• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

רבנו ראובן אלבז

אם אפשר אני מאוד ישמח
כמובן זה צילם ידידיה מ.
ומידה ואתה מפרסם את זה או הבעלים שלך 'המוביל' בלי קרדיט תמונה.

יהיה תביעה כמו שקיבלו לוח הקהילות של הרב זעפרני!

בהמשך נשלח תמונות יותר ברורות.

IMG_0002.JPGIMG_0004.JPG

כמובן זה צילם ידידיה מ.
ומידה ואתה מפרסם את זה או הבעלים שלך 'המוביל' בלי קרדיט תמונה.

יהיה תביעה כמו שקיבלו לוח הקהילות של הרב זעפרני!

בהמשך נשלח תמונות יותר ברורות.

הצג קובץ מצורף 15573
נראה הרב גרשון חיטמן
יו"ר מעיין אלפיים

כשזכיתי ללמוד בישיבה הקדושה, כמעט ולא היה תחנון כלל.. מרוב שהרב כל יום מוהל או סנדק
לא בהכרח. בשבע ברכות שלי התבקשתי מהרב (לא ישירות, כמובן) לבוא להתפלל שחרית בישיבה בשביל שלא יהיה תחנון. (זה עוזר לרב הרבה. כידוע ליודעים)

מיהו הרב בנימין? (גמליאלי?)
מיהו חכם מנשה מנשה?
מה תפקידו של הרב חורש?
כמדומני שעל הראשון ענו.
חכם מנשה מנשה שעלה השמימה במוצ״ש האחרון, היה משיב חשוב בישיבה. לספר על מעלותיו במקלדת צנועה זו, קצרה למדי. מדובר במלאך בדמות אדם, לא פחות ולא יותר.
הרב חורש הוא אחד מהר״מים (לא יודע איזו רמה כעת, כשלמדתי אצלו הוא היה רמה ג׳).

כמדומני שעל הראשון ענו.
חכם מנשה מנשה שעלה השמימה במוצ״ש האחרון, היה משיב חשוב בישיבה. לספר על מעלותיו במקלדת צנועה זו, קצרה למדי. מדובר במלאך בדמות אדם, לא פחות ולא יותר.
הרב חורש הוא אחד מהר״מים (לא יודע איזו רמה כעת, כשלמדתי אצלו הוא היה רמה ג׳).
עד לפני כמה שנים הוא היה רמה ה׳ בערך, אם מחשיבים את הכיתה של ראש הישיבה או לא..
בין היחידים שראש הישיבה נתן להם לדבר בכיסאו אני חושב לא?

עד לפני כמה שנים הוא היה רמה ה׳ בערך, אם מחשיבים את הכיתה של ראש הישיבה או לא..
בין היחידים שראש הישיבה נתן להם לדבר בכיסאו אני חושב לא?ֿ
אני עצמי הייתי בישיבה 4 שנים (לא כולל בכולל של הישיבה) ונשוי 5 שנים. הייתי בכיתה שלו בשנה ראשונה. זה אומר, אממ, לפני 9 שנים. (ואו אני זקן).
אז הוא היה ברמה ג׳, הוא לימד פשט תוס׳ בזמנו.
השינויים שנעשו מאז שאני מודע לכך - הרב חיים (אלבז. אחד מבניו של הראש ישיבה) עבר ללמד אחרי הרב חיון, בעיקרון הוא לימד בקיאות בתוס׳. אז הרב חורש עבר ללמד רמה ד׳.
אם נעשה מאז שינויים נוספים אין לי שמץ.
את הכיתה של הראש ישיבה פחות מחשיבים כחלק מהרמות, כי הוא מלמד מאד בסגנון של הרב יצחק-הרב בנימין (אין באמת הבדל), ונותן יותר השקפה. (אני אישית לא הייתי בכיתה הזו, אך בתקופה שבה הייתי בכיתה של הרב יצחק התייעצתי איתו על כך והוא אמר לי שאין לי צורך בזה; כמדומני שכבר כתבתי זאת כאן בנושא)

בין היחידים שראש הישיבה נתן להם לדבר בכיסאו אני חושב לא?
שכחתי לענות לשאלה זו.
הרב חורש עצמו מעביר שיעור כל ראש חודש (ערב ראש חודש?) לכל הישיבה, כן הוא יושב על בימת הארון איפה שהראש ישיבה ג״כ מעביר שיעורים, אך לזיכרוני אף אחד לא יושב על הכסא שלו, ופשוט.

חזור
חלק עליון