• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אולי הגיע הזמן להפסיק ביזדים את השיר העממי "יחי אדוננו" וכו' לא מתאים ולא מכובד!

בסרטון אני זוכר מרן סיפר על ביבי שראה אותו אמר לו כבודו לא יכול לתאר מאות מאות באים לשמוע, ומרן אמר לו כבודו לא יכול לתאר, אלפים אלפים באים לשמוע! וכולם מחאו כפיים ובתוכם רואים גם אותו...
יש לי הסרטון אבל הפורמט לא נתמך בפורום תשלח לי מייל בפרטי ואני יעביר לך. אם מישו יודע איך לשנות פורמט תבוא אליו ברכה.

כעת דיברתי עם אחד מחכמי צפת"ו ואומר שנפטר ממחלה.
ואני לא אדע, כי בזמנו פרסמו שטבע במקווה.
בודאי ידוע הדבר שהצדיק הנ"ל סבל מהמחלה הקשה במשך 5 שנים ונלב"ע מתוך יסורין. יהי זכרו ברוך
מצורף סיפור תולדות חייו והשיר על מקוה האר"י [לשמור לאחרי בין המצרים] ששלחו לי

אני יודע ששלמה כהן ז"ל (ג'ימי) היה מכין הפיתות כל יום שישי, במאפייה מתחת לאדמה ברחוב אדוניהו בואכה בר אילן.
רבי שלמה זצ"ל היה מאנשי אמונה אבדו, תמיד היה מחייך וצוהל, זכרו לחיי עוה"ב
זכה לבן ת"ח חשוב ויקר
ידוע שמכר את המאפיה שלו לקמניץ ומצאו שם כדים מלאים זהב. האוצר אצלו היה ממש מתחת התנור, אבל הוא גם לא חיפש אותו מתחת הגשר

זה חכם דגן אבא של אלי מהסלטים בשוק הבוכרים
הבן שלו אברך אצלנו באור החיים ומזכה הרבים גדול בבית שמש ושאר מקומות,
כוונתך לבנו רבי גבריאל היקר ציס"ע. זכה לבנים חשובים, אחד מהם נשוי לנכדת ר' בן ציון רז בעמנואל כמדומה

לגאון הנפלא רבי יצחק שיינר זצ"ל היו הרבה מעריצים עשירים, ובפרט בארה"ב. גם רכניץ ששם המון כסף בבנין החדש ביחזקאל
כוונתו לבניינים ברחוב דוד, יותר לכיוון בר אילן, ששם יש קומפלקס ענק של ישיבת קמניץ.
ועיני אינה צרה במקום תורה חלילה, אלא אדרבא יגדיל תורה ויאדיר כהנה וכהנה אלף פעמים.

מה אתם רוצים כולם היו זקנים באים בימים
מה יש לנו היום במגדל העמק? זקנים מרוקאים עם חלודה בשפם וזקנות רוסיות
הדור הזה עבר. היום זה דור של פלסטיקים

מבחינתי אם תרצו גם הוא נפטר...
הוא בבית אבות ליד הבית של מרן חכם יצחק
אני חייב לבקש מחילה מהזקנים המרוקאים המדוברים
כי היום ניגש אלי לפני התפילה זקן אחד מאלה המרוקאים ואמר לי תגיד לי אתה באת מקוזבלנקה? וסיפר לי שאבא שלו היה בבית הדין של הרב שלום משאש ועוד רב מפורסם, והאריך בדיבור, וכמה שהזקן הזה היה נראה בור וע"ה התחיל לגלות בקיאות בהרבה דברים בהלכה ובהיסטוריה וחכמה
אולי הוא ראה מה שכתבתי כאן עליהם והחליט להחזיר אותי מדברי.
אז באמת מחילה
[אבל באמת חסר לי שתיגש אלי גם זקנה רוסיה ב"מ]

אבל תראו איך הגיע השרשור של מה לא מכובד לדברים של פעם.

באגב זה הזמן להזכיר את הרב יוסף חיים אברהמי זיע"א איש צדיק ירא שמים ונדרס ונהרג
בלי ילדים אוהב תורה
לע"נ יוסף חיים בן יהודית.

חזור
חלק עליון