• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בחינות לרבנות הראשית מועד שבט התשפ"ד

למי שלא עבר בשבט לא יהיה אפשרות להבחן בניסן מפני שעדיין לא יהיה תוצאות של המבחנים ולא תדע אם עברת או לא
נראה לי שתמיד אדם יכול להבחן כמה פעמים. גם אם הוא עבר, זכותו לגשת שוב כדי להשיג ציון יותר טוב
(יש לי חבר שעבר מבחן במקוואות לאחר ערעור, ולאחר שסיים את כל המבחנים הוא ניגש למקוואות שוב, כדי שלא ירננו אחריו ש"סידר" משהו כדי שיעבירו אותו)

נערך לאחרונה:
יש למישהו מידע מתי צפויים לקבל תוצאות מבחני אב תשפ"ג?

זה תשובה שקיבלתי אתמול:

בהמשך לפנייתך אל הרבנות הראשית לישראל ,
בתאריך ה' טבת תשפ"ד 17/12/2023 למניינם ,

 אין כרגע צפי מדויק לפרסום התוצאות
הבחינות בתהליך בדיקה.
הודעה על תוצאה תישלח לכתובת הדוא"ל האישי וכן תימסר בהודעה טלפונית. 

נראה לי שתמיד אדם יכול להבחן כמה פעמים. גם אם הוא עבר, זכותו לגשת שוב כדי להשיג ציון יותר טוב
(יש לי חבר שעבר מבחן במקוואות לאחר ערעור, ולאחר שסיים את כל המבחנים הוא ניגש למקוואות שוב, כדי שלא ירננו אחריו ש"סידר" משהו כדי שיעבירו אותו)
אתה יודע האם יש מועד ב לכל מבחן או שמי שלא עבר צריך לחכות שנה שלמה

שמעתי שהכוונה התאמה לנכים לדרכי הגעה לחדרי המבחנים. כדאי לברר אם זה כוונתם, ופעם אחרת שיכתבו יותר ברור.
כשאתה נרשם באופן דיגטלי תלחץ על האופציה של צריך התאמה ויגלו לעיניך כל ההתאמות שיש, מזכרוני לפני חודש אין שם משהו מיוחד, הקראת המבחן אולי וכד', מקסימום תוספת זמן, וגם זה אני לא בטוח

במבחני דיינות בלבד ניתן להכניס ש"ס עם ההערות
במבחני רבנות אסור
במחילה, לא מדוייק. מותר להכניס ש"ס ללא רמב"ם ושו"ע בסוף הגמרא. אסור (!) להכניס שום ההערה על גבי הכתב, למעט צייונים לקוניים, כמו לדוגמא: ע' רא"ש, ע' מרדכי וכדומה. במבחנים האחרונים היתה הקפדה משמעותית על הנ"ל. בעיני ראיתי איך שבודקים עשרות נבחנים, גמרא אחרי גמרא המונחת ע"ג השולחן, ואף פסלו גמרות שהיה בהם יותר מדי סימונים. ויש כאלה שאף נפסל מבחנם לאלתר. בהצלחה מרובה!

עצה ששמעתי מדיין אחד, שהוא סימן בגמרא שלו בקו ישר כל משפט שנפסק בשו"ע, ובקו מקווקו כל משפט שנפסק ברמ"א.
עוד הוא הוסיף, שלומדים נוטים לדלג על השלטי גיבורים, אבל יש לדעת שאפשר להיעזר בו במבחני הדיינות, כי הוא מצטט משפטים שלמים מהטור

חזור
חלק עליון