• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שאלות מקו ההלכה י"ב אלול תשפ"ג - גזל, ברכות, רב קו, גזל מהמדינה, עזרה לגוי, ק"ש על המיטה | הרב שמעון ללוש

השיעור השבועי שע"י קו ההלכה הספרדי, מבית הכנסת "זכרון דליה" אלעד,
להשים לב לשינוי: כל יום "שלישי" בערב בין השעות 20:30-21:15
ניתן להאזין בשידור חי בקו התפילות בטלפון: 0722575766 ‏‏‏‏

תוכן השיעור: גזל, ברכות, רב קו, גזל מהמדינה, עזרה לגוי, קריאת שמע על המיטה, ועוד
(מתוך השאלות האקטואליות שנשאלו במשך השבוע בקו ההלכה)

השאלות:

א. אחותי עשתה קורס לימודים, וקיבלה את החומר, האם מותר לי ללמוד את החומר שהיא קיבלה?

ב. אם אכלתי ושתיתי בבית, וסיימתי והתעסקתי בעוד עניינים אח"כ, ואחרי שירד קצת האוכל אני רוצה לשתות כוס תה, האם אני צריכה לברך עליו?

ג. מה ההגדרה של הסיח הדעת משתיה שאדם שותה בביתו?

ד. האם חייב לתקף בנסיעה באוטובוס עם רב-קו, או שמהמדינה אין גזל, והאם יש הבדל אם כבר נסעתי ולא שילמתי?

ה. יש לי אחים גויים מהאבא, שגרים בכפר שבחו"ל, והמצב שלהם דחוק, האם מותר לי לעזור להם כספית, ואם אבא ישמח מזה האם זה כיבוד אב?

ו. אמרו לי שאפשר לומר קריאת שמע שעל המיטה כבר מתחילת הערב, זה מאד יקל עלי, האם זה נכון?

ז. מי שהתפלל ערבית מבעוד יום, האם יכול להצטרף אחר כך לסליחות שאומרים לפני השקיעה?

ח. מי שבאמצע תפילת ערבית מוקדמת וסיים ברכת מחיה המתים, ושומע מהמנין הסמוך לו קדושה, האם יענה עמהם?

[ניתן להאזין/לצפות בשיעורי הרב בקול הלשון בטלפון: 03-6171111 להקיש *7 ואז קוד 972202 וכן בקישור: https://www.kolhalashon.com/New/RavDaf/RavInfoD.aspx?RavID=972202&English=False&Lang=Hebrew]

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון