• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בד"ץ

למה לדידו אין אף כשרות אחת ספרדית שטובה לאשכנזים?? (כוונתי בכ"א לבשר)
ולמה לדידו אם אני אוכל עוף של עטרה אני יכול לאכול גם רבנות (אויערבך)?
ולמה רק את הבשר של הרב מוצפי הוא לא מכיר?
ולמה הבשר של האשכנזים בכל מצב הוא טוב לספרדים? (כאילו אנחנו איזה יצורים שנחתנו לכאן מעבר הנהר מחלח ומחבור..)
ויש עוד הרבה למה...
אני מידי פעם כן שואל אותו כדי לקבל מידע פחות או יותר אך לא סומך עליו בעיניים עצומות כי נראה לי שהוא מאוד מגדרי.. (שיהיה לתועלת, כדי שידעו גם אחרים אם לסמוך בעיניים עצומות על כל מילה שלו)
הסיב לכך היא שהספרדים קונים את השקרים של .... ולכן ההכשרים שלהם כאלה גרועים
ולדוגמא קטנה היה כאן בפורום אשכול על בעיות בבית יוסף ששם אנשים סיפרו על בעיות בהכששר
ממקור ראשון ומיד הוא נסגר כי על בית יוסף אסור להגיד ביקורת וכל מקום שאין ביקורת ממילא ההכשר
יהיה גרוע כי אף אחד לא יבקר אותם ואילו אצל אנשים נורמטיבים אם היו כאלה סיפורים הסערה שהיתה צריכה להיות
היא כ"כ גדולה עד שהם היו מוסרים דין וחשבון

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
הסיב לכך היא שהספרדים קונים את השקרים של .... ולכן ההכשרים שלהם כאלה גרועים
ולדוגמא קטנה היה כאן בפורום אשכול על בעיות בבית יוסף ששם אנשים סיפרו על בעיות בהכששר
ממקור ראשון ומיד הוא נסגר כי על בית יוסף אסור להגיד ביקורת וכל מקום שאין ביקורת ממילא ההכשר
יהיה גרוע כי אף אחד לא יבקר אותם ואילו אצל אנשים נורמטיבים אם היו כאלה סיפורים הסערה שהיתה צריכה להיות
היא כ"כ גדולה עד שהם היו מוסרים דין וחשבון
נמחק מיד?!
נשאר הרבה זמן עד שהגיעו למקומות שאינם רצויים.
עד שבפורום אחר הביאו ראיה, שמזה שהנהלת הפורום השאירה את האשכול, סימן שהיא מביעה תמיכה במה שנכתב שם...

הרב מוצפי קבע מזוזה לסניף הראשון של רשת 'בוצ'רי' בירושלים​

המהפכה בעולם הכשרות למהדרין יצאה לדרך עם פתיחתם של שני הסניפים הראשונים של רשת הקצביות החדשה 'בוצ'רי'. הסניף הראשון של הרשת נפתח בשכונת פסגת זאב בירושלים (בארץ)​

במעמד קביעת מזוזה כובד הגאון הגדול רבי בן ציון מוצפי שליט"א גאב"ד בד"ץ 'בני ציון'. הסניף השני של הרשת נפתח בשכונת הר נוף. בקרוב צפויה הרשת להתרחב לכל רחבי הארץ עם סניפים נוספים.

בשנים האחרונות חל גידול הולך וגובר בדרישה לבשר איכותי בכשרות המהודרת של בד"ץ 'בני ציון' בראשות הגאון הגדול הרב בן ציון מוצפי ובפיקוחו של הרב בן סעדון. לאור הביקוש הרב הוקם ליין מיוחד בשם 'מותג הבשר' המשווק בשר טרי ואיכותי לציבור בני התורה במחירים השווים לכל נפש באיכות גבוהה ובהקפדה על כל ההידורים והחומרות לפי כל שיטות הפוסקים.
רשת הקצביות החדשה 'בוצרי' תשווק הבשרים והעופות של כשרות בד"ץ בני ציון לצד כשרויות נוספות המקובלות על ציבור בני התורה. הסניף הראשון של הרשת נחנך בשכונת פסגת זאב בירושלים. בקביעת מזוזה כובד הגאון הגדול רבי בן ציון מוצפי שליט"א. את המעמד כיבדו בנוכחותם רבנים ואישי ציבור.
אברכים אשר התוודעו לבשורה החדשה של רשת הקצביות 'בוצ'רי' הביעו סיפוק רק מהחלטה לפתוח את סניפי הרשת שתספק את צרכי הבשר של ציבור צרכני הבשר למהדרין מן המהדרין שיוכלו לרכוש את המוצרים בכשרות בד"ץ בני ציון וכשרויות נוספות.
כתובת הסניפים הראשונים של רשת 'בוצ'רי' :
פסגת זאב
שדרות משה דיין 39 טלפון להזמנות: 02-536535
הר נוף רחוב חי טייב 15. טלפון להזמנות: 02-6511841
ניתן להזמין משלוחים לכל רחבי הארץ.

