• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הכרת הטוב. לרב שך או לרב עובדיה? {כשאי אפשר לקיים שניהם}.

עזבו אתכם זה מיעוט פצפון שהולך ונכחד לא צריך לדבר ע"ז רוב הציבור כבר קיבל שכל ומבין ויודע שאין לנו מה להתבייש וכולנו רצים לפעול ולהפעיל למען תנועת ש"ס המעטירה
חשוב לבדגיש הרב ש"ך חלק על הרב עובדיה כי הוא פחד שצורת ההנגה לא נכונה אבל לדעתי הרב ש"ך לא ידע צורת צורת ההנגה של הרב עובדיה ברור לי שאם הרב ש"ך היה חי היום ורואה מה יצא מאותם ת"ת שנפתחו באותן שנים אפשר לשאול את הרב מאייה 92ו93 ממשלת רבין אם הוא היה יודע כמה בני תורה יגדלו מכך הוא היה מודה לו ומסכים עימו הרי ברור לי שכש נפטר הרב עובדיה הרב ש"ך ודאי קיבל את פניו יתכן ובבני ברק לא יואבו לשמוע דיברים כאלו
בנוסף הרב שך מתהפך בקיברו כש הוא איך מתנהג הרב גפני וכי זו דעת תורה די לצביעות

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
אלא רק שצריך עיון ובירור מה זה נקרא ''נתקבלו בכל העולם'', שהרי ה''לכה דודי'' התקבל ממש בכל תפוצות ישראל, משא''כ ספר הנ''ל, וכמו שאתם רואים בספרי משנה ברורה ''דרשו'' ועוד בכמה מהדורות וספרים ואכמ''ל, וכן בהרבה אוצר הספרים של כל מיני כוללים ובתי מדרש שאין בכלל אותם ספרים, וכל הזמן צועקים ומוחים כאן למה לא הביאו את פסקי מרן וכו', אז אתם רואים שזה לא כל כך ''התקבל בכל העולם'', ובפרט בעולם התורה, מה שאין כן ספרים אחרים של גאון ספרד אחר, שאע''פ שצועקים ומלכלכים כאן כל הזמן נגד העורך שלו ואכמ''ל, מ''מ הרי הוא התקבל ממש בכל המהדורות של ספרי משנה ברורה וליקוטים, וכן ממש בכל אוצרי הספרים של הבתי המדרש אפי' אשכנזים! אז כל אחד ישפוט לעצמו מי התקבל יותר בכל העולם!
כן, כן, סמל המסכנות תביא לי 'בן תיירע' שבאמת מכבד במאה אחוז את פסקיו של זה שאתה טוען שהתפרסמו פסקיו בכל העולם.... אני כמעט לא מכירים 'בני תיירע' שיושבים ולומדים חק כל יום... אותו רב שאתה אומר זה רק סמל להתנגדות למרן מלכא ורק מוכיח את גודל תורתו של מרן.. רוב האנשים לא באמת מסתכל עליו כפוסק שלהם ובמיוחד לא על הסדרה שיצאה בשמו שגם העורך של החלק השני מתקיף את העורך של השלישי שמתקיף את הרביעי ולכן ממש אפשר לסמוך על זה....
אז רבנו, אולי תגיד שלא נרא שפסקיו של מרן התפרסמו בכל מקום אבל גם אל תגיד שאחרים כן... ואני לא מכיר בית כנסת אשכנזי עם אורל"צ שאין בו חזו"ע בד"כ ספרדי תורם את שניהם.... מה שבטוח מעצמם ברור שהם לא קונים....

נערך לאחרונה:
חשוב לבדגיש הרב ש"ך חלק על הרב עובדיה כי הוא פחד שצורת ההנגה לא נכונה אבל לדעתי הרב ש"ך לא ידע צורת צורת ההנגה של הרב עובדיה ברור לי שאם הרב ש"ך היה חי היום ורואה מה יצא מאותם ת"ת שנפתחו באותן שנים אפשר לשאול את הרב מאייה 92ו93 ממשלת רבין אם הוא היה יודע כמה בני תורה יגדלו מכך הוא היה מודה לו ומסכים עימו הרי ברור לי שכש נפטר הרב עובדיה הרב ש"ך ודאי קיבל את פניו יתכן ובבני ברק לא יואבו לשמוע דיברים כאלו
בנוסף השך מתהפך בקיברו כש הוא איך מתנהג הרב גפני וכי זו דעת תורה די לצביעות
דבר ראשון, צריך לשפר את הניסוח והתחביר.
ולעצם הענין המחלוקות ביניהם ידועות, ואין צורך להעלות גרה בענין.
ואינני יודע מה אתה רוצה מח"כ גפני.

ואינני יודע מה אתה רוצה מח"כ ג

ואינני יודע מה אתה רוצה מח"כ גפני.
אתה צודק התחביר אצלי לא חזק ואני מתנצל אבל אני רק אומר שבסוף אם כל השנים זה מה שהיה בעולם הישיבות וגם הספרדי שההסתכלות על הרב עובדיה בגלל אותה מחלוקת שכאילו חלילה אין לו דעת תורה כיון שהרב ש"ך חלק עליו אני אומר בכוונה חלק (ולא אומר יצא נגדו) גם אם בציבור הליטאי ככה נראים הדברים כיון שבסוף כל מה שעשה הרב עובדיה נעשה לשם שמים צריך להסתכל כמה תורה גדלה באיזורי הפריפריה בגלל שהרב עובדיה נכנס לממשלה של רבין בזמנו גם במחיר שהרב ש"ך יחלוק עליו ואני אחזור על כך שאם הרב ש"ך היה רואה את מה שיש היום הוא היה חזור בו
והראיה לדברים שביום שנפטר הרב עובדיה הרב שטניימן היגיע ממרומי גילו להלויה וגם הגאון רבי שמואל אוירבך שהיה בר פלוגקתא הספידו

והראיה לדברים שביום שנפטר הרב עובדיה הרב שטניימן היגיע ממרומי גילו להלויה וגם הגאון רבי שמואל אוירבך שהיה בר פלוגתא הספידו
ראיה קלושה מאד, כל גדולי ישראל העריכו את גדלותו של מרן שיע"א בתורה, אך חלקם נחלקו עליו אף בחריפות, בגלל זה שלא יבואו ללוויה?!

אתה צודק התחביר אצלי לא חזק ואני מתנצל אבל אני רק אומר שבסוף אם כל השנים זה מה שהיה בעולם הישיבות וגם הספרדי שההסתכלות על הרב עובדיה בגלל אותה מחלוקת שכאילו חלילה אין לו דעת תורה כיון שהרב ש"ך חלק עליו אני אומר בכוונה חלק (ולא אומר יצא נגדו) גם אם בציבור הליטאי ככה נראים הדברים כיון שבסוף כל מה שעשה הרב עובדיה נעשה לשם שמים צריך להסתכל כמה תורה גדלה באיזורי הפריפריה בגלל שהרב עובדיה נכנס לממשלה של רבין בזמנו גם במחיר שהרב ש"ך יחלוק עליו ואני אחזור על כך שאם הרב ש"ך היה רואה את מה שיש היום הוא היה חזור בו
והראיה לדברים שביום שנפטר הרב עובדיה הרב שטניימן היגיע ממרומי גילו להלויה וגם הגאון רבי שמואל אוירבך שהיה בר פלוגקתא הספידו
אני לא חושב שהרב שך זצ"ל היה חוזר בו, זו הדעת תורה הליטאית של מעתיקי השמועה וכו', ומה שחכמי האשכנזים באו לחלוק למו"ר זצ"ל כבוד באשכבתא דבי רב, לענ"ד אינו מוכיח מאומה.
וכפי שהזכירו בפורום באחד המקומות שמו"ר זצ"ל יצא ללוות את מיטתו של הגר"מ אליהו זצ"ל, על אף וכו'.

ולעצם הענין אינני חושב שאנו צריכים "הכרה" מחכמי אשכנז זצ"ל ושליט"א, רבותינו נ"ע ושליט"א הינם מספיק גדולים להכריע ולהחליט.

ראיה קלושה מאד, כל גדולי ישראל העריכו את גדלותו של מרן שיע"א בתורה, אך חלקם נחלקו עליו אף בחריפות, בגלל זה שלא יבואו ללוויה?!
מבין אותך אבל האייה מרבי שמואל אוירבך זצ"ל היא ראייה כיון שרבי שמואל אין מה לעשות אבל זו המציאות הוא דחף את הקמת תנועת מרביצי
על הרב שטיינמן אתה צודק בהחלט כיון שכבר לפני שנים כש מרן זצ"ל ניחם אותו הוא אמר שזה כבוד הכי גדול שהרב הגדול של הספרדים בא אליו

אני לא חושב שהרב שך זצ"ל היה חוזר בו, זו הדעת תורה הליטאית של מעתיקי השמועה וכו', ומה שחכמי האשכנזים באו לחלוק למו"ר זצ"ל כבוד באשכבתא דבי רב, לענ"ד אינו מוכיח מאומה.
וכפי שהזכירו בפורום באחד המקומות שמו"ר זצ"ל יצא ללוות את מיטתו של הגר"מ אליהו זצ"ל, על אף וכו'.

