידו....

נערך לאחרונה:
מאיפה העזות לחרוץ ולצאת באמירות על סמך כל מיני השערות!!
אתמהה
הורידו ילקוט יוסף אז הם שונאי מרן?
(ראשית צריך לברר מולם למה, ושנית ילקוט יוסף זה לא הרב עובדיה ודו"ק)
אין לך בושה, לקרוא "עזות" למי שמזהיר מפני אותם צעירים שמחרפים ומבזים את מרן רשכבה"ג בראש כל חוצות, בחוצפה ובעזות שאי אפשר לתאר! כאילו היה כאבק הפורח, בעוד שהוא הגדול מכולם בכוח הפסיקה, בריבוי ובבירור הפסקים, בפער עצום מאחרים עם כל הכבוד להם שהיו ענקיים ומיותר לומר.
ואתה עוד שואל מאיפה העזות?
עולם הפוך ראיתי

אין לך בושה, לקרוא "עזות" למי שמזהיר מפני אותם צעירים שמחרפים ומבזים את מרן רשכבה"ג בראש כל חוצות, בחוצפה ובעזות שאי אפשר לתאר! כאילו היה כאבק הפורח, בעוד שהוא הגדול מכולם בכוח הפסיקה, בריבוי ובבירור הפסקים, בפער עצום מאחרים עם כל הכבוד להם שהיו ענקיים ומיותר לומר.
ואתה עוד שואל מאיפה העזות?
עולם הפוך ראיתי
יש להם ראש ישיבה שהוא גם גדול בתורה מסתמא עשו זאת אחרי התייעצות איתו מה גם שאת הערות איש מצליח לא כתבו אברכים צעירים
לכן צ"ע

נעשתה תערובת בין אהבת שלום לאיש מצליח, אבל שניהם לא טמנו ידם בצלחת [באיש מצליח יש לטיבותא שמזכירים קצת (וחולקים הרבה), ולריעותא שמחקו, והורידו בקודש].
וכל אלה צעירים מפני מרן, אף אחד לא מתקרב לקרסולי קרסוליו כמו שאמר הנאמ"ן.

אני דיברתי על משנ"ב כסא רחמים, שאף אדם לא יבוא ויגיד שהם מתנגדי מרן
לדיוק ודקדוק שבין כסר"ח לביניהם קשר הדוק, הם לא מתנגדי מרן, אלא מתנגדי פסקי מרן
ואם תאמר, מה אסור לחלוק על מרן
נכון או לא נכון, אבל מעל מאתים מקומות שחולקים, בהחלט נחשב מתנגדים.

אבל עצם זה שלא ראיתי אותו בשום מקום אומר שכנראה לא יתפוס
ב"ה עמודי הוראה כן יתפוס בישראל בזמן הנכון כי לבינתיים אני לא מפיץ אלא בארצות הברית (ודוקא כן הולך ונמכר כאן בארצה"ב בקרב בני הישיבות וכוללים לרוב ברוך השם!) ולכן אתה לא תמצא את זה בשום חנות בישראל כי אני לא ממהר להפיץ בישראל (למרות שיש ביקוש רב לזה) עד שאמצא אדם בר סמכא המוכן לטפל בזה שם [בתשלום כמובן].

ב"ה עמודי הוראה כן יתפוס בישראל בזמן הנכון כי לבינתיים אני לא מפיץ אלא בארצות הברית (ודוקא כן הולך ונמכר כאן בארצה"ב בקרב בני הישיבות וכוללים לרוב ברוך השם!) ולכן אתה לא תמצא את זה בשום חנות בישראל כי אני לא ממהר להפיץ בישראל (למרות שיש ביקוש רב לזה) עד שאמצא אדם בר סמכא המוכן לטפל בזה שם [בתשלום כמובן].
ראשית ייש"כ על המלאכה הגדולה.
שנית תנסה להפיץ דרך @מורשת מרן.

מה שהתכוונו לגבי משנ"ב כסא רחמים,
זה שהם סומכים יותר אחר פסקי הנאמ"ן ומנהגי ארם צובא.
הם לא מתנגדים למרן,
הם מתנגדים לחלק מפסקי מרן. (וזו לא עבירה!!)
לבזות ת"ח זה כן עבירה, ולהשמיט את כל המקומות שהביאו ממנו, ולהשאיר רק את המקומות בהם יש להם הערות עליו, זה ביזוי ת"ח!!!

חבר'ה לא להיפגע,
אני דיברתי עם אחד מהתחי"ם הגדולים באורו של מרן בנושא,
הוא אמר לי שלמד ממרן שכל פעם היה רואה ספר של אשכנזיםשלא מביאים ממנו היה אומר 'הפ הפסידו'
זה הגישה הנכונה
אם הם לא הביאו ילקוט יוסף הם הפסידו
הם רק מחייכים לשמוע שתלמידי רשבכה"ג נפגעים מזה
זה המטר שלהם.....
ותכל'ס גם הגיונית הם הפסידו כמו שדרשו הפסידו מזה...
סתכלו, אוצר הפוסקים זה פרוייקט שהיה אמור לקום לו מליארד מתחרים, הסיבה הפשוטה שזה לא קרה כי לאף אחד לא היה אינטרס, הם הביאו את כולם, כיבדו את כולם, והצליחו, דרשו אם היו מביאים את מרן היה אותו הדבר הם היו היחידים ובציבור החרדי כולו 'דרשו' היה מושג, אבל הם הפסידו ופתחו שוק שלם לידם, שגרם שגם בשוק האשכנזי יש מתחרים, (לא שמאיימים עליהם אבל כן מאמין שמפריע ליו"ר דרשו שהוא לא הבלעדי), כך לגבי אהבת שלום, הם ערכו את זה בצורה כ"כ מקצועית שאם היו שמים את מרן כול היו עוברים אליהם, אז מה קורה עכשיו? אפי' חסידי הרב בן צין לא מביאים אותו כי גם חסידי הרב בן ציון אוהבים לראות את שאר פוסקי ספרד....
אז חבר'ה אין לנו ממה להיפגע ולזעוק חמס, הם הפסידו....
זה שהם הפסידו לא פוטר אותנו מחובת המחאה על כבוד ת"ח.
כל אדם שעושה עבירה מפסיד ואי"ז פוטר מחובת מחאה.

זה שהם הפסידו לא פוטר אותנו מחובת המחאה על כבוד ת"ח.
כל אדם שעושה עבירה מפסיד ואי"ז פוטר מחובת מחאה.
חובת מחאה?
אתה מבזה את כל מי שעומד אחרי משנב כסא רחמים
אז תפסיק בבקשה

או שלפחות תחזור בך ( והריני מקיים חובת מחאה כדבריך)

חובת מחאה?
אתה מבזה את כל מי שעומד אחרי משנב כסא רחמים
אז תפסיק בבקשה

או שלפחות תחזור בך ( והריני מקיים חובת מחאה כדבריך)
אני מוחה בכל מי שעומד מאחורי השמטת דברי מרן הראש"ל שליט"א.
ואם אתה לא מצטרף למחאה כנראה שגם אתה נגוע בביזוי ת"ח.

יש הבדל בין למחות בצורה מכובדת לבין לבזות עשרות תלמידי חכמים בלשון שכתבתה.

אין זו מחאה כלל אלא ביזיון התורה

לפני שמוחים על משהו הולכים לברר ולשאול כמה וכמה תלמידי חכמים שאפשר לשאול אותם מדוע זאת.

וממלא כל עוד לא עשיתה זאת ואף אני לא עשיתי הרי שאין להצטרף למחאה זו.

כאן עמד קנה. תעשה מה שאתה חושב ורוצה

בהצלחה

יש הבדל בין למחות בצורה מכובדת לבין לבזות עשרות תלמידי חכמים בלשון שכתבתה.

אין זו מחאה כלל אלא ביזיון התורה

לפני שמוחים על משהו הולכים לברר ולשאול כמה וכמה תלמידי חכמים שאפשר לשאול אותם מדוע זאת.

וממלא כל עוד לא עשיתה זאת ואף אני לא עשיתי הרי שאין להצטרף למחאה זו.

כאן עמד קנה. תעשה מה שאתה חושב ורוצה

בהצלחה
במקום בזיון ת"ח א"צ לבדוק ולברר. עי' פת"ש חו"מ סימן יז ס"ק יא משם השבות יעקב ח"ג סי' צט.

כיון שהעלית את הנושא שוב, ונגעת בכמה נקודות שלא נגעו בהם בעבר, אכתוב כמה נקודות.
א. כמדומה שמשנ"ב איש מצליח הוא היחיד שהשלים את הסט, אבל הביאו רק בקיצור מש על הדף כמו קיצור פסקי החזו"א במשנ"ב הישנים. (וודאי שלא יכבוש...). [ואגב אעיר/אמחה על שבמהדו' החדשה השמיטו את כל הציונים לילקו"י חוץ מהמקומות בהם מעירים על דבריו].
החליפו את כל הציונים לילקוט יוסף בחזון עובדיה.

חזור
חלק עליון