יפה מאוד
השאלה אם הרב יצחק יוסף שליט"א מסכים עם זה,
כיון שהתבטא כמה פעמים בשיעור בלווין שהבשר שלהם לא טוב בשבילנו הספרדים,
נכון שעד אחד נאמן באיסורים, אבל כאן יש לנו ריעותא מכיון שיצא מפי הראשל"צ אחרת.
אם יש שינויים זו בשורה משמחת מאוד לכולם.

הם נאמנים כאשר הם אומרים לדוגמא על מיץ ענבים שהוא 70 אחוז יין?
או שמא כיוון שהם סוברים אחרת לא איכפת להם לשקר?
לעניות דעתי, הם לא ישקרו בדבר שאחרים סוברים אחרת ויקחו על עצמם ברכה לבטלה לפי הדעות האלו.

הם נאמנים כאשר הם אומרים לדוגמא על מיץ ענבים שהוא 70 אחוז יין?
או שמא כיוון שהם סוברים אחרת לא איכפת להם לשקר?
לעניות דעתי, הם לא ישקרו בדבר שאחרים סוברים אחרת ויקחו על עצמם ברכה לבטלה לפי הדעות האלו.
אני דיברתי עם הרב אהרון אבוטבול שליט"א ואמר לי שדיבר עם המשגיח של העדה החרדית שאמר לו
שכל המיץ ענבים שלהם הוא מעל 51% יין, רק שמר"ן זצ"ל לא רצה לשתות מהיין שלהם כיון שבעבר
כאשר ביקש מהם לעשות מיץ ענבים מעל 51% לא רצו - והרב כעס עליהם שמכשילים את הספרדים
ולכן גם כאשר תיקנו זאת הרב לא רצה לשתות היין שלהם.
אבל כיום לפי העדות הזאת זה אמור להיות בסדר רק שפעמים שאין כל כך טעם ביין ורוב הטעם מגיע מהתמציות
וסירופים שמוסיפים ולא בטוח שזה באמת טעם של יין.
לכן מומלץ לקנות תמיד 100% ענבים שזה וודאי יין אמיתי ללא שום ספק.
אגב תירוש של כרמל בהכשר בד"ץ של הרב רובין יש 100% יין ללא שום תוספת אחרת.

אני דיברתי עם הרב אהרון אבוטבול שליט"א ואמר לי שדיבר עם המשגיח של העדה החרדית שאמר לו
שכל המיץ ענבים שלהם הוא מעל 51% יין, רק שמר"ן זצ"ל לא רצה לשתות מהיין שלהם כיון שבעבר
כאשר ביקש מהם לעשות מיץ ענבים מעל 51% לא רצו - והרב כעס עליהם שמכשילים את הספרדים
ולכן גם כאשר תיקנו זאת הרב לא רצה לשתות היין שלהם.
אבל כיום לפי העדות הזאת זה אמור להיות בסדר רק שפעמים שאין כל כך טעם ביין ורוב הטעם מגיע מהתמציות
וסירופים שמוסיפים ולא בטוח שזה באמת טעם של יין.
לכן מומלץ לקנות תמיד 100% ענבים שזה וודאי יין אמיתי ללא שום ספק.
אגב תירוש של כרמל בהכשר בד"ץ של הרב רובין יש 100% יין ללא שום תוספת אחרת.
גם במיץ ענבים 'יש' של עדה חרדית עם בית יוסף כתוב 100 אחוז. ב-9.9
לא במחיר האסטרונומי של 'כרמל'

גם במיץ ענבים 'יש' של עדה חרדית עם בית יוסף כתוב 100 אחוז. ב-9.9
לא במחיר האסטרונומי של 'כרמל'
וודאי שזה מצויין, כל מיץ ענבים שכתוב עליו 100% ענבים זה מעולה.
יש כאלו שכתוב עליהם 100% טבעי - השאלה מה זה טבעי אם מוספים עוד משהו - גם מים זה טבעי... צריך לבדוק מה כוונתם.

והראש"ל שליט"א דיבר על הבשר בהשגחתם לאחר מכן
"רק" לאחר מכן, או "גם" לאחר מכן? כי אולי נסמך על דבריו הראשונים שבאמת בתחילה אולי זה לא היה טוב. ואה"נ כשהשתנה הדבר לטובה כמבואר במכתבים הנ"ל, מותר.
בקיצור, מי שיראה לראש"ל את המכתביםים הנ"ל תע"ב, ואשמח להתעדכן.

חזור
חלק עליון