• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בד"ץ

לקטלג כשרויות לפי עדה זה הבל ורעות רוח. וכי מי שהולך למרפאה, מברר קודם האם הרופא אשכנזי או ספרדי? ומי שמזמין מונית דורש מהתחנה להביא לו מישהו מהעדה שהוא בא ממנה?? זהירות בכשרויות צריכה להיות הרבה יותר מזה!! אז מי שחושב שאם הוא אוכל רק משחיטה של בן עדתו, הרי שלא הבנה ויראה מנחה את דרכו, אלא רגשנות. וזו לא דרך התורה!! צריך לבדוק כל גוף כשרות לגופו וכל אדם לפי מעשיו והליכותיו
ודאי שצריך לבדוק כל הכשר לפי ההתנהלות שלו, אבל הכשר ספרדי מהודר לכאו' יקפיד על דברים שפוסקי ספרד החמירו בהם, יותר מהכשר אשכנזי. כמו שלהיפך.

לדוגמא מיץ ענבים של חברת "טעמן" כתוב ע"ז 100 אחוז מיץ ענבים. ואכן זה כך כפי שבררנו עם הבעלים של חברה זו שהינו אדם כשר ויר"ש.
מה לגבי מיץ ענבים שמופיע עליהם הסימון האדום שיש שם סוכר ברמה גבוהה, לא מוריד באמינות שזה אכן מיץ ענבים טהור?

מה לגבי מיץ ענבים שמופיע עליהם הסימון האדום שיש שם סוכר ברמה גבוהה, לא מוריד באמינות שזה אכן מיץ ענבים טהור?
יש פעמים שכתוב סוכר ברמה גבוהה והכוונה לסוכר שנמצא בתוך הדברים הטבעיים.

הכשר מהודר ביותר מבקש מכתבים מהעדה החרדית?
הכשר מהודר ביותר שולח משגיח צמוד מתחילת הליך הייצור עד השיווק!
"מהודר ביותר" זה מאוד אינדבדואלי. כי אני יודע בוודאות על הכשר בד"ץ שהרבה כאן סומכים עליו והוא הרבה פעמים סומך על המשגיח המקומי ונותן את הכשרות שלו אף לפסח. וכמדומה שיש הרבה כשרויות שנוהגות כן.

במדריך כשרות השנה של בד"ץ העדה החרדית - השנה הביאו ב' מכתבים שהם מקפידים גם לפי מרן הב"י.
יאכלו ענוים וישבעו.
פסח כשר ושמח.הצג קובץ מצורף 7949
זכורני שהרב בנימין חותה שליט"א אמר ברדיו שערך ביקור במשחטות של העד"ח עם הרבנים שלהם ואמר להם שברור שלספרדים הבשר שלהם אסור!!
והם ביקשו ממנו שלא יפרסם.אך הוא אמר ברדיו ואני מפרסם כדי להציל את הציבור הספרדי.

וגם שבוע שעבר שאלתי אותו עבור אברך שפנה אלי אחר שקיבל בחלוקת קמחא דפסחא בשר שלהם אם יש מקום להקל. ואמר באופן נחרץ שאין להקל כלל!! ואנחנו לא אוכלים את הבשר שלהם.

אני לא מבין.
כתוב שיש כך וכך כפיות סוכר, וגם כתוב שזה 100%?! נשמע לי לא הגיוני...
יתכן ובמיץ ענבים זה לא כתוב 100%.
אבדוק שוב ובל"נ אעלה צילום. כל אחד יכול למצוא בשוק חברות שונות ולבדוק אם יש כזה דבר..
כעת בדקתי המיץ ענבים של טעמן, וכתוב 100% מיץ ענבים, ללא תוספת סוכר, ואין שום כיתוב על סוכר בכמות גבוהה, ולא על מספר כפיות סוכר.
זה מיץ ענבים חדש מאז חל החוק לסמן?

זה מיץ ענבים חדש מאז חל החוק לסמן?
כן, נקנה כעת לארבע כוסות לקטנים.
תחת השם 'טעמן' יש כמה חברות.
מה שאני יודע שמה שתחת השגחת העדה החרדית נקרא "טעמן", ומה שתחת השגחות אחרות נקרא "טעים".
אבל איני מכיר מיץ ענבים תחת המותג "טעים".

אני לא מבין.
כתוב שיש כך וכך כפיות סוכר, וגם כתוב שזה 100%?! נשמע לי לא הגיוני...
יש שכתוב 100% טבעי, כי גם מים ועוד רכיבים הם מהטבע.
ויש שכתוב 100% יין וכד'. כי עד אחוז מסויים יכולים להוסיף בלי לציין, אם זה לא רכיב אלרגני.

חזור
חלק עליון