• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

נפילת אפיים בתחנון

בעוד כמה שנים ספר לנו כמה פירות גדלו
אני אישית עושה נפילה, וראו אותי כמה אברכים ושאלו אותי למה אני עושה נפילה? והסברתי להם את הרקע של הסוגיא והבאתי להם את הקונטרס הקצר שכתבתי ושינו את דעתם וכיום הם נופלים על פניהם.
לפעמים גם צריך להכין תשתית לרב גדול שיבוא וישנה את המנהג..

כבודך הוא בעמ"ח קונטרס נפלה נא?

מספיק לראות מי רוב הרבנים המסכימים, ומבינים שאין זה הקו שאותו הורה לנו מרן זצוק"ל ובנו ממשיך דרכו שליט"א.
יפה מאוד!
ולא רק נגד הקו של מרן, אלא נגד הקו של כל גדולי ישראל מנהיגי הדורות
ראיתי את המסכימים על שני הקונטריסים שהועלו לעיל, ובחלקם הם אשכנזים או תימנים הנוהגים לעשות נפ"א ממש, ומתוך הספרדים שנתנו הסכמה וכולם חכמים ואהובים וברורים, אך לא מצאתי בהם כאלו שפשטו פסקיהם בציבור.

לא לא לא!!! לא קרב זה אל זה כל הלילה וכל היום. אני רק העתקתי מה שקיבלתי ממנו במייל כדמותו וצלמו. ותו לא מידי.
כעת בדקתי כאן וראיתי כמה אשכולות שכת"ר כותב נגדו, ובכמה דברים (שחלקם תמוהים ומחודשים כמו זה) מעתיקו בשתיקה, ילמדנו רבינו שורת הדין היכן נוטה?

כעת בדקתי כאן וראיתי כמה אשכולות שכת"ר כותב נגדו, ובכמה דברים (שחלקם תמוהים ומחודשים כמו זה) מעתיקו בשתיקה, ילמדנו רבינו שורת הדין היכן נוטה?
הגר"י משען הולך בדרך סבו הגאון חיד"א שנוהג להעתיק בשתיקה, אבל כל שלא כתב "וכן עיקר" אין אחריותו על הדברים, כנודע.

אני לא נגד אף אחד ח"ו. אני בעד האמת איפה שתהיה.
הגר"י משען הולך בדרך סבו הגאון חיד"א שנוהג להעתיק בשתיקה, אבל כל שלא כתב "וכן עיקר" אין אחריותו על הדברים, כנודע.
זה טעות אני לא מצאצאי החיד"א אלא מצאצאי האור החיים הקדוש והרב שרשי הים ע"ה.

ולהרב שרשי הים כן היה? תשאל את הרה"ג @מוישי ס"ט
אפשר לעיין ב"פרקי תולדות" הנדפס בראש הספר "פאת ים" לגאון הנזכר זיע"א שיצא מחר מבית הדפוס בע"ה. שם מובא אריכות גדולה בעניין "הפרשה הכאובה שהסעירה את העיר איזמיר".

חזור
חלק עליון