• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אולי הגיע הזמן להפסיק ביזדים את השיר העממי "יחי אדוננו" וכו' לא מתאים ולא מכובד!

אני חייב לבקש מחילה מהזקנים המרוקאים המדוברים
כי היום ניגש אלי לפני התפילה זקן אחד מאלה המרוקאים ואמר לי תגיד לי אתה באת מקוזבלנקה? וסיפר לי שאבא שלו היה בבית הדין של הרב שלום משאש ועוד רב מפורסם, והאריך בדיבור, וכמה שהזקן הזה היה נראה בור וע"ה התחיל לגלות בקיאות בהרבה דברים בהלכה ובהיסטוריה וחכמה
אולי הוא ראה מה שכתבתי כאן עליהם והחליט להחזיר אותי מדברי.
אז באמת מחילה
[אבל באמת חסר לי שתיגש אלי גם זקנה רוסיה ב"מ]
אתם צוחקים אבל לא תאמינו הסתבכתי היום גם עם רוסיות. לא משנה כל הסיפור אבל הם הגישו נגדי תביעה בטענה שהרכב שלי פגע ברכב של איזה עולה חדשה. ה' יעזור שיהיה בסדר.

ממתין בכליון עיניים.
שכחתי לגמרי... לצערי נמחקו לי מאות גיגה של חומר, אבל חלק מהתמונות האלה נשתיירו לי לפליטה
אני מעלה כמה תמונות [שבעיני היו צדיקים נסתרים] שנראה מי מכיר מי זוכר
1690488091532.png1690488346664.png1690488400775.png

שכחתי לגמרי... לצערי נמחקו לי מאות גיגה של חומר, אבל חלק מהתמונות האלה נשתיירו לי לפליטה
אני מעלה כמה תמונות [שבעיני היו צדיקים נסתרים] שנראה מי מכיר מי זוכר
הצג קובץ מצורף 10631הצג קובץ מצורף 10632הצג קובץ מצורף 10633
הראשון מוכר ואיני זוכר
השני איני מכיר
והשלישי הוא משמח אלוקים ואנשים רבי יעקב מצליח ז"ל

אני זוכר שבזמנו היו שרים למרן זצ''ל שאו שערים
ופעם אחת הוא ביקש שיפסיקו לשיר את השיר הזה כי זה מכווון להקב''ה ומאז פסקו

וכמו כן העיר למה אומרים תויייייסיף ולא תוסיף ב'ימים'
מענין כי ביחו"ד (ח"ג סי' עג) פסק מרן זצ"ל להתיר לשיר שיר זה לגדו"ת, ואולי כלפיו חשש (?)

הרב מענוותו הגדולה אולי אמר כך. וכמו שאמר פעם למשמש בקודש אולי צבי חקק, שמתי שעושה מודים כיון שיושב מול מרן, שיטה את ראשו מעט, שלא ייראה כאילו משתחווה מולו... כך הביא באביר הרועים חלק ג.

הראשון מוכר ואיני זוכר
השני איני מכיר
והשלישי הוא משמח אלוקים ואנשים רבי יעקב מצליח ז"ל
השלישי נראה לי היה שמו יום טוב בן יעקב מצליח. היה אומר את הקדיש אחרי השיעור ביזדים

אני מביא כאן עוד תמונה אחת, אבל לא נראה לי שאכתוב לבאר מה עניינו של כל אחד, מכיון שלצערי בלי לבוא לטענות לאף אחד נמחקים כאן שרשורים לעתים קרובות, ולפעמים זה מקומות שכתבתי שם דברים חשובים לי מאוד מדם לבי, כמו בשרשור על הרישום בישיבות שעוררתי שם דברים שמאוד חשובים לי והכל נמחק, וכן היה שרשור על המקובל קיסרי שכולו נמחק, בעוד שבתוכו התחלתי לעורר על תופעה שמשתמשים בשם של רבינו עובדיה לדברים שנגד דעתו, אני מבין את מנהלי האתר הקדוש הזה שדואגים לטוהר הלשון ונכבדות הנוכחים, אבל חבל לי לטרוח ולכתוב ואח"כ לקצור רוח
אחרי שתגלו מה היה השם של האדם הזה, נראה אם הרב הנפלא גדול הידענים בקורות חיי רבינו @אושרי רביב יוכל לספר לנו מה סיפר מרן הגרי"צ שהיה עושה מור אביו זצ"ל לאדם זה
1690498996832.png

השלישי נראה לי היה שמו יום טוב בן יעקב מצליח. היה אומר את הקדיש אחרי השיעור ביזדים

אני מביא כאן עוד תמונה אחת, אבל לא נראה לי שאכתוב לבאר מה עניינו של כל אחד, מכיון שלצערי בלי לבוא לטענות לאף אחד נמחקים כאן שרשורים לעתים קרובות, ולפעמים זה מקומות שכתבתי שם דברים חשובים לי מאוד מדם לבי, כמו בשרשור על הרישום בישיבות שעוררתי שם דברים שמאוד חשובים לי והכל נמחק, וכן היה שרשור על המקובל קיסרי שכולו נמחק, בעוד שבתוכו התחלתי לעורר על תופעה שמשתמשים בשם של רבינו עובדיה לדברים שנגד דעתו, אני מבין את מנהלי האתר הקדוש הזה שדואגים לטוהר הלשון ונכבדות הנוכחים, אבל חבל לי לטרוח ולכתוב ואח"כ לקצור רוח
אחרי שתגלו מה היה השם של האדם הזה, נראה אם הרב הנפלא גדול הידענים בקורות חיי רבינו @אושרי רביב יוכל לספר לנו מה סיפר מרן הגרי"צ שהיה עושה מור אביו זצ"ל לאדם זה
הצג קובץ מצורף 10637
אז אולי כת"ר ישתף מה שמו?...

ראשון משה הדרשן היה צוחק צחוק גדול פתאום בשיעור הגריח"ס שליט"א.
משה הדרשן שהיה מספר בדיחות?
והשני חכם דוד היה רץ במוסיאוף ממנין למנין ע"ה.
כמדומני ששמו ישראל, ואיני זכור שהיה רץ ממנין למנין

משה הדרשן שהיה מספר בדיחות?
הוא לא היה מספר בדיחות, אלא היה די לגרום לו לצחוק כדי שכולם יצחקו..
כמדומני ששמו ישראל, ואיני זכור שהיה רץ ממנין למנין
היה שמו חכם דוד, התגורר בחצר הסמוכה למוסאיוף, והיה עובר ממנין למנין לקרוא בתורה....

והרביעי שהבאתי יושב, בנימין חנוכה שמו, יהודי ערירי וגלמוד שהיה עובר ומבקש לעם (לחם...) בצל, והיה אוהב לתת ולקבל פליק באצבע, והזוכר מבין
וכשהיה עובר מתחת ביתו של רבינו עובדיה היה קורא לו שישב במרפסת ומכין לו בעצמו חביתה שיאכל.

כך שמעתי לפני שנים רבות ממרן חכם יצחק.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
חזור
חלק עליון