• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

תמונה בשידוכים

זה חזל מפורש שצריך להיות בסדר עם מי שאתה מתחתן איתה.לכן , אם מראש אין שום סיכוי,אז בשביל מה?
בשביל זה מבררים היטב היטב, ואז נפגשים.

אם זה מצד המציאות,אז אני לא מדבר - בזה אני באמת לא בקיא ,וזה שיקול אחר
אני דיברתי רק במצב שבו התמונות בוודאות לא מתגלגלות וכו'
המציאות שהתמונות מועברות הלאה והלאה.
תברר

תגידו לי אתם נורמאלים ???
בחור מקבל תמונה למייל או לא יודע לאיפה מי ערב לכך שהתמונה תימחק ???
מה אנו לא יודעים שאין אפוטרופוס לעריות ישנה איזו ישיבה אחת ולא אנקוב בשמה שבחור שם אומר לי תשלח לאבא תמונה
אתם מבינים או עדין לא ???
ומי יקח ערבות על כל הבלאגן ???
אני פשוט מזועזע איך יתכן שאברכים יקרים מצדדים להתיר נבלה כזאת .
תתיר בהתחלה רק לאמא ובהמשך זה יטפטף לבחור .

ככל שאנו נכנע לתכתיבי הדור אז הדור הבא יפתח יותר
גם בנושאים אלו ....

והחי ????
יתן אל ליבו

נערך לאחרונה:
לי יש חבר שכבר שנים יוצא לשידוכים שסבל מאוד מאוד מהנושא הזה והיה מטייל בכל רחבי הארץ ובסוף מגיע לקצה השני בשביל שידוך שבכלל לא היה מתחיל מעיקרא והיה מבטל סדרים וחברותות ומה לא עבר, עד שהחליט לשבור את עקשנותו וביקש תמונות והלך לשאול רב גברא רבה ומוכר מאוד בציבור והתיר לו הרב לשלוח תמונה, ובאותה נשימה לבחור אחר אסר הרב וכל מקרה לגופו כמו בכל נושא כמעט, לדעתי אין מה לתפוס קו קיצוני ולתמוהה על כל מי שלא נוהג כמותו.

היום ב"ה גם, יש אופציה לשלוח תמונה, שתראה אך ורק פעם אחת ולא יותר, ואי אפשר לעשות צילום מסך וכיוצא בזה, כך שאם התמונה נפתחה היא כבר לא תפתח שוב והוא לא יראה אותה. (כמובן שכל זה בווצאפ).
הדיבור הוא על בני ישיבות איפה יש להם וואצאפ ???
אבל ממה שאני יודע שולחים את.הדבר לשדכנית ואצלה יש מאגר תמונות והבחור מגיע לראות אצלה, והיא לא מעבירה את התמונות.
חבר , השיבו על זה
המציאות שהתמונות מועברות הלאה והלאה.
תברר
ומכל מקום ואף אני אשיב לך

זה ניהיה השוק הסיטונאי
ואז זה רק מתגלגל ...
ורק הוא ראה וכו'
האם ראית מה כתבתי ???
מי יקח אחריות על בחור כזה שרואה כל הזמן תמונות
אמר לי בחור ארור היום הזה שלמדתי מחבר שלי לראות תמונות אני חי על השוואות
בכובעי השני אני מתעסק עם שידוכים ואני שומע המון דעות בענין גם מעמיתים לכובע הזה .

והחכם ???

עיניו בראשו !!!!!

אתה סותר את עצמך מיניה וביה, מצד אחד, כתבת להביא ראיה מאדם הראשון וחוה, ומצד שני אתה אומר שאנו חיים היום בדור אחד. אז אני חוזר בי ממה שאמרתי שהבנתי אותך כי לא הבנתי אותך.
היא הנותנת כיוון שאנו בדור פרוץ אי אפשר לשלוח תמונה כי להיכן זה יגיע ???
חוץ מזה, אני ישמח שוב להדגיש האם תוכל לענות לי - האם עדיף ללכת לפגישה לפגוש בחורה פנים אל פנים ולבסוף להוריד חלילה, או שמא עדיף לראות מראש ולא להגיע בכלל לעוגמת נפש וגם אי''ז פנים אל פנים.
כתבתי על כך ועיין שבטח זה עדיף מאשר לומר לבחורה ראיתי תמונה שלך ואת מכוערת (אמרה לי אמא שמאז שהחלה לדרוש תמונה היא מסתבכת איך להוריד ..)
ושוב יש היתרשמות מסגנון דיבור וכו' וכו'

כתבתי על כך ועיין שבטח זה עדיף מאשר לומר לבחורה ראיתי תמונה שלך ואת מכוערת (אמרה לי אמא שמאז שהחלה לדרוש תמונה היא מסתבכת איך להוריד ..)
ושוב יש היתרשמות מסגנון דיבור וכו' וכו'
הגזמת מאוד, לא ראיתי מישהו שאומר לאחת היא מכוערת, כולם אומרים לא מתאים.

בנוסף אלו שמבקשים תמונות אפשר לומר להם אין תמונה ונגמר הסיפור. ואם הוא מתעקש, נסביר לו, אין לי תמונה מה אתה רוצה שתצלם את עצמה.
לכל המשודכים שלנו עשינו ככה.

חזור
חלק עליון