• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

עדות ברורה! מה בירך הרב עובדיה יוסף זצ"ל על במבה? | מרן הראש"ל הרב יצחק יוסף שליט"א

דהיינו שאחרים 'הצליחו' לשנות את דעתו של מרן, אתמהה????
ח"ו, אלא כוונתו שיש אחד המגיע לשמוע את דעתו נטו, ולא מנסה לשמוע ממנו האם מסכים לדעת השואל.
ויש המגיעים לרב, ואחרי שהרב אומר להם את דעתו (או עוד לפנ"ז) מציגים את דעתם ולוחצים לשמוע האם יש "צד" כזה, וברגע שהרב מסכים איתם שיש "צד" זה, כבר בטוחים או עכ"פ מציגים זאת, שמסכים עם דעתם. בעוד שהוא לא הסכים איתם שכך ההלכה, אלא הסכים איתם שיש כזה צד.
ותן לחכן ויחכם עוד. ואמ"ל.

לפי זה לא צריך שהתירס יהיה מזן מיוחד. ולפ"ז על כל חטיפי התירס תברך האדמה אף שהם מקמח. ועוד מאי שנא מפלאפל במילואים?
אני אישית באמת אוחז שעל כל חטיפי התירס יש לברך אדמה, כי כולם לא נעשים מהזן של התירס המתוק.
אלא שעדיין לא זכיתי להעלות טעמיי על הכתב, ולהציגם בפני מי שגדול הלא הוא מרן הראש"ל שליט"א.
עי' בספר ברכה נאמנה וכן הרב ללוש שאומרים שמברכים שהכל על שאר חטיפי תירס, הם מספק כי לעיתים עושים אותם מתירס רגיל
ולא כמו הבמבה שא"א לעשות מתירס רגיל אלא רק מהזן המיוחד

עי' בספר ברכה נאמנה וכן הרב ללוש שאומרים שמברכים שהכל על שאר חטיפי תירס, הם מספק כי לעיתים עושים אותם מתירס רגיל
ולא כמו הבמבה שא"א לעשות מתירס רגיל אלא רק מהזן המיוחד
תברר את המציואות ותראה שזה לא מהזן הנמכר בשימורים או קלחים.

מה הנפק''מ בוטנים ותירס אותה ברכה וכ''ש שזה תירס מזן מיוחד שברכתה אדמה
עיין שלחן המערכת ערך ב
התכוונתי שכל מה שמרן שליט"א כתב לברך על הבמבה אדמה זה בגלל התירס, דהבוטנים זה רק ציפוי ולא בסיס הבמבה, ועל זה כתבתי שיעיין בשלחן המערכת ערך ב - במבה

התכוונתי שכל מה שמרן שליט"א כתב לברך על הבמבה אדמה זה בגלל התירס, דהבוטנים זה רק ציפוי ולא בסיס הבמבה, ועל זה כתבתי שיעיין בשלחן המערכת ערך ב - במבה
אה"נ, אבל שאלתו היתה שלעניין דינא אין הבדל, ואם מחמת שחשב שזה מבוטנים אמר לברך האדמה, כ"ש כזה עשוי מתירס ויש סניפים נוספים.

בעת שכתבתי בנושא זה ביררתי עם כמה חברות כמו אוסם, לולו, שושו, ועוד וכך עלה מדברי גורמי הכשרות (כוונתי לגוף הסמכותי הראשי ביותר שיכולתי להגיע אליו, אם באוסם אז לרב חרל"פ...) וגם עם גורמי המקצוע,
השתדלתי להתקשר יותר מפעם אחת, לצורך כך.
בתחילה סירבו לענות, ולאחר הזדהות שאני רק כותב בנושא הלכתי הסכימו לענות.
מעניין שאחד מרבני הכשרויות שאל אותי מה אני רוצה לפסוק.... כמובן שלא עניתי והתחמקתי בכך שאני רק באמצע לכתוב ושאשמח אם יוכל להתקשר אלי הוא בכדי לשמוע את המסקנה (כמובן שלא קיבלתי ממנו טלפון...)

אז למסקנה המקור לדברי הוא לפי בדיקות שעשיתי, אם יש מי שרוצה לחזור על בדיקה זו, זה טוב מאוד גם כי הם יכולים לשנות את הדברים, וגם כי לא תמיד ניתן לסמוך בפלא' על דבריהם אלא רק במפעל כמו שביקר מרן הראש"ל שליט"א במגדל העמק

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון