• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

רבותי מהפכה

כמו ששאלו את אריה דרעי או אלי ישי בתוכנית טלוויזיה ( לא שראיתי אלא אמרו לי שזה מפורסם) איך אתם שולחים ללמוד אצלם והם בלעו את הלשון מול כל המדינה
מסכן מי שלומד דוגמא מפוליטיקאים.
אנחנו לומדים דוגמא רק מגדולי התורה. וכשהם ורים לנו משהו גם אזה נראה לנו כשמאל אנחנו מבינים שזה ימין.

לא כתבתי שכל הרבנים עושים זאת מאותו שיקול, כתבתי רק על מו"ר.

לא מדובר על פוליטיקאים - תמשיך לנסות להקטין את העומד מולך... מדובר על כל דמות שנוהרים אחריו כולל דמות רבנית ככל אשר תהיה

ואיני יודע מי זה "מו"ר" שאתה כותב. וגם לא מעוניין להעלות כאן שמות. הכלל הוא שווה לכולם כולל כולם מדרשנים עד ראשי ישיבות עד פוסקים כולם! (ומי שחריג שייתן הסבר למעשיו כי הציבור טועה אחריו ), כל מי שרוצה להרים קרנה של תורת יהדות ספרד אינו יכול לומר לשומעי לקחו לעשות משהו אחד והוא עצמו לא נאה מקיים לא ייתכן כדבר הזה. שבנו או בתו נוהגים כמו עדה אחרת מתחתנים אחרת מדברים אחרת בלימוד מחמירים אחרת ועוד כהנה וכהנה , המעשים מוכיחים יותר מהדרשות היפות.

אגב אני לא נמנה על חוג הרב מאזוז והרב אמסלם. אבל לדעתי הרב הספרדי האמיתי זה הוא כי עד כמה שידוע לי הוא לא חקיין שלהם בכלום (תקנו אותי אם אני טועה) - ובזמנו אמסלם קרא לש"ס תנועה ספרדית ליטאית, לא הבנתי בזמנו מה הוא רצה, היום אני חשב שיש צדק בחלק מדבריו.

אני סיימתי את הדיון (למרות שיש לי מה לענות על כל שאלה שישיבו לי אחר הודעה זו). כל מי שצפה בדיון זה שיחליט עם מי הצדק ומה הוא חושב.

לא מדובר על פוליטיקאים - תמשיך לנסות להקטין את העומד מולך... מדובר על כל דמות שנוהרים אחריו כולל דמות רבנית ככל אשר תהיה

ואיני יודע מי זה "מו"ר" שאתה כותב. וגם לא מעוניין להעלות כאן שמות. הכלל הוא שווה לכולם כולל כולם מדרשנים עד ראשי ישיבות עד פוסקים כולם! (ומי שחריג שייתן הסבר למעשיו כי הציבור טועה אחריו ), כל מי שרוצה להרים קרנה של תורת יהדות ספרד אינו יכול לומר לשומעי לקחו לעשות משהו אחד והוא עצמו לא נאה מקיים לא ייתכן כדבר הזה. שבנו או בתו נוהגים כמו עדה אחרת מתחתנים אחרת מדברים אחרת בלימוד מחמירים אחרת ועוד כהנה וכהנה , המעשים מוכיחים יותר מהדרשות היפות.

אגב אני לא נמנה על חוג הרב מאזוז והרב אמסלם. אבל לדעתי הרב הספרדי האמיתי זה הוא כי עד כמה שידוע לי הוא לא חקיין שלהם בכלום (תקנו אותי אם אני טועה) - ובזמנו אמסלם קרא לש"ס תנועה ספרדית ליטאית, לא הבנתי בזמנו מה הוא רצה, היום אני חשב שיש צדק בחלק מדבריו.

אני סיימתי את הדיון (למרות שיש לי מה לענות על כל שאלה שישיבו לי אחר הודעה זו). כל מי שצפה בדיון זה שיחליט עם מי הצדק ומה הוא חושב.
נביא!!!
יודע לענות על כל השאלות לפני שיודע מה הם!!!

אתה יכול למנות שמות של 10 רבנים שאמרו לשלוח את הילדים למוסדות ספרדיים ולא ליטאים?

אם זמנך יקר לך - למה אתה מבזבז אותו לעבור על הונאת דברים ולכתוב משפט כמו "שאדם לא יודע היסטוריה אבל מדבר בלי סוף" - תשמור על הכבוד כי יכול להיות שעומד מולך מישהו שיודע הרבה יותר ממך...

