• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בד"ץ

מישהו יודע מה לגבי חוג חתם סופר פתח תקוה כי שמעתי שיש איתם בעיה לאחרונה
שמעתי במוצ"ש מהגאון הרב מחפוד שאין לסמוך כלל וכלל על ההכשר חוג חתם סופר - ב"ב ופ"ת כאחד,
וז"ל שהם נותנים הכשר דרך הטלפון'

הנושא הזה כ"כ מבולבל בעניין שני הבדצי"ם הללו.
ואין מישהו מהציבור שלנו הספרדי גדול, שיבוא ויאמר א' ב' וזהו.
למה?
למה אין? יש ויש.
הגר"ש מחפוד הנ"ל, מרן הראש"ל שליט"א בתשו' שהובאה כאן בעבר שכותב שיש לסמוך רק על הכשרים שעומדים בראשם ת"ח מפורסמים.

למה אין? יש ויש.
הגר"ש מחפוד הנ"ל, מרן הראש"ל שליט"א בתשו' שהובאה כאן בעבר שכותב שיש לסמוך רק על הכשרים שעומדים בראשם ת"ח מפורסמים.
העניין שתמיד מי שיש לו מערכת כשרות בעצמו פחות שומעים ממנו על אחרות, לכאורה לא?
איפה המכתב של מרן שליט"א בבקשה.

ועוד הפלא שגם אם יחרימו בקללות ונידויים הכשר מסויים, כבר ראינו מה עשו לפפושדו ומאידך גיסא רבותינו טוענים שאלו שצעקו בכלל לא ביקרו במפעל. ועוד ועוד.
אז מי יימר שמה שעושים לשני הכשרויות הללו או לאחת מהן היא לא עוול?
אני באמת שואל בתמימות.

ועוד הפלא שגם אם יחרימו בקללות ונידויים הכשר מסויים, כבר ראינו מה עשו לפפושדו ומאידך גיסא רבותינו טוענים שאלו שצעקו בכלל לא ביקרו במפעל. ועוד ועוד.
אז מי יימר שמה שעושים לשני הכשרויות הללו או לאחת מהן היא לא עוול?
אני באמת שואל בתמימות.
כי כאן המצב בדיוק הפוך, שכל מי שביקר אומר שיש בעיות קשות. (אני מדבר על פ"ת, כי על ב"ב, לא הצלחתי למצוא טיפת מידע לא בעד ולא נגד. משל לא היה כזה הכשר).

אגב אם תסתכלו באתר כושרות תראו שישנם מוצרים אפילו לפסח שמומלצים עם כשרות חתם סופר ב"ב.
נכון שאולי הם יודעים מה המצב במוצר ספציפי אבל תראו מה קורה, מחרימים אנשים בד"ץ מסויים ובסוף נמנעים לאכול בפסח מעוגה של אוסם בכשרות הנ"ל, אבל כושרות ממליצים על המוצר הזה.

אגב אם תסתכלו באתר כושרות תראו שישנם מוצרים אפילו לפסח שמומלצים עם כשרות חתם סופר ב"ב.
נכון שאולי הם יודעים מה המצב במוצר ספציפי אבל תראו מה קורה, מחרימים אנשים בד"ץ מסויים ובסוף נמנעים לאכול בפסח מעוגה של אוסם בכשרות הנ"ל, אבל כושרות ממליצים על המוצר הזה.
לא הבנתי טענתך כלל.

לא הבנתי טענתך כלל.
אני טוען שיש הנזהרים מהעיגול של חתם סופר ב"ב כבורח מן האש ומתנזרים מהרבה מוצרים. בד בבד שיש המלצות על מוצרים מסויימים בהכשרם (ואולי בגלל הכשר אחר על אותו מוצר של רבנות או משהו) ואנשים נמנעים כי רואים את החותמת שלהם. ואולי חבל.

אני טוען שיש הנזהרים מהעיגול של חתם סופר ב"ב כבורח מן האש ומתנזרים מהרבה מוצרים. בד בבד שיש המלצות על מוצרים מסויימים בהכשרם (ואולי בגלל הכשר אחר על אותו מוצר של רבנות או משהו) ואנשים נמנעים כי רואים את החותמת שלהם. ואולי חבל.
שווה לברוח ממאה שערי היתר בכדי לא להכנס לשער איסור אחד.

חזור
חלק עליון