• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מחאה נמרצת! חובת קריאה! ישנו בחור ישיבה ברמת שלמה ספרדי שכתב:

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
בוגרי הכולל/ישיבה של קול יעקב:
איני יודע מי למד שם בכולל.
אבל רבים מהרשימה לא למדו שם בישיבה (אולי למדו שם זמן קצר).
הרב בקשי דורון הראש"ל
למד בחברון. והוא תוצאה רק של מרן זיע"א, כידוע, וכפי שאמר תמיד.
הרב יעקב יוסף בן מרן
למד בפרת יוסף וקול תורה.
הרב אליהו אברג'יל רבה של בקעה
למד בפורת יוסף.
הרב שלמה זעפראני
למד ביישוב ובאיתרי, ורק בכולל הגיע לקול יעקב.

השאר איני יודע אם למדו בעוד מקומות.

הוא למד בקול יעקב בוודאות
לפני שאתה כותב, לפחות תבדוק מתי הוקמה ישיבת קול יעקב.
כשמרן הראש"ל שליט"א למד בפורת יוסף הרב עדס היה עדיין שם, רק אח"כ פתח את כולל קול יעקב, ורק אחרי כמה שנים את הישיבה.
מה שאומר שאין תלמידים בישיבה מעל גיל 70. (והרבה פחות).

וחוץ מזה שהרב צדקה בכלל מבוגר מהרב עדס.
הרב יהודה עדס (נולד בט' בסיוון ה'תרצ"ז, 19 במאי 1937)
הרב משה צדקה (נולד בט"ו באדר ב' ה'תרצ"ה, 20 במרץ 1935)

מי אמר שהוא תלמיד?
אז מה זה קשור לנידון שלנו.
הנידון הוא האם ישיבת קול יעקב גידלה את הציבור הספרדי או לא.
אם הרב צדקה סה"כ למד עם הרב עדס זה לא קשור לגידול תלמידי החכמים שבדור, ואדרבה זה אולי אומר שהרב צדקה גידל את הרב עדס.

"דוקטור שאולי" תדע לחלק ולהבדיל:
זה נכון שהאשכנזים לא אוהבים אותנו בלשון המעטה, אבל זה רק בגלל הציבור הגדול בספרדי שנהיה ציבור ענק ואיכותי בפני עצמו אם תרבות אחרת ובתים אחרים, אני לא אומר שזה רע אדרבא זה מצוין והלואי שהשאכנזים היו מבינים מה הם מפסידים אבל זה לא המציאות.
אבל דבר ברור הוא, שאם המרביצי היו נשארים כמו שהם בלי שעולם הישיבות הספרדי היה מתפתח, הגזענות היתה יורדת פלאים עד כדי לא קיימת, נראה לך שהגר"י עדס נחות אצל האשכנזים, הרי הוא היה ר"מ בקול תורה ועוד ועוד, עוד דוגמא - בזמנו להגר"י טולדנו מר"י דעת חיים הוצעה בתו של הגר"ב ויסבקר שדחף מאוד לענין, רק בגלל התערבות של הרב שך והגר"נ טולדנו שמנעו את הענין מנימוקים של פערים הלכתתים נמנע הענין.
בקיצור הציבור הספרדי חווה תקופה נפלאה של פריחה וככל שהיא תתעצם תתעצם הגזענות, התשובה שלנו היא להתעצם עוד יותר לשלוח את הבנים שלנו למוסדות שלנו ופשוט לגרום להם להתגזען על הקירות...
במילים אחרות הם מוכנים לאהוב אותנו בתנאי שנהיה כפופים להם, זה בדיוק גזענות!!!

וזה שהגרש"ז אוירבך והגר"ב ויסבקר אינם גזענים אינם מעידים על הציבור כלל.