הוא כתב בהחלט- אולי יכול להיות שזה הרב בן ציון חי עוזיאל, הוא כתב את זה בהקשר הנישואין ברבנות בימים בין המצרים זה לא עיקר הנושא כאן אז לטרחתי להביא את הציטטה

אבל לא על זה בנוי הכל, אתה יש לך תשובות לשאלות החמורות שעולות כאן
בוא נתחיל מהסוף
אני לא רואה כאן שום שאלה חמורה, רק פטפטת וברברת בלי טעם, על נושא שבכלל לא קשור אלי, אני ב"ה ספרדי גאה שלא מחפש כלום אצל האשגנזים כי יש לי הכל, והבחורים שלי יותר ספרדים ממני (בזכותי...) עד שהם טוענים שאני משתכנז....
להביא מה שכתב מרן רבינו על מי שכתב כדי להביא ראיה לדבריך זה עוול והוצאת דברים מהקשרם, ולכן לא אעשה זאת
ובכל אופן אם אתה מרגיש שעשיתי לך אונאת דברים אני מתנצל ומבקש מחילה
מבחינתי אדם שכותב בבמה ציבורית צריך לקחת בחשבון שיש אנשים כמוני [וכשאני כותב אני לוקח בחשבון שיש יותר גרועים ממני..] שיענו לו בלי עטיפה של צמר גפן
ולגבי מה שכתבת
תשמור על הכבוד כי יכול להיות שעומד מולך מישהו שיודע הרבה יותר ממך...
מגיע לך שכר שיחה נאה, כי זה לא שאתה יודע הרבה יותר ממני, אלא שפשוט אני לא יודע כלום

מסכן מי שלומד דוגמא מפוליטיקאים.
אריה דרעי מזמן לא פוליטיקאי.
הפכו אותו לאחד מגדולי הרבנים...
מספיד את גדולי ישראל בלויה. כותב מאמרים בעלוני הרשת וכו'
ישנם חוגים שאצלם ההפרדה ברורה - רב הוא רב, ופוליטיקאי, חשוב ככל שיהיה הוא רק פוליטיקאי. משא"כ אצל החתן דנן

רבותיי, הרעיון כאן הוא פשוט מאד, שכל אחד יכתוב האם הוא מקבל גישה כזאת שרב יאמר ללכת בפסקי הספרדים והוא לא עושה ככה "ומחקה אחרים" הן בחינוך ילדיו הן בהופעתו או כל מיני חומרות שבאים ממקור של חוסר גאווה עצמית, או שהוא לא מקבל גישה כזאת

בלי לסטות למה שאתה נוהג (אנשים פה עונים לי מה הם עושים, זה לא הנושא כאן) ומה הרב שלך עושה לשם שמיים ואינך מערער עליו. השאלה כאן ברורה מאד - מה הינך חושב על הגישה הזאת של רבנים ספרדים שמחקים אשכנזים, האם זה ירים קרנה של יהדות ספרד- כן או לא?? פשוט לענות בקצרה.

רבותיי, הרעיון כאן הוא פשוט מאד, שכל אחד יכתוב האם הוא מקבל גישה כזאת שרב יאמר ללכת בפסקי הספרדים והוא לא עושה ככה "ומחקה אחרים" הן בחינוך ילדיו הן בהופעתו או כל מיני חומרות שבאים ממקור של חוסר גאווה עצמית, או שהוא לא מקבל גישה כזאת

בלי לסטות למה שאתה נוהג (אנשים פה עונים לי מה הם עושים, זה לא הנושא כאן) ומה הרב שלך עושה לשם שמיים ואינך מערער עליו. השאלה כאן ברורה מאד - מה הינך חושב על הגישה הזאת של רבנים ספרדים שמחקים אשכנזים, האם זה ירים קרנה של יהדות ספרד- כן או לא?? פשוט לענות בקצרה.
הגישה שלי היא שאנחנו הפשוטים איננו צריכים לחנך הרבנים.

אתה מודה שאתה רוצה ללכת בדרכם? אם כן אז תשלח לאשכנזים, ואם כן, אז ממילא יהדות ספרד תמשיך להיות רודפת אחרי אחרים, ואם כן , תמשיך ההפליה והנחיתות ועוד ועוד ועוד, ואם ככה, אי אפשר אחרי זה לבוא לבחורי ישיבות ולומר להם לכו בדרך של מרן, שהרי אנחנו יוצאים בעקבות הרבנים שלא הולכים בדרכו, ואם כן אתה מוחק את מה שמרן ייסד... הבנת את השרשרת או לא?

אתה מודה שאתה רוצה ללכת בדרכם? אם כן אז תשלח לאשכנזים, ואם כן, אז ממילא יהדות ספרד תמשיך להיות רודפת אחרי אחרים, ואם כן , תמשיך ההפליה והנחיתות ועוד ועוד ועוד, ואם ככה, אי אפשר אחרי זה לבוא לבחורי ישיבות ולומר להם לכו בדרך של מרן, שהרי אנחנו יוצאים בעקבות הרבנים שלא הולכים בדרכו, ואם כן אתה מוחק את מה שמרן ייסד... הבנת את השרשרת או לא?
אל תעמיס בדעת רבינו זיע"א את דעתך, ואל תבוא בטענות.
מעולם לא שמענו ממנו לשלוח את הילדים רק למוסדות ספרדיים.
ומה אני עושה באופן אישי זה ממש לא מעניין.

שים לב שאתה מתחמק מתשובה....

ובהחלט אני יעמיס דעת רבינו אחרי שהוא בנה קו מוסיים בהלכה והשקפה , ואתה בא בטענה שאתה הולך אחרי זה רבנים שלא הולכים בדרכו ואתה אחרי זה מנפנף בדגל של מרן!?! תגיד מתוך הסמינר וגם הישיבה הליטאית אתה גם מנפנף בדגל של רבינו?! לדעתי אתה סותר דבריך.

אל תספר לי מה אתה עושה זה לא מעניין אף אחד, תענה על הגישה , כיצד יתקיים בבני ספרד "ויגבה לבו בדרכי ה'" כאשר אתה הולך לרעות בשדות זרים? תסביר לכולם איך אתה מרים קרנה של יהדות ספרד בשעה שאתה מחכה אשכנזים וצועד בדרכם?

ולשיטתך, אם הם היו מורים משהו בהלכה היפך מרן? מה הייתי עושה באותו רגע? אם תענה לי שהיית מקשיב למרן, אז גם כאן ההנהגה שלהם היא היפך מרן אז מה אתה חולק?. ואם תענה לי שהיית מקשיב להם, אז אתה לא בקו של מרן אז אין לך בכלל קשר לפורום כאן כנראה אתה רוצה להרים קרנה של יהדות מזרמים אחרים. תחליט איפה אתה נמצא

אל תספר לי מה אתה עושה זה לא מעניין אף אחד, תענה על הגישה , כיצד יתקיים בבני ספרד "ויגבה לבו בדרכי ה'" כאשר אתה הולך לרעות בשדות זרים? תסביר לכולם איך אתה מרים קרנה של יהדות ספרד בשעה שאתה מחכה אשכנזים וצועד בדרכם?
לא רואה שום קשר בין הדברים.
להרים קרנה של ספרד, זה שב"ה רבים רבים חזרו למקורות, ונתרבו בני הישיבות, והאברכים עמלי התורה, ובנות ישראל כשרות, ובנות בית יעקב צנועות בלי עין הרע כן ירבו.
באיזה מוסד הם/ן למדו, זה ממש לא מעניין.

לגבי מה שטענת שאני מחנך רבנים. תענה לי בבקשה על זה:, אם הם היו מורים משהו בהלכה היפך מרן? מה הייתי עושה באותו רגע? אם תענה לי שהיית מקשיב למרן, אז גם כאן ההנהגה שלהם היא היפך מרן אז מה אתה חולק?. ואם תענה לי שהיית מקשיב להם, אז אתה לא בקו של מרן אז אין לך בכלל קשר לפורום כאן כנראה אתה רוצה להרים קרנה של יהדות מזרמים אחרים. תחליט איפה אתה נמצא

לא רואה שום קשר בין הדברים.
להרים קרנה של ספרד, זה שב"ה רבים רבים חזרו למקורות, ונתרבו בני הישיבות, והאברכים עמלי התורה, ובנות ישראל כשרות, ובנות בית יעקב צנועות בלי עין הרע כן ירבו.
באיזה מוסד הם/ן למדו, זה ממש לא מעניין.
אבל זה העניין בדיוק, שמה שלא מעניין אותך, עניין מאד את מרן, ולכן הוא היה נלחם בפסק הלכה איתם אם זה פאה אם זה לגבי רוב יין אם זה לגבי כללי פסיקה אם זה אפילו שהיה מגחך על הריח שנודף מהם ביז בתמוז כמו שמפורסם בוידאו ועוד ועוד, הוא עשה מזה עניין יותר ממך כי הוא הבין שצריך להעמיד את הדור הזה. ואתה כותב שאין שום קשר....

חזור
חלק עליון