• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

היתר מכירה

אצלי זה חסום
אני מקווה שג'מבומייל זה טוב(הקישור פעיל לשבוע).
הוא בסך הכל אמר שההיתר מבוסס אך יש רוצים להחמיר ככל חומרא יכולים להחמיר כמו שאנו מחמירים בהרבה דברים רק לא לעשות מזה מחלוקת וכל זה כשקל להשיג אבל כשקשה יש לדעת שהוא היתר ברור. וכן חם שיש לו חתן שמחמיר לכתחילה יתחשב בו.(אך הכלים לא אסורים) ואם לא, לפחות שיודיע לו שזה היתר מכירה.
ולא הבנתי מה פלא יש בדברים אולי הרב @ישראל הי"ו יוכל להסביר מה בדבריו הוא פלא.(ייש"כ על הבאת הסרטון).

נערך לאחרונה:
ולא הבנתי מה פלא יש בדברים אולי הרב @ישראל הי"ו יוכל להסביר מה בדבריו הוא פלא
קודם כל הלשון האם אפשר לסמוך, אינו מדוייק כלל. אולי היה צריך לומר האם אפשר להחמיר. כי לסמוך זה בודאי שאפשר אחר שכן הורה מרן זיע"א, ואין ספק בדבר.
לגבי התוכן אולי טעיתי והיה נראה לי כן בגלל נוסח השאלה (שזה ודאי לא מנוסח כיאה לפסקו של מרן ענק הענקים), אם כי עדיין חושבני שנוסח והגשת הדברים שם, לא מתאימים לתלמיד שכמותו. ודו"ק.

קודם כל הלשון האם אפשר לסמוך, אינו מדוייק כלל. אולי היה צריך לומר האם אפשר להחמיר. כי לסמוך זה בודאי שאפשר אחר שכן הורה מרן זיע"א, ואין ספק בדבר.
לגבי התוכן אולי טעיתי והיה נראה לי כן בגלל נוסח השאלה (שזה ודאי לא מנוסח כיאה לפסקו של מרן ענק הענקים), אם כי עדיין חושבני שנוסח והגשת הדברים שם, לא מתאימים לתלמיד שכמותו. ודו"ק.
אני לא יודע אם הוא מנסח השאלה. ועכ"פ מה ראית לדקדק בדבר הרי זה רק בתורת שאלה ואותנו מעניין מה ענה. וענה יפה דברי טעם. גם צפיתי שוב ולא הבנתי מה לא הוגש או נוסח לא נכון.

חזור
חלק עליון