• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

האם יש בעיה שאישה תעשה גלילה?

אם גלילה היינו הגבהה, הרי שודאי שיש בזה פריצות כי כולם צריכים להסתכל על הס"ת, משא"כ בדין עליה לתורה, שמעיקר הדין אשה עולה למניין שבעה, שם אין צריך להסתכל. ע"כ בגלילה זה איסור חמור.

אם גלילה היינו הגבהה, הרי שודאי שיש בזה פריצות כי כולם צריכים להסתכל על הס"ת, משא"כ בדין עליה לתורה, שמעיקר הדין אשה עולה למניין שבעה, שם אין צריך להסתכל. ע"כ בגלילה זה איסור חמור.
כמו שכתבתי בד''כ גלילה זה לא הגבהה וקשה מאוד להאמין שהיא הגביהה ולא מובן כ''כ מה היא עשתה שם

ביררתי כעת מה קרה שם. מדובר בזוג שתורמים כל שנה ס''ת למקום אחר והשנה תרמו לבית כנסת שגם אותו הם תרמו, מישהו ישב אוחז את הס''ת אשכנזי והאשה הלבישה את המעיל באישור רב ביכנ''ס הרב קורנפלד שטוענים שיש מתנכלים אליו מכל מיני סיבות
וצריך לעיין בנטעי גבריאל ובעטרת פז שהביאו אריכות בזה אם אשה יכולה להלביש המעיל לס''ת

השאלה גם למה אתם קוראים גלילה. אני מאמין שהיא לא נכנסה באמצע התפילה לעשות גלילה רק ביקשה להצטלם אוחזת בס''ת.
תחשבו שבס''ת של אשכנזים קשה מאוד להגביה למי שלא מנוסה, וגלילה הם קוראים בד''כ למעיל שמלבישים לס''ת שזה לא מעשה כזה נורא
תעיינו בגמ' כתובות שהנשים היו מורחות שמן על ראשי הבחורים
אם לא עושים עסק מכל דבר אף אחד לא יודע. עובדה שתושבי השכונה עצמה לא ידעו מזה. עכשיו כל העולם יודע. מה הרווחנו?
נתבאר שם במפרשים שהכוונה שהיו מורחות שמן על ראשי בניהם הכהנים

השבוע הלכתי ברחוב סמוך לשקיעה, ואיזה ליטאי מודרני שאל אותי אם התפללתי מנחה, כשהשבתי בחיוב אמר לי שאני עשירי, ואז ראיתי שזה בעצם הביהכנ"ס שבו נעשתה הגלילה הנ"ל, (עד אז לא ידעתי היכן ממוקם], ומיד אמרתי לו שאני צריך לבדוק אם אני יכול להתפלל כרגע, והתחמקתי.

השבוע הלכתי ברחוב סמוך לשקיעה, ואיזה ליטאי מודרני שאל אותי אם התפללתי מנחה, כשהשבתי בחיוב אמר לי שאני עשירי, ואז ראיתי שזה בעצם הביהכנ"ס שבו נעשתה הגלילה הנ"ל, (עד אז לא ידעתי היכן ממוקם], ומיד אמרתי לו שאני צריך לבדוק אם אני יכול להתפלל כרגע, והתחמקתי.
צ"ע אם צריך לפסול אותם בגלל מעשה כזה מלהתפלל באותו מקום... פוסקים בבקשה.

יהודים!!! אחים!!!! תפסיקו להילחם אחד בשני ועוד לכווין לשם שמים תפסיקו לחטט אצל השני במה הוא שונה מאיתנו ובמה הוא לא בדיוק דקדק בהלכה כמו שצריך
ולסיום :אני מכיר פה כמה חברה' שהגיבו בחריפות והם עצמם מפספסים קריאת שמע דאורייתא הרבה פעמים...
די מספיק די

יהודים!!! אחים!!!! תפסיקו להילחם אחד בשני ועוד לכווין לשם שמים תפסיקו לחטט אצל השני במה הוא שונה מאיתנו ובמה הוא לא בדיוק דקדק בהלכה כמו שצריך
ולסיום :אני מכיר פה כמה חברה' שהגיבו בחריפות והם עצמם מפספסים קריאת שמע דאורייתא הרבה פעמים...
די מספיק די
אם יש פרצה צריך לצעוק ואין מקום לקריאות כאלו
אם היה קהילה שהיו אומרים שאפשר לקרא קריאת שמע אחרי הזמן (בלי לקרא גם קודם) גם הייתי מוחה

חזור
חלק עליון