• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

והוי זהיר בגחלתן שלא תכוה

וכמה סימנים בהלכות שבת עוסקים בפיקו"נ?
אני לא מבין על מה הפלפול.
הח״ח כותב בהקדמה שלו כמה סיבות למה יש צורך לכתוב ספר על הל׳ לשה״ר, אפילו שהדברים ידועים מה אסור/מה מותר.
הל׳ שבת שונים מהל׳ לשה״ר ממזרח למערב, כי יש הלכות שתלויות בציור מסיום, כשלשה״ר אסור בכל גוונא חוץ מ-ב׳ תנאים שיש עליהם ב׳ כללים מתוך 10.
בשביל זה מספיק את ספר שמירת הלשון. ספר חפץ חיים בא לומר מה אסור ומה מותר.
לא. חצי מהספר בא ללמד אותך על לשה״ר האסור. אף שאין בהם חידוש ולא מידי.
יעייין כת״ר בהקדמה והכל יבוא על מקןומו בשלום.

לכל הצדיקים והחסידים יראי אלקים מרבים ה' עליכם יחיו
כפי ששמתם לב אני הפסקתי [לע"ע...] להתערב בדיונים המיותרים הללו
כיון שראיתי שאין עם מי לדבר, או יותר נכון - יש עם מי לא לדבר...
אבל בכל אופן אני מציע לחזור ולהקשיב היטב היטב לשיעור של מרן רבינו יצחק הערב (מוצ"ש חקת פב) שאמר שגם מי שזהיר בכל מאודו בבן אדם לחברו אין לו להימנע מלהעיר אפילו בתוקף על מי שפורץ לו דרך מוטעית בהלכה [וכוונתו כידוע על הרב אופיר מלכא]
ותהלות לה' שאני יודע שכמה מהדברים שפרסמתי כאן עשו פירות טובים, ואני נמנע מלהצביע על מה כוונתי כדי שלא יבואו בעלי פלוגתתי וירצו להראות דוקא שלא הועלתי כלום...
ברוכים תהיו
ובזה תם הדיון להיום מבחינתי

אבל בכל אופן אני מציע לחזור ולהקשיב היטב היטב לשיעור של מרן רבינו יצחק הערב (מוצ"ש חקת פב) שאמר שגם מי שזהיר בכל מאודו בבן אדם לחברו אין לו להימנע מלהעיר אפילו בתוקף על מי שפורץ לו דרך מוטעית בהלכה [וכוונתו כידוע על הרב אופיר מלכא]
אין שמחה כהתרת הספקות!!!

אין שמחה כהתרת הספקות!!!
רק אני מדגיש שמוקדם לשמוח
כי לא כל אחד יכול לומר אני יתקיף, ורבינו יצחק [הראש"ל] מסייעני
אני מדבר על מי שמתבונן הרבה לפני שכותב ושוקל אם יש תועלת בדבריו, ואם אין לו נגיעה אישית, וגם שקיבל מרבותיו הדרכה והורמנא לכתוב [ואני קיבלתי בכתב!]

כבודו כתב משפט שאני תר ומחפש זמן רב את המקור שלו.
אשמח מהחברים היקרים אם יש אופציה להעלות את המקור.... אם יש בכלל או שזה פתגם שגור בפי העם...
משלי טו , ל
מְאוֹר עֵינַיִם יְשַׂמַּח לֵב שְׁמוּעָה טוֹבָה תְּדַשֶּׁן עָצֶם.
מצודות
"מאור עינים" - הארת עינים בדבר המסופק ישמח לב, כי אין בעולם שמחה כהתרת הספקות.
"שמועה טובה" - בדבר חידושי התורה.

מומלץ לקרוא את ההקדמה של מרן הראש"ל שליט"א לספרו ילקו"י תפילה כרך ב'.

חזור
חלק עליון