ולעצם הענין אינני חושב שאנו צריכים "הכרה" מחכמי אשכנז זצ"ל ושליט"א, רבותינו נ"ע ושליט"א הינם מספיק גדולים להכריע ולהחליט.
אני מסכים איתך שהרב עובדיה לא צריך הכרה מגדולי ישראל כיון שיש לנו את מרן הרב עזרא עטייה שסמך עליו את ידו אבל פשוט לי יש כבך עמוק על הדבר הזה שזמנו היו אומרים לנו שכאילו הרב היה תמים ולא ידע מה מחליטים ואחד הדברים שבגללם היו אומרים זאת היה בגלל אותו מהלך של כניסת ש"ס בשנת 92 ואני מצטער אם אני כאילו נותן הסכמה לרב אבל כבר מרן הרבשלום כהן כבר אמר זאת שכל מה שעשה הרב עובדיה היה לשם שמים
אמרתי כל מחלוקת שסופה לשם שמים סופה להתקיים וכל מחלוקת שאינה לשם שמים אין סופה להתקיים והראיה שש"ס המשיכה להתקיים עם כל מה שהיו כאלו שהפריעו
לעומת זאת כל מיני תנועות שניסו ללכת נגד ש"ס או כל מיני פלגנים היום הם אינם למה ? כי הם עשו לפגוע מתוך אינטרס

כפי שהזכירו בפורום באחד המקומות שמו"ר זצ"ל יצא ללוות את מיטתו של הגר"מ אליהו זצ"ל, על אף וכו'.
מרן זיע"א לא יצא ללוותו, ואף גער במי שניסה לשכנעו לצאת ללויה.
ר' חיים קנייבסקי ור' דב לנדו ועוד מרבני ב"ב לא השתתפו בלויה.

הוא מדבר על בחור ישיבה שנמצא בהתלבטות מה לבחור?
אבל הוא שכח הראש הישיבה הנ"ל, מה עושה אברך קשה יום שאין לו במה להתפרנס ויש יוקר מחייה [מדובר באברך שהוא עניו שלא דורש דירה]? ברור שבוחר בש"ס ששמה על דיגלה לדאוג לעניים, לאברכים, ומיעוטי היכולת. הגרב"צ אבא שאול שספרדי שבוחר בג' עובר על "מבשרך אל תתעלם"... אבל לראשי ישיבות של היום יש סברות וסברות בלי מקור.... תביא מקורות תהיה כמו מרן הראש"ל שליט"א שכל דבר מחפש מקור. ועוד מקור.. תפסיקו עם הסברות האלה...

חלילה מלדבר סרה על רב בישראל, והנימה והצליל נשמע מזלזל
אינך יודע כלום ממה באמת יודעים על אלה שקרובים אליו מה דעתו על מרן זיע"א ובנו מרן הראש"ל שליט"א. ולפי הדין הוא צריך ללכת למרנן ולהוריד את נעליו ולבקש מהם מחילה וסליחה וכפרה!!!

עזוב אותו לא רוצה לדבר לשה"ר אבל מותר לנו כבני תורה להצביע אך ורק לש"ס אם כל הכבוד למה הרב מלקיאלי פחות בן תורה מגפני או פינדרוס
וכי הרב אוריאל בוסו או חיים ביטון הם לא למדו בישיבות
אותם מיעוט שחושבים שהבני תורה האלו צריכים להצביע ג' יש להם אולי 10 בחורים שהולכים אחריהם
חברי היקר אני רוצה לספר לך שראש ישיבת רכסים הרב סופר שליט"א נעזר ברבי ארייה כאשר הוא לא חש בטוב ורבי ארייה סייע לו אפשר לברר אצל בני משפחתו
אז לא רוצה לזלזל ברב בצלאל פינחסי שליט"א אבל כבודו במקומו מונח
ואנחנו מי לנו גדול ממרן הרב עובדיה זי"א ומרן חכם שלום הכהן זצ"ל

חזור
חלק עליון