• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

סדר וניקיון - בני תורה

מספרים שאחד שאל פעם את אחד הגדולים על כתם שהיה בבגדו האם הוא בגדר "רבב" על בגדו, ואותו גדול השיבו, שאינו יודע אם הוא בגדר "רבב", אבל ודאי שהוא לא בגדר "ת"ח"...

נזדמן לי להיות בסליחות בישיבת אור החיים בירושלים עם האלפים רבים שבאים שם לסליחות מכל הזרמים והחוגים, וכאשר רואים את הציבור הרחב מגיע נקי ומסודר, ופתאום צץ לו איזה בחור או אברך עם כובע מרופט שאני לא יודע מתי העבירו עליו מברשת, אני חוכך בדעתי האם זה לא חילול ה', (ת"ח שיש לו רבב על בגדו חייב וכו' שבת קיד ע"א) איך הם ירצו לחזור בתשובה ולהתקרב לה' כאשר רואים את ההזנחה והניראות הנזכרת אצל אלו מהציבור החרדי.
רבותי, ברגע אחד אפשר להראות טוב ונקי ולקדש שמו ברבים. זה לא מודה וכדו' זו הלכה.
יה"ר שיהיה לתועלת.
מחילה רבי יעקב בתוך עמי אנכי יושבת וכל עוד הבגד לא מלוכלך ואין סירחון אף אחד מהם לא חושב שזה מוזר, הם חושבים שכמו שאצלם חורים במכנסיים זה יפה, גוזמבות ורסטות על הראש ועגילים בכל מיני חורים ונעלים בלי גרבים והמכנסים ברוגז וכו' אני מבטיח לך שהם לא מבינים אצלינו כלום
בליל שבת התארחתי בביכנ''ס רחוק של מסורתיים והיה שם אברך אחד שהשולים של כובעו ירדו למטה מאחורה והחריץ עלה למעלה ואף אחד בכלל לא ידע שיש אצלו משהו מוזר

חזור
חלק עליון