"דוקטור שאולי" תדע לחלק ולהבדיל:
זה נכון שהאשכנזים לא אוהבים אותנו בלשון המעטה, אבל זה רק בגלל הציבור הגדול בספרדי שנהיה ציבור ענק ואיכותי בפני עצמו אם תרבות אחרת ובתים אחרים, אני לא אומר שזה רע אדרבא זה מצוין והלואי שהשאכנזים היו מבינים מה הם מפסידים אבל זה לא המציאות.
אבל דבר ברור הוא, שאם המרביצי היו נשארים כמו שהם בלי שעולם הישיבות הספרדי היה מתפתח, הגזענות היתה יורדת פלאים עד כדי לא קיימת, נראה לך שהגר"י עדס נחות אצל האשכנזים, הרי הוא היה ר"מ בקול תורה ועוד ועוד, עוד דוגמא - בזמנו להגר"י טולדנו מר"י דעת חיים הוצעה בתו של הגר"ב ויסבקר שדחף מאוד לענין, רק בגלל התערבות של הרב שך והגר"נ טולדנו שמנעו את הענין מנימוקים של פערים הלכתתים נמנע הענין.
בקיצור הציבור הספרדי חווה תקופה נפלאה של פריחה וככל שהיא תתעצם תתעצם הגזענות, התשובה שלנו היא להתעצם עוד יותר לשלוח את הבנים שלנו למוסדות שלנו ופשוט לגרום להם להתגזען על הקירות...
תקרא את דברי הרב ביתאן ראש ישיבת דעת חיים, בחוברת של האיגוד של הרב זעפרני, בה מספר על הגזענות שחווה בעודו בחור ישיבה - בימים ההם!!!

תקרא את דברי הרב ביתאן ראש ישיבת דעת חיים, בחוברת של האיגוד של הרב זעפרני, בה מספר על הגזענות שחווה בעודו בחור ישיבה - בימים ההם!!!
ולכן הבנים שלו למדו בפונבז'
די כבר אם הציטוטים האלה שרק מביישים את הרבנים שלנו

אתה פשוט טועה ובאמת תעשה דוקטורט
אני יודע כי הייתי שם עברתי שם בת"ת 10 שנים בישב"ק 3 שנים ובישב"ג 5 שנים עד היום אני חי אתם ויודע ורואה בבירור שיש הבדל עצום ביניהם
זה דבר "פשוט פשוט פשוט" שהאשכנזים מבינים ורואים "המון המון המון" בזה.
קל לך לעוור את המציאות כי אתה מנסה להיות באותו סירה אם כולם
אז תהיה מודע שלצערך הרב זה לא המצב...
יש אצלם חילוקים, אבל הם לא באמת מבינים.

ולכן הבנים שלו למדו בפונבז'
די כבר אם הציטוטים האלה שרק מביישים את הרבנים שלנו
כי עד לפני כמה שנים הוא היה שבוי בקונספירציה של המרביצי.
שמעתי גם פעם מראש ישיבת שערי תבונה הרב אהרן חדד שבילדותו חווה גזענות קשה מאוד בת"ת, מהאשכנזים שהיו מרביצים לו רק בשל היותו כהה.

שמעתי גם פעם מראש ישיבת שערי תבונה הרב אהרן חדד שבילדותו חווה גזענות קשה מאוד בת"ת, מהאשכנזים שהיו מרביצים לו רק בשל היותו כהה.
ולכן הנכדים שלו שנכנסו לפני שנה לת"ת לומדים בת"ת אחיעזר בבית וגן הת"ת האשכנזי הגדול שם

אז למה הרב שך הקים את ש"ס לספרדים?
סתם?!
כי הוא רצה לסגור אותה אחרי שמונה שנים?!
הרב שך לא הקים את ש"ס!!!
הרב שך תמך בהקמת ש"ס.

ואף אחד לא מדבר על גדולי הדור, הנידון כאן הוא על הציבור, וכמה ראשי ישיבות.
ולגבי הרב שך אתה אולי לא זוכר (או שעוד לא נולדת), אבל אז עיין לא היה את דגל, ורק בזכות ש"ס הוקמה דגל. זה היה תהליך ההיפרדות של דגל מאגודה.

גם הבנים שלו למדו בסוף בפוניבז' [מחבלים]
זה כל כך מגוחך כל הביטויים האלה.
ובמחילה אני הולך לומר עכשיו משהו קצת גס..
זה מזכיר לי קצת את ראשי החמאס שיוצאים בהצהרות ובפועל יושבים במנהרות ושולכים את האספסוף הנבער לחזית..

היכן?
בכל ההשגות שלו שם על האול"צ לא זכור לי שמזכירו.
מזכיר אותו לגבי חדר יחוד, מעיר עליו.
אבל כבר תפסו עליו בהקדמת קובץ בית יוסף לפני כמה שנים, שטעה בהבנת השו"ע טעות פשוטה מאוד. כי השו"ע שם מדבר על קידושין שודאי אין בהם חדר יחוד, ולא על נישואין.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון