• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

עדות ברורה! מה בירך הרב עובדיה יוסף זצ"ל על במבה? | מרן הראש"ל הרב יצחק יוסף שליט"א

שמעתי סיפור אמתי שקרה. ואני מצוטט:
"לפני עשרים וחמש שנה, בהיותי בחיר צעיר, הייתי נוסע בערך כל שבוע לבית הכנסת סודאי בעיר חולון, לשיעורו של הגאון הצדיק הרב בן ציון מוצפי. והיה שם לפני השיעור רב הרב של בית הכנסת שם, היה קוראים לו הרב עזרא. ראש הכולל. והוא סיפר שם סיפור מזעזע שהסיפור הזה גרם לזעזוע גדול בכל העיר חולון. כך הוא סיפר את הסיפור:
הוא אמר נכנס יהודי אחד לבית הכנסת, וראה אברך מלמד שיעור תורה. ועל השלחן היה מונח ספר ילקוט יוסף. [ספר ילקוט יוסף זה סדרה של אולי למעלה מארבעים ספרים, שכתב אותה מרן הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט"א, בנו של מרן רבינו עובדיה] איך אמרתי פעם הגדרה, זה כל יהודי צריך שיהיה לו את הספרים האלה בבית. אצל החילוניים חייב שיהיה אינציקלופדיה או מילון אבן שושן אלף אלפי הבדלות. חייב יהודי שיהיה לו ילקוט יוסף בבית. כי כל בעיה שאתה נתקל בהלכה, לך תחפש מה ההלכה בדיוק, אתה שניות מוצא. לוקח את הספר מסודר לך לפי תפילה, ברכות, שבת, דיני חינוך קטן, חגים, הכל. אתה מוציא, אתה מסתכל, רואה את התשובה במקום. והכל בשפה ברורה, שפה יפה, שפה נעימה. זה ספר שיצא אני חושב במאות אלפי עותקים, ואלפים לומדים בו בכל יום ויום, ספר חשוב מאוד.
והוא ראה את הספר ילקוט יוסף מונח על השלחן, ועליו היה קליפת תפוזים על הספר. אמר לאותו אחד שמלמד שם, סלח לי יהודי עמך ישראל, תוריד את הקליפה מהספר. אמר לו אותו אחד, קליפה על קליפה זה מותר. שמעתם? איזה רשע?
הרב סיפר, שלמחרת אלה שהיו בשיעור הזדעזעו בדברים, וכמה קמו ומחו בדברים, ולמחרת אותו מלמד שלימד, היה בחור צעיר, לא קם משנתו בעוונות הרבים.
אתה פוגע בספר קודש? אתה יודע כמה עמל על כל ספר וספר? עד שכותבים הלכה? אפילו שההלכות באות שם בקצרה, אתה יודע כמה עמל וכמה טורח וכמה ברורי הלכה להגיע לאותה הלכה? וכמה הוצאה כספית? וכמה ספר שכותבים אותו כמה הגהות וכמה עמל יש בספר הזה עד שיוצא בכלל לאור. ואתה בא ואומר קליפה על קליפה רחמנא ליצלן? להגיד דבר כזה על ספר קדוש? זה מה שאמר רבינו הפלא יועץ, חייב לכבד את הספרים כל ספר וספר, כי זה המלבושים של המלך".
מעשה זה היה עם ר' אברהם סימן טוב שאנחנו נמצאים בשלושים להסתלקותו, וראה מעשה זה באחד מבתי המדרש בבית וגן, וצעק על אותו אחד בחוזק גדול. ואמר לו כמו שנכתב לעיל. ולאחר כמה שבועות, עשה בביתו קידוש, שתה מהיין וישב על כסאו והלך לבית עולמו בפתע פתאום.
ובהספד השבעה על חכם אברהם הנ"ל סיפר זאת מרן שליט"א, ואמר שהיה המעשה עם אחד מספריו של מרן (ובבית אמר לנו, מה אתה רוצה שאספר על עצמי, ואמנם גם ילקו"י מלא מפסקיו של מרן).

תראו מה הקשה עוד על הגאון יצחק יוסף
לא מסתייה דלא גמר תיובתא נמי מותיב
הצג קובץ מצורף 17278
הצג קובץ מצורף 17279
זכורני לפני למעלה מעשור שנכנסתי לאיזה בית מדרש ובדיוק דיבר שם אחד, והעיר על הילקו"י בערך בסגנון זה. ואחד הנוכחים פתח ילקו"י ואמר לו שהמקור שלו זה חזו"א!!!
אז הוא השיב שהוא לא ראה את החזו"א, אבל...
ונשאר בדעתו.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
ובהספד השבעה על חכם אברהם הנ"ל סיפר זאת מרן שליט"א, ואמר שהיה המעשה עם אחד מספריו של מרן (ובבית אמר לנו, מה אתה רוצה שאספר על עצמי, ואמנם גם ילקו"י מלא מפסקיו של מרן).
ליתר דיוק: מרן אמר בשבעה כך: שאותו אברך היה אברך ליטאי (לא בחור, כמו שציינו לעיל), והניח את הקליפות על הפסקים של מרן, לא על הספר של מרן , וודאי שבתוך הילקו"י כלולים גם הפסקים של מרן.
ואגב מרן שליט"א סיפר זאת גם בניחום אבלים, ושם שהיה בפורום מצוצמם, אמר מפורש שסיפור זה היה עם הילקו"י.

מצורף קישור עם הסיפור (לא זוכר באיזה דקה בדיוק):

יש אחד מבאר שבע (בעל תשובה) שחיבר ספר בשם המאיר לארץ על הלכות ברכות לראות ולא להאמין איך בן אדם כותב כך על גדולי ישראל . חוצפה !!!!
לא יודע אם ההגדרה הנכונה זה חוצפה.
הייתי יותר מגדיר אותו כמשוגע, חסר דעת, ואומלל גדול. וצריך הרבה רחמי שמים.

ובענין ברכת הבמבה:
מצורף קישור, למאמר בנושא שנכתב בצורה יפה ומסכמת. עם עדויות נוספות שלא הובאו עד כה.
כמו"כ אם שאיני כדאי, עדותי נאמנה, ששאלתי את הגר"י אפרתי, מה דעת הגריש"א בזה, והשיב לי, פשוט שדעתו לברך האדמה.

ובענין ברכת הבמבה:
מצורף קישור, למאמר בנושא שנכתב בצורה יפה ומסכמת. עם עדויות נוספות שלא הובאו עד כה.
כמו"כ אם שאיני כדאי, עדותי נאמנה, ששאלתי את הגר"י אפרתי, מה דעת הגריש"א בזה, והשיב לי, פשוט שדעתו לברך האדמה.
גם אמר לי שדעתו לברך על שניצל שהכל, ואח"כ ראיתי תשובה של הגריש"א שכותב אחרת.
עם כל הכבוד לכל המשבקי"ם, הם בכלל לא אלו המוסמכים להעביר את הדעה של הרבנים בפרט לא בענייני הלכה.

גם אמר לי שדעתו לברך על שניצל שהכל, ואח"כ ראיתי תשובה של הגריש"א שכותב אחרת.
עם כל הכבוד לכל המשבקי"ם, הם בכלל לא אלו המוסמכים להעביר את הדעה של הרבנים בפרט לא בענייני הלכה.
אבל כאן זה בא בתוספת למה שהרב יצחק כותב במכתבים (ו)מה שהרב אלקנה ישראל מעיד בספר "אבא באהל ביתי" ששאל את הרב אלישיב.

ובענין ברכת הבמבה:
מענין מה שכותב שמרן זיע"א אמר ביזדים לברך על במבה האדמה.
מישהו יכול למצוא זאת?

מענין מה שכותב שמרן זיע"א אמר ביזדים לברך על במבה האדמה.
מישהו יכול למצוא זאת?
יש לי הקלטה של זה. מפורש מרן אומר לברך אדמה. איך אני שולח לך?... כי אי אפשר להעלות לכאן הקלטה. אחרי זה תמיר את זה ותעלה שכולם ישמעו.

יש לי הקלטה של זה. מפורש מרן אומר לברך אדמה. איך אני שולח לך?... כי אי אפשר להעלות לכאן הקלטה. אחרי זה תמיר את זה ותעלה שכולם ישמעו.
אתה יכול לשלוח לי ואני אעלה. (אין את זה בשיעורים ביוטיוב?)

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון