• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אולי הגיע הזמן להפסיק ביזדים את השיר העממי "יחי אדוננו" וכו' לא מתאים ולא מכובד!

היתה לי פעם הסרטה שנקבצו ובאו לבית רבינו עובדיה כל זקני תלמידיו שלמדו אצלו בבית ישראל [בראשם ח"ר ציון כהן, ור' בן ציון רז, ור' מנשה בכשי, וזקני נקי וסעידיאן וזכאי, וטהרני, ושמאי, וחכשור, ועוד] ורבינו התרגש מאוד לראותם ודיבר בבכיות ששמח לראות את נכדיהם
וכידוע שגם אחרי שמו"ר הראב"ד טובה ראייתה דטבריא [שהיום נלחם בהיתר המדומה] הביא למרן רבינו את ספרו שמח מאוד רבינו ועודדו ודיבר ע"ז בשיעורו
יש לך מושג איך אפשר להשיג את ההסרטה הנ"ל.

מה שהיה בזמן מרן זיע"א היה ציבור אחר וסגנון אחר, היום הציבור זה בני תורה בחורי ישיבות ואברכים, ואני שומע שלהרבה אנשים זה ממש צורם (גם לי...), אולי לשיר רק 'ימים' ומקסימום לומר 'ירבו ימיך' וכו', ובכלל שלא לדבר על התמהונים שצווחים שם "הריעו לו ויהי רצון" איפה אנחנו חיים???? ואלו שתמיד חייבים לצעוק ברוך שחלק ולהפריע לרב המקדים לדבר, ובפרט שקמים כמה (מילא אחד יוציא את כולם וכדו' או שיברכו בשקט איפה כתוב שצריך לצעוק??)
וסהדי במרומים שכל מגמתי בזה לכבודו של רבנו הגדול מורי ורבי מרן פוסק הדור הראשל"צ שליט"א!!!

מחילה לא הבנתי מה הבעיה!

שרים לגדול הדור ימים על ימי וכו

ומברכים אותו שיחי אדונונו מורנו ורבנו צדיק דורנו וממשיכים לברך כי בי ירבו וכו'

היתה לי פעם הסרטה שנקבצו ובאו לבית רבינו עובדיה כל זקני תלמידיו שלמדו אצלו בבית ישראל [בראשם ח"ר ציון כהן, ור' בן ציון רז, ור' מנשה בכשי, וזקני נקי וסעידיאן וזכאי, וטהרני, ושמאי, וחכשור, ועוד] ורבינו התרגש מאוד לראותם ודיבר בבכיות ששמח לראות את נכדיהם
לא ראיתיו עד הנה וכנראה גם לא........

חסרים משפחות: אברהמי, יונה, גרג'י סימן טוב ועוד ועד
בהסרטה לא רואים אותם [או שכן רואים ואני לא יודע שזה הם]
רואים גם את לוי חזקיה, ואת הלל כהן, דוד שמאי מהעופות, וניסן פלבני מהחשמל, ור' גדעון גילקרוב מהמוסך, ומאיר אטיאס מהבקשות, ויובל כהן
מצאתי חלק קטן מההסרטה
הנה כמה תמונות

1688941832581.png

חכם בן ציון רז וח' יוסף סעידייאן
1688941958745.pngח' הלל כהן וח' לוי חזקיה, והשמאלי שכחתי שמו. אולי שמעון בר כוכבא.

1688942300851.png
ואחרון חביב רבינו עם חכם ציון כהן זצ"ל

רואים גם את לוי חזקיה, ואת הלל כהן, דוד שמאי מהעופות, וניסן פלבני מהחשמל, ור' גדעון גילקרוב מהמוסך, ומאיר אטיאס מהבקשות, ויובל כהן
מצאתי חלק קטן מההסרטה
הנה כמה תמונות

הצג קובץ מצורף 10213

הצג קובץ מצורף 10214ח' הלל כהן וח' לוי חזקיה, והשמאלי שכחתי שמו. אולי שמעון בר כוכבא.

הצג קובץ מצורף 10215
חכם ציון כהן זצ''ל תלמידו של מרן זי''ע?

לא מביע דעה בעניין
אבל דבר מעניין שמעתי עכשיו הקלטה מישיבת פורת יוסף במסיבה שעשו לחכם בן ציון על הוצאת אור לציון ובסוף שרו לו יחי אדונינו.
וואי ממש מרגש לראות את הגדולים הללו.
איזה אצילות של חכם יהודה צדקה ע"ה.. (זכיתי שברך אותי וישבתי על ברכיו)
איפה היה מרן הגר"ע בתקופה זו? נראה שנעדר מהסעודה הזו...

וואי ממש מרגש לראות את הגדולים הללו.
איזה אצילות של חכם יהודה צדקה ע"ה.. (זכיתי שברך אותי וישבתי על ברכיו)
איפה היה מרן הגר"ע בתקופה זו? נראה שנעדר מהסעודה הזו...
מרן זיע"א היה באירוע זה, למי יש את כל ההסרטה, יעלה ויביא לתועלת כולם.

לצערי אני חייב לכתוב וימחקו אני את שלי צריך לעשות.
הרב אוזן יש פה בפורום אנשים רשעים אין מילים אחרות להגדירם, בעלי ריב ומדון, חסרי בן אדם לחבירו, חסרי יר"ש, מבזים ת"ח.
דע לך שהקולר תלוי בצוארך כל מה שנעשה פה, אחשוב שתעשה תפנית פה שכל הפורום יהי רק תורני.
אוהבך, ומוחה בתוקף על ביזוי ת"ח. הק' יחא"צ.

לצערי אני חייב לכתוב וימחקו אני את שלי צריך לעשות.
הרב אוזן יש פה בפורום אנשים רשעים אין מילים אחרות להגדירם, בעלי ריב ומדון, חסרי בן אדם לחבירו, חסרי יר"ש, מבזים ת"ח.
דע לך שהקולר תלוי בצוארך כל מה שנעשה פה, אחשוב שתעשה תפנית פה שכל הפורום יהי רק תורני.
אוהבך, ומוחה בתוקף על ביזוי ת"ח. הק' יחא"צ.
בימים האחרונים אכן היו כמה הודעות לא לרוח הפורום, אשר נגדו את התקנון, השתדלנו למחוק את כולן, גם נושאים שלימים נמחקו כליל.
בשרשור הזה גם נמחקו כמה הודעות בעייתיות שאולי אליהן התכוונת.
ולכל חברי הפורום, נא המשיכו להקפיד על שיח תורני ראוי ומכבד בפורום החשוב הזה!!

מצאתי חלק קטן מההסרטה
הנה כמה תמונות

הצג קובץ מצורף 10213

הצג קובץ מצורף 10214ח' הלל כהן וח' לוי חזקיה, והשמאלי שכחתי שמו. אולי שמעון בר כוכבא.

הצג קובץ מצורף 10215
השמאלי ר יעקב טהרני .

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
חזור
חלק עליון