• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שמירת 6 שעות אחר מאכל שהיה בשקית בתוך סיר בשרי.

רבותי אני ב"ה מחובר לפורום אוצה"ח אני חושב שכדאי לעיין שם איך מתנהל פורום די לעקיצות והונאת דברים אני מפנה את הדברים גם לרב אוזן
נכון שיש פה הרבה חברים שלך אבל התורה קודמת לכל צריך לדעת שיש הרבה פנים לתורה ולכבד את כולם מה שמותר לרב הראשי לדבר לא מותר לכל צוציק ואפרוח של נפקחו עיניו הכותב בכאב יחא"צ ס"ט
נראה לבינתיים שכב' מנהל שיח רדוד
יש לך מעמד בתור רב שמוסר שיעורים במוסיוף ועוד מקומות, כותב בתור הזהב של עיתון הדרך, מתפרסם באתרים כמו jdn וכו'.
חושבני שלא מתאים שתנהל כאן שיג ושיח כאחד האדם, זה יכול לגבול בחילול ה', בפרט לת"ח כמוך !
ולכן או שתתנתק מהאתר לצמיתות
או שתמשיך להיות איתנו, אבל תכתוב רק דברם לענין, תתמקד בעיקר בעניינים הלכתיים, אל תרד ברמה... תשמיע כאן באתר רק "דברים הנשמעים", ולא דברים שאינם נשמעים שמצוה שלא לאומרים (יבמות סה:) וד"ל...

לעצם השאלה:
ראיתי שנח' בזה
לדעת שבט הלוי (הבית בכשרותו הערה קז) מותר בשקית ניילון כיון שהיא נחשבת אטומה והטעם לא עובר, אבל בנייר כסף יש להחמיר כיון שאינו אטום לגמרי.
אבל לדעת הגרח"ק (בנתיבות ההלכה חלק מו) אסור בכל אופן.
ויל"ע שביצה בקליפתה אסורה כמ"ש הפוסקים, ויל"ע לדעת הפוסקים שהתירו בשקית מ"ש מביצה שאסורה.

נראה לבינתיים שכב' מנהל שיח רדוד
יש לך מעמד בתור רב שמוסר שיעורים במוסיוף ועוד מקומות, כותב בתור הזהב של עיתון הדרך, מתפרסם באתרים כמו jdn וכו'.
חושבני שלא מתאים שתנהל כאן שיג ושיח כאחד האדם, זה יכול לגבול בחילול ה', בפרט לת"ח כמוך !
ולכן או שתתנתק מהאתר לצמיתות
או שתמשיך להיות איתנו, אבל תכתוב רק דברם לענין, תתמקד בעיקר בעניינים הלכתיים, אל תרד ברמה... תשמיע כאן באתר רק "דברים הנשמעים", ולא דברים שאינם נשמעים שמצוה שלא לאומרים (יבמות סה:) וד"ל...
אמת לאמתה. חבל לבזבז זמן ולקשקש... עדיף לענות עניינית.

למרות שנפגעתי.. אני מוחל לך.
וזה האבל הגדול על מרן שממשיך עד היום העדרים עדרים וקרעים קרעים שנהיו דבר שבשגרה אצלנו הספרדים!
ואני לא חסיד או תלמיד של הגר"מ מאזוז שליט"א אלא של מרן זצ"ל ובנו יבלחט"א
מרן הראשון לציון צעק בהלוויה שצריך לשמור על האחדות. לצערנו, צעירי הצאן גורמים לכך שזה לא נשמע...

חזור
חלק